Prośba o pomoc w doborze anteny LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Patyk81
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-05-23, 11:24

Prośba o pomoc w doborze anteny LTE

Post autor: Patyk81 »

Witam!

W telegraficznym skrócie: posiadam router Huawei B535, do najbliższych nadajników T-Mobile odległość około 3 km. Cudów z prędkością nie ma, dlatego - idąc za radami z obecnego forum - ściągnąłem odpowiednie oprogramowanie i sprawdziłem łącze. Niespodzianka - telefon (Samsung S7) na parterze pokazał maksymalnie kilkanaście Mb/s, na piętrze około 20 Mb/s, zaś na dachu (wychyliłem się ze strychu)... ponad 80 Mb/s!

Wciągnąłem router na dach i powtórzyłem pomiary - to samo. Zrobiłem printscreeny z HManager i speedtestów - niestety mam problem z ich umieszczeniem, dlatego udostępniłem je na dysku sieciowym i odpowiednio pogrupowałem:

https://drive.google.com/open?id=1A0JvJ ... OBP_j2X-6l

Z uwagi na to, że nie mogę zostawić routera na dachu, chciałbym na kominie zamontować antenę zewnętrzną i przeciągnąć kable do sprzętu na parterze. Tu pytanie do Szanownych Kolegów: czy mogę liczyć na pomoc w doborze sprzętu, aby nie uzyskać efektu odwrotnego do zamierzonego?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w doborze anteny LTE

Post autor: matek451 »

Testy bez znaczenia, speedtesty wykonane gdy nikt nie korzysta ze słynnej już stacji bazowej Huta Żabiowolska, 4 pasma w agregacji wieczorami zatkane na amen.
Patyk81
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-05-23, 11:24

Re: Prośba o pomoc w doborze anteny LTE

Post autor: Patyk81 »

Matek451 - dziękuję za odzew.

Niestety - wieża wieczorami jest zatkana niczym Raszyn przed zbudowaniem obwodnicy...

Czasami sprzęt loguje się do 59100-48897036-271, a według mapy Network Cell Info Lite to nadajnik w okolicach Bukówki, nie Huta Żabiowolska. Może to jakaś możliwość?

Co radzisz zrobić w mojej sytuacji?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w doborze anteny LTE

Post autor: matek451 »

Ale to jest LTE800 z Huty, tam nic nie zrobisz jesteś jednym z wielu nabitych w butelkę, zmień operatora.
Patyk81
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-05-23, 11:24

Re: Prośba o pomoc w doborze anteny LTE

Post autor: Patyk81 »

Niestety - nauczanie zdalne sprawiło, że mam jeszcze umowę na internet... Sprawdzałem na simach play i plusa - nigdzie nie uzyskałem dwucyfrowego wyniku. T-Mobile było najszybsze.

Jak to mówią - lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. Nie mam ekwiwalentu dla T - Mobile.

Czy zastosowanie anten sprawi, że pominę tłumiki w postaci blachodachówki i ścian i w ten sposób będę mógł osiągnąć prędkość "dachową"? Nie mówię o 80 Mb/s, ale o wzroście poziomu prędkości internetu w domu do wartości zewnętrznej.
ODPOWIEDZ