Dobór sprzętu - domek na wsi

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzegorz_wegorz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-05-19, 16:49

Dobór sprzętu - domek na wsi

Post autor: grzegorz_wegorz »

Cześć,

Zwracam się do Was z ogromną prośbą w doborze sprzętu do internetu mobilnego.
Będąc nieświadomym myślałem, że wystarczy kupić pierwszy lepszy router z kartą sim i heja :) ... Próbując jednak zgłębić odrobinę temat, uświadomiłem sobie iż "wiem, że nic nie wiem" i jednak dobór sprzętu powinien być podyktowany warunkami i niestety będąc zielonym w tym temacie dostałem jedynie bólu głowy ;/

Posiadam działkę na której dość często przebywam, jednak jest ona czarną dziurą jeżeli chodzi o zasięg Plusa, w Play w domu jest 1 kreska (nie wiem czy na roamingu), najlepiej łapie Orange (reszty nie sprawdzałem)

Miejscowość: Julianów 26-341 k. Bukowca nad Pilicą. Otoczenie domku w większości las - budynek jednak dość wysoki (piętrowy)
https://goo.gl/maps/XSaKTcHM7bJadmZV6

Niebawem "przy okazji" bede posiadał internet mobilny w Play i zastanawiam się w co bym musiał się uzbroić by złapać zasięg internetu (nie zależy mi na wielkiej prędkości.... wystarczy by Netflix płynnie działał bez 4k itp.).
Nie powinno być większego problemu bym wdrapał się na dach i zamontował antenę.
Range
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 200
Rejestracja: 2020-04-07, 19:32

Re: Dobór sprzętu - domek na wsi

Post autor: Range »

Zainstaluj na telefonie z Android aplikację https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i daj screena. Test na zewnątrz np na dachu i do tego wieczorny speedtest. Na początek przetestuj PLAY i Orange.

Przy teście PLAY wyłącz Roaming Krajowy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Dobór sprzętu - domek na wsi

Post autor: matek451 »

Karty Orange nie wkładaj do telefonu, nie testuj bo to strata czasu, NetWorks praktycznie tam nie istnieje a nędza oparta o stacje only 800/900MHz z gołym LTE800 to dno i metr mułu.W tej lokalizacji korzysta się tylko z jednego operatora czyli Play i na jego karcie robisz testy, masz mieć abonament, jaki z jakim sprzętem, w Play bierze się tylko B818 i nic innego.
ODPOWIEDZ