Pomoc w dobraniu najlepszego routera i anteny zewnętrznej do karty orange

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrek3525
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-18, 19:50

Pomoc w dobraniu najlepszego routera i anteny zewnętrznej do karty orange

Post autor: piotrek3525 »

Dzień dobry
Proszę o poradę jaki byłby najlepszy router i antena zewnętrzna do sieci Orange. Od nadajnika jestem oddalony 2 km. Aktualnie używam routera TP-link Archer MR200 bez możliwości podłączenia anteny zewnętrznej. Aktualna prędkość wysyłam w załączniku. Chciałbym zapomoca anteny zewnętrznej i nowego routera uzyskać lepszy wynik. Detale masztu nadawczego przesyłam w załączniku. Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu.
Pozdrawiam
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Pomoc w dobraniu najlepszego routera i anteny zewnętrznej do karty orange

Post autor: Range »

Najpierw podaj lokalizację gdzie korzystasz z Orange.

Zainstaluj na telefonie z Android aplikację https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i daj screena.. Test na zewnątrz oraz wieczorny speedtest. Przetestuj ten Orange.
piotrek3525
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-18, 19:50

Re: Pomoc w dobraniu najlepszego routera i anteny zewnętrznej do karty orange

Post autor: piotrek3525 »

Dziękuję za odpowiedź.
Korzystam z Orange w Juszkowie 83-000 ul. Kwiatowa.
Przesyłam screeny w załączniku
Pozdrawiam
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Pomoc w dobraniu najlepszego routera i anteny zewnętrznej do karty orange

Post autor: BikeBarian »

Masz pewnie bezpośrednią widoczność z BTS-em Pruszcz Gdański, Grunwaldzka 62, 22/3. Sa to moje okolice i robiliśmy u jednego z kolegów forumowiczów testy z ul. Dębowej. Najlepiej wypadł T-Mobile, potem Play a na końcu Orange. Problem polegał na tym ze tam jest duzo dostępnych BTS-ow i jest jeden który ma dominujący sygnał ale najsłabsze transfery bo wszyscy się z nim łączą (najlepszy sygnał). Twój ruter to zabytek wiec do wymiany. W twojej lokalizacja najlepiej sprawdzi się min. B715 albo B818 z antena Cybertech-a https://www.cybertech.com.pl/p189,anten ... 00mhz.htmlżeby choc trochę zawezyc wiązkę promieniowania z max 5m kabla.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w dobraniu najlepszego routera i anteny zewnętrznej do karty orange

Post autor: matek451 »

piotrek3525
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-18, 19:50

Re: Pomoc w dobraniu najlepszego routera i anteny zewnętrznej do karty orange

Post autor: piotrek3525 »

Bardzo dziękuję za poradę. Chciałbym się jeszcze upewnić czy mam kierować antenę na nadajnik na Grunwaldzkiej 88?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w dobraniu najlepszego routera i anteny zewnętrznej do karty orange

Post autor: matek451 »

W temacie na Elektrodzie masz wszystko na ten temat, zapoznałeś się chociaż z nim? Wątpię.
BikeBarian
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2020-01-11, 21:22

Re: Pomoc w dobraniu najlepszego routera i anteny zewnętrznej do karty orange

Post autor: BikeBarian »

piotrek3525 pisze:Bardzo dziękuję za poradę. Chciałbym się jeszcze upewnić czy mam kierować antenę na nadajnik na Grunwaldzkiej 88?
Testy robisz samemu. Dla każdego pasma z osobna. Antenę ustawiasz w rożnych kierunkach i obserwujesz w Hmanager jak zmienia się sygnał: RSRP oraz SNR. Kazdy BTS ma inny enBID wiec jak zmieni ci się eNBID podczas obracania anteny tzn ze przełączyłeś się na inny BTS. Na każdym "złapanym" BTS-ie powinieneś zrobić testy prędkości każdego z pasm z osobna zapisać to i jak już obrócisz antenę o 360 stopni patrzysz na wyniki i wyciągasz wnioski który BTS najlepiej u ciebie działa i na tego BTS-a ustawiasz antenę. Testy w godzina wieczornych tj. w czasie największego obciążenia sieci.

Gdybyś miał problemy to jak będę miał chwile czasu to mógłbym do ciebie podjechać ze swoim sprzętem i porobić testy ale to pewnie nie wcześniej jak w przyszłym tygodniu.
ODPOWIEDZ