Modem LTE + antena wzmacniająca

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KuzynMirka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-05-12, 17:46

Modem LTE + antena wzmacniająca

Post autor: KuzynMirka »

Cześć,

a) Poszukuję anteny zewnętrznej do wzmocnienia sygnału LTE
b) Modemu na kartę sim (nie wiem czy powinien być wewnętrzny czy zewnętrzny)
--> następnie podłączę modem do routera Wi-Fi GOOGLE AC1200, 802.11 a/b/g/n/ac, 1200 Mb/s
https://www.empik.com/router-wi-fi-goog ... ktronika-p

Mam abonament w Orange i Plus. Play działa tu bardzo słabo, podobnie Orange w tej chwili. Jestem w zasięgu PLUSa LTE Advanced. Najlepszy zasięg komórkowy/LTE w domu (grube mury) ze wszystkich mam właśnie PLUSa. W tej chwili awaryjnie korzystam z telefonu, jako modemu podłączonego do komputera, bo chciałem się powiesić korzystając tu z neostrady. To mój rodzinny dom, do którego wróciłem na czas koronawirusa i próbuję poprawić parametry internetu. Wygląda na to, że jestem stosunkowo niedaleko BTSa. Jestem tutaj:
https://goo.gl/maps/SG254FHL3VpFKveE7

Wyniki:
PLUS (iphone 5S z kartą PLUSA, leżący na biurku i podłączony przez USB do komputera):
Obrazek
Orange - router na strychu (blisko dachu) podłączony do komputera kablem:
Obrazek

Nie wiem, czemu taka tragedia z tym Orange - może kabel jest uszkodzony, trudno mi powiedzieć.

Wstępnie wybrałem taki modem:
https://allegro.pl/oferta/huawei-b528-r ... 8551484310 ale jest razem z routerem, który (o ile dobrze rozumiem) jest mi zbędny, bo sygnał chcę rozdzielać routerem od Google (już takowy posiadam - 6 szt mesh)

pozdrawiam,
Mateusz
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem LTE + antena wzmacniająca

Post autor: wojteks »

Potrzebujesz routera z trybem Bridge (np. B818, może wystarczy B535). Podłączysz go do WAN posiadanego routera. Masz dostęp do telefonu z androidem? Zrób testy Plusa jak w innych tematach opisano.
Nie pomagam na PW!
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Modem LTE + antena wzmacniająca

Post autor: Range »

Zainstaluj na telefonie z ANDROID aplikację https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl test na ZEWNĄTRZ i do tego speedtest z godz 19-22. Przetestuj karty wszystkich operatorów i daj screeny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem LTE + antena wzmacniająca

Post autor: matek451 »

Stosunkowo to ty masz 2 km do BTS-a Plusa i musisz mieć antenę zewnętrzną i router z agregacją 2 pasm LTE aby skorzystać z LTE2600+1800 ze stacji bazowej przy boisku sportowym, Orange korzysta z LTE2100+1`800+80 z BTS-a NetWORKS na Piaskowej, antena tez oczywiście niezbędna, jaki masz ten router do Orange? Play póki co w Siedlcu nie ma zasięgu, jest pozwolenie na stację bazową przy Lesnej w poblizu stadionu LZS od ponad póltora roku ale nie działa.
KuzynMirka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-05-12, 17:46

Re: Modem LTE + antena wzmacniająca

Post autor: KuzynMirka »

Ok, mam telefon Android, aplikację i 3 karty. Zaraz się za to zabieram. Które dane mam wrzucić? Średnio ogarniam ten telefon i aplikację. Wystarczą te z głównego ekranu?
KuzynMirka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-05-12, 17:46

Re: Modem LTE + antena wzmacniająca

Post autor: KuzynMirka »

Niestety obsługa tego Androida to dla mnie masakra. Nie wiem już sam czy to jest wszystko po kolei - mam nadzieję, że tak. Przepraszam, że screeny są wymieszane ... :facepalm: Mam nadzieję, że ktoś coś z tego wywnioskuje.
Plus:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Play:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Orange:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
KuzynMirka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-05-12, 17:46

Re: Modem LTE + antena wzmacniająca

Post autor: KuzynMirka »

Range pisze:Zainstaluj na telefonie z ANDROID aplikację https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl test na ZEWNĄTRZ i do tego speedtest z godz 19-22. Przetestuj karty wszystkich operatorów i daj screeny.
Hej Range,

Mam te wyniki - idzie coś z tego wywnioskować?
KuzynMirka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-05-12, 17:46

Re: Modem LTE + antena wzmacniająca

Post autor: KuzynMirka »

matek451 pisze:Stosunkowo to ty masz 2 km do BTS-a Plusa i musisz mieć antenę zewnętrzną i router z agregacją 2 pasm LTE aby skorzystać z LTE2600+1800 ze stacji bazowej przy boisku sportowym, Orange korzysta z LTE2100+1`800+80 z BTS-a NetWORKS na Piaskowej, antena tez oczywiście niezbędna, jaki masz ten router do Orange? Play póki co w Siedlcu nie ma zasięgu, jest pozwolenie na stację bazową przy Lesnej w poblizu stadionu LZS od ponad póltora roku ale nie działa.
Cześć Matek,

Dziękuję za odpowiedź. Ten aktualny router:
ZTE LTE CPE
Software VersionCR_ORAMF283+V1.0.0B04
Firmware VersionBD_ZM8630V1.0.0B11
Hardware VersionPCBMF283+V1.0.0

Tak jak pisałem powyżej - chciałbym skorzystać ze swoich routerów/punktów mesh od Google WiFi i dokupić jeden router na kartę SIM, z którego rozdzielę sygnał. Z tego co zrozumiałem router ma agregować pasma i działać jako bridge.

Wstępnie wybrałem: Huawei B528 - chyba dobry stosunek jakości do ceny? Inne propozycje?

Nie wiem, jaka antena
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem LTE + antena wzmacniająca

Post autor: matek451 »

Masz stary router MF283+ bez agregacji pasm LTE, sprawdź czy w WebUI jest mozliwość wyboru konkretnego pasma LTE dla tej wersji FW, wybrałeś kiepski router, pochodzą z T-Mobile, do Plusa lepszy B525 a do Orange obydwa za słabe, minimum dla tego operatora to B535.
KuzynMirka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-05-12, 17:46

Re: Modem LTE + antena wzmacniająca

Post autor: KuzynMirka »

Dziękuję Matek, kupiłem B535
Co z anteną?
KuzynMirka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-05-12, 17:46

Re: Modem LTE + antena wzmacniająca

Post autor: KuzynMirka »

Kupiłem antenę:
https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html

Dziękuję wszystkim, którzy się wypowiedzieli w tym wątku @matek451 @wojteks @Range
ODPOWIEDZ