Jaki sprzęt lub antenę :-)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mkwawa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-08, 20:12

Jaki sprzęt lub antenę :-)

Post autor: mkwawa »

Witam

Temat jakich wiele ale mam nadzieję, że zacne grono i tu pomoże. Bardzo proszę o pomoc w dopasowaniu sprzętu i ewentualnie anteny do internetu. Ogólnie lokalizacja to działka w okolicy wsi Kaliska koło Łochowa współrzędne mniej więcej 52°31'13.1"N 21°38'11.9"E. i z każdej strony są wysokie drzewa ogólnie straszna dziura. Nie mam dużych wymagań zależy mi aby działało w miarę normalnie. Poczytałem trochę i rozważam router E5186 lub B525. B818 fajny ale jednak trochę jeszcze drogi zresztą w tej lokalizacji raczej nie będzie wykorzystywany. Testowałem wszystkich operatorów. Najlepiej wychodzi chyba PLUS bo tu nawet rozmawiać można normalnie nawet czasem internet LTE lekko złapie. W orange nawet połączenia głosowe słabo. W załączniku screeny z telefonu (netmonster i LTE discovery) z dualsim orange i plus z jednej i drugiej strony domku.
Mam nadzieję, że to wystarczy aby móc coś zaproponować tak aby przynajmniej minimum złapać do normalnego użytkowania.

Z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ