Jaki sprzęt, wzmocnienie sygnału LTE.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kucyk26
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-23, 16:48

Jaki sprzęt, wzmocnienie sygnału LTE.

Post autor: Kucyk26 »

Witam, na wstępie powiem, że co nieco ogarniam, jednakże sam sobie nie poradzę :)
Sprawa ma się tak: BTS oddalony o 4km odemnie. Po wejściu na dach bundynku, widoczny maszt. Sygnał na dachu na poziomie -88 dBm, w domu -97dBm, aktualny router MR6400 stojący na dole przy oknie (kilka drzew przeszkodą widoczności masztu) loguje się na LTE 800, w dobre warunki pogodowe przełączy się na 2600 lub 2100. Maksymalna prędkość łącza to 30mb/s. Po wyjściu z telefonem na dach bundynku 160mb/s. Zaś router 50mb/s również na dachu budynku w tym samym miejscu. Żadne urządzenie nie loguje mi się do innego BTSu więc nie będzie przełączania się między nimi. No i teraz pytanie, jaki router, jaka antena by uzyskać wynik z telefonu. W telefonie LTE cat. 18, w routerze LTE cat. 4. Zapewne odpadają zestawy ODU IDU od Plusa gdyż one są również w tej samej kategorii i słyszałem że to nic nie warte, zastanawiałem się nad WF830, z czym tam jest bodajże cat. 7 i nie wiem czy to zda egzamin ale bardzo przekonujące jest rozwiązanie zasilania modemu zewnętrznego po PoE. Patrzyłem też B818 lecz to wychodzi bardzo drogo + jeszcze antena do tego bo chciałbym zadbać o jak najlepszy sygnał. Podsumowując... potrzebuję LTE+, agregację pasm między 2600 a 2100, tak by na LTE 800 wcale się nie logować, potrzebuję najlepiej zewnętrznej anteny by widziała maszt a router w domu rozgłaszał WiFi, no chyba że któryś router ma tak mocne anteny że mi takowej nie będzie trzeba. Nie mam pojęcia jaki sprzęt dobrać, aby spełnił moje oczekiwania a przy czym nie wydać więcej niż kilka stówek, powiedzmy budżet, 600zł. No chyba że nie da się tak tanio to ewentualnie troszkę droższe rozwiązanie. Ma ktoś jakiś fajny pomysł? ;) Z góry dziękuję
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki sprzęt, wzmocnienie sygnału LTE.

Post autor: wojteks »

Agregacja 2100+2600 to B535 wystarczy, agregacja 1800+2100+2600 to B818 (może B715). Antena też jakaś na wysokie pasma 1800-2600.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki sprzęt, wzmocnienie sygnału LTE.

Post autor: matek451 »

Brak lokalizacji i operatora, do tego testów na telefonie i screenów z NetMonstera.
ODPOWIEDZ