Sprzęt do Orange

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bakus123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-16, 09:26
Lokalizacja: PGN

Sprzęt do Orange

Post autor: Bakus123 »

Witam, szukam sprzętu do internetu od Orange, kierując się tym żeby było tanio i dobrze ;) jestem skazany na Orange ponieważ przenoszę umowę z światłowodu na mobilny i trochę szkoda mi płacić do końca umowy za coś czego używać nie będę. W załączniku przesyłam moją lokalizację i dane najbliższych BTSów.
Dysponuję takimi pomiarami prędkości, tylko nie wiem z którym byłem połączony. (telefon to Poco F1 na custom romie)
Co mogę jeszcze dodać, zmierzyć żeby dobór był bardziej precyzyjny?
Dodam, że Plus działa tu zdecydowanie lepiej, szkoda że mają taką słaba ofertę
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt do Orange

Post autor: matek451 »

Orange będzie tam działał bardzo dobrze tylko trzeba wiedzieć jak wykorzystać jego potencjał w tej lokalizacji, no i nie korzystać z pseudo map handlarzyny niby antenami. W Orange do abonamentu bierzesz tylko B818, nastepnie robisz na zewnątrz na nim testy pasm LTE2600, LTE2100, lte1800 i LTE800 oraz ich agregacji korzystając z HManagera lub HuaCtrl i pokazujesz screent dla nich z aplikacji i speedtesty. Na tej podstawie dokupujesz antenę zewnętrzną, ustawiasz na BTS Networks Klecko i korzystasz z agregacji tych 4 pasm dla Orange z niego. Zakup innego routera nie wchodzi w ogóle w grę.
Bakus123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-16, 09:26
Lokalizacja: PGN

Re: Sprzęt do Orange

Post autor: Bakus123 »

O, i elegancko
Nabędę sprzęt i będziemy myśleć co dalej
Bakus123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-16, 09:26
Lokalizacja: PGN

Re: Sprzęt do Orange

Post autor: Bakus123 »

Cześć, aktualizuje temat. Już odebrałem B818 i osiągam takie wyniki jak na screenshocie. Download elegancki, upload już niezbyt ale nie ma tragedii. Dam radę jeszcze coś ugrać z jakąś anteną dodatkową?
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Sprzęt do Orange

Post autor: astroneb »

W N! są problemy z uploadem w całym kraju :( To może być z tym związane
Bakus123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-16, 09:26
Lokalizacja: PGN

Re: Sprzęt do Orange

Post autor: Bakus123 »

Ale chwilowe czy tak wciąż? I tak w sumie jestem mocno zadowolony, miałem niższe prędkości w perspektywie, teraz tylko modlić się o szybkie wejście światłowodu ;)
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Sprzęt do Orange

Post autor: astroneb »

Od czasu uruchomienia 5G w N! są problemy z upload u mnie też 5-6 Mbps to tragedia :( Niektórzy widzą już poprawę inny nie trzeba czekać :(
Bakus123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2010-08-16, 09:26
Lokalizacja: PGN

Re: Sprzęt do Orange

Post autor: Bakus123 »

To chyba nie ma sensu się uszczęśliwiać na siłę teraz, poczekamy zobaczymy ;)
ODPOWIEDZ