Proszę o pomoc w doborze routera LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
yahhoo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2012-05-10, 11:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Proszę o pomoc w doborze routera LTE

Post autor: yahhoo »

O ten sprzęt chodzi?
https://www.play.pl/telefony/huawei/huawei-b818/
Promocji nigdzie nikt nie zna :D . Na razie mieszkamy 40metrow od miejsca docelowego, więc na miejscu teraz pingów nie zrobię :( , ale z balkonu z drugiego piętra 40 metrów od domu jest tak :D ustawienie na Gdańsk. Ludzie to lepiej orange 999gb transferu czy tmobile full opór ale do 20mb/s
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Proszę o pomoc w doborze routera LTE

Post autor: radius »

Nie wiedzieć czemu nie załączyła się agregacja.
To z tej stacji na szpitalu?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
yahhoo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2012-05-10, 11:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Proszę o pomoc w doborze routera LTE

Post autor: yahhoo »

To z tetmajera ze szpitala to najbliższa mi stacja, nie wiem czego wcześniej brało dslszą
yahhoo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2012-05-10, 11:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Proszę o pomoc w doborze routera LTE

Post autor: yahhoo »

Ludzie pomocy
1.Co wybrać Orange z 999gb transferu czy Tmobile z nieograniczonym transferem i szybkością do 20mb\s - Orange umowa na 24 miechy , tmoblile na 30 miechów? :szok: :szok:
2. Czy ten lejek orange włączy mi się przy oglądaniu filmów w Netflixie, hbo itd, i ewentualne pogranie w jakąś grę online?
3. Czy T-moblite także ma jakiś "lejek" :) :)?
4. Czy wybrać jakąś ofertę dla osoby fizycznej np. tmoblile 300gb a dokupienie 100gb chyba kosztuje ze 20zł?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Proszę o pomoc w doborze routera LTE

Post autor: piotrzet »

1. Jakie prędkości ma u ciebie Orange, a jakie T-Mobile?
2. Zależy od zużycia w ciągu dnia. Może być tak, że wejdzie ci lejek techniczny
3.Nie. Spokojnie można pobierać 1TB danych i więcej
4. Po co przepłacać?
yahhoo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2012-05-10, 11:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Proszę o pomoc w doborze routera LTE

Post autor: yahhoo »

Z orange pingi z telefonu jak wyżej co do tmobile nie mam niestety karty więc nie potestuję, ale nadajnik jest sporo dalej niż orange, najbliżej mam Play i Orange ok 600metróe według wskazania programu (jak wyżej) a do tmoblie dwa razy dalej w zabudowie miejskiej, bloki wieżowce itd, no chyba że ten B818 jest taki zajefajny że ogarnie i dalsze odległości :). W tmoblie dają Huawei B535 bo nie można chyba bez sprzętu? i te 20mb\s też nie wiem co o tym myśleć, czy w orange nie będzie szybciej? Kurna nie miał chłop kłopotu dom sobie kupił zamiast mieszkać jak człowiek w bloku i cieszyć się internetem z kable :D :D
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Proszę o pomoc w doborze routera LTE

Post autor: piotrzet »

Przecież nadajnik T-Mobile jest dokładnie w tym samym miejscu co Orange. Z tego co widzę to jest potwierdzone tylko L1800 ale jest zapewne L1800+L2100 o ile nie więcej.
yahhoo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2012-05-10, 11:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Proszę o pomoc w doborze routera LTE

Post autor: yahhoo »

Czyli Ty brałbyś T-moblie? Dlaczego? Lepsze 20MB\s niż teoretycznie bez ograniczeń od Orange? A ten router co........ kurcze sprzedać :D :D i kupić B818
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Proszę o pomoc w doborze routera LTE

Post autor: piotrzet »

Ja bym brał to co lepiej mi pasuje i lepiej działa, a nie sugerował się czy to T-Mobile czy Orange. Na forum jest wątek o tej ofercie Orange i w jaki sposób działa ten lejek techniczny. Wejdź poczytaj i zdecyduj. Jeśli wybierzesz T-M to zmiana routera nie będzie potrzebna te 20 Mb/s bez problemu osiągniesz na tym B535. O ile nadajnik nie jest przeciążony.
ODPOWIEDZ