IDU300 - konfiguracja, czym zastąpić router w zestawie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zap71
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-27, 09:32

IDU300 - konfiguracja, czym zastąpić router w zestawie

Post autor: Zap71 »

Witam wszystkich,
mam zestaw od PLUS (modem i router - IDU300), który działa mi względnie dobrze. Do swojej wewnętrznej sieci podłączyłem kamerkę, która w sieci działa. Jednak próbują ją udostępnić na zewnątrz, aby w momencie kiedy nie ma mnie w domu korzystać z monitoringu. I tu zaczynają się schody - router plusa nie daje się w żaden sposób skonfigurować :zly: Jestem już w akcie desperacji i chciałbym wymienić go na jakiś inny, który będę umiał poprawnie skonfigurować. I tu pytanie - czy ktoś spotkał się już z takim problemem i jaka ewentualnie zmiana pozwoliła usunąć problem tzn jaki router polecacie? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, bo sam już nie mam pomysłu co z tym zrobić.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: IDU300 - konfiguracja, czym zastąpić router w zestawie

Post autor: wojteks »

Zacznijmy od tego że żeby wejść z zewnątrz do własnej sieci musisz wykupić zewnętrzne IP. Bez tego nie wejdziesz. Możesz ratować się chmurą producenta kamerki (o ile udostępnia taki rodzaj podglądu) albo serwerem zewnętrznym na którym postawisz VPN i odpowiednio skonfigurujesz.
Nie pomagam na PW!
Zap71
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-27, 09:32

Re: IDU300 - konfiguracja, czym zastąpić router w zestawie

Post autor: Zap71 »

Dzięki za odpowiedź. Mam zmienne IP chyba 1x na dobę ale wiem jakie one jest w danej chwili. Problem jest taki że mimo ustawionych przekierowań portów na tym routerze on jakby nie reagował/nie przekazywał ruchu na kamerkę. Włączyłem na nim odpowiedzi na pingi a mimo to nie mogę go pingować zewnątrz. Tak jakby nie uwzględniał zmian w konfiguracji które do niego wprowadzam. Firmware ma wgrany aktualny. Był oczywiście też wiele razy restartowany.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: IDU300 - konfiguracja, czym zastąpić router w zestawie

Post autor: key »

Nie wiem czy jestes swiadom, ze istnieje jeszcze mozliwosc, ze dostawca internetu blokuje ruch z zewnatrz na twoj IP. Wskazuje na to m.i. fakt, ze nie przechodza pingi.
Jesli tak jest, to rozwiazaniem jest podlaczenie sie do Twojej sieci przez serwer VPN.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: IDU300 - konfiguracja, czym zastąpić router w zestawie

Post autor: wojteks »

Zap71 pisze:Mam zmienne IP chyba 1x na dobę ale wiem jakie one jest w danej chwili.
Jeżeli nie masz wykupionej usługi "zewnętrznego" IP to nie ma znaczenia jakie IP dostajesz, nie wejdziesz przez nie do własnej sieci.
Zap71 pisze:Włączyłem na nim odpowiedzi na pingi a mimo to nie mogę go pingować zewnątrz.
Niby jak ma odpowiadać na pingi skoro nie masz wykupionej usługi?

W Plusie da się wykupić taką usługę.
Nie pomagam na PW!
Zap71
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-27, 09:32

Re: IDU300 - konfiguracja, czym zastąpić router w zestawie

Post autor: Zap71 »

Panowie, dziękuję - już wszystko jasne. Nie spodziewałem się że trzeba usługę zewnętrznego IP dodatkowo zamawiać. Teraz już wiem :-(. Niby 5 zeta za zmienne IP czy 15 zeta za stałe IP nie dużo, ale zawsze co miesiąc rachunek rośnie.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: IDU300 - konfiguracja, czym zastąpić router w zestawie

Post autor: key »

Mala dywagacja - tak to juz jest z internetem mobilnym:

Niby tanio, ale okazuje sie ze zakladaja lejki po pobraniu jakiejs ilosci danych, nie gwarantuja zasiegu, maja zapchane BTSy, nie ma dostepu do wlasnej sieci z zewnatrz, ..... i potem wychodzi, ze internet po kablu jednak duzo lepszy jest.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ