Jaka antena LTE - Juszkowy Gród, podlaskie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Vopros99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-06-30, 20:25

Jaka antena LTE - Juszkowy Gród, podlaskie

Post autor: Vopros99 »

Drodzy forumowicze,
może doradzicie mi jaką antenę wybrać aby móc względnie dobrze korzystać z internetu LTE Orange w Juszkowym Grodzie (gm. Michałowo, podlaskie).

Lokalizacja jest trudna, ponieważ okolicę porastają lasy.
Do najbliższego BTSa Orange mam około 5km - Bondary (1800MHz). Masztu nie widać.
Drugi znajduje się w Michałowie (ok 7km), także go nie widać.

Przeczytałem mnóstwo postów o antenach na tym forum i mam taki mętlik w głowie :gwiazdki: , że nie wiem jaką antenę zaryzykować...
Mam modem usb E3372h i router Dovado 3GN.
Obawiam się, że mój zestaw bez anteny może nie zadziałać.
To taka dziwna lokalizacja, że za jedną kreską zasięgu tel w Orange trzeba się nabiegać po działce a gdy się pogoda popsuje to w ogóle zasięgu nie ma.
Czy Waszym zdaniem warto już teraz szukać anteny, czy dopiero jak się upewnię, że nie będę miał tam zasięgu LTE? :]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaka antena LTE - Juszkowy Gród, podlaskie

Post autor: wojteks »

Ten zestaw to kupiłeś czy dostałeś za darmo? Weź smartfona i przetestuj z czym się łączy na dachu domu.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaka antena LTE - Juszkowy Gród, podlaskie

Post autor: key »

Pomiar jakosci sieci jestes w stanie wykonac telefonem, mierz w miejscu gdzie bedziesz potem montowac anteny.

Potrzebne sa pomiary wszystkich dostepnych czestotliwosci, potem mozna zastanowic sie, w jaki typ anteny mozna isc.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Jaka antena LTE - Juszkowy Gród, podlaskie

Post autor: radius »

Jakiś czas temu byłem nad Siemianówką. Gdy zrobiłem speedtest odechciało mi się dalszego monitoringu. Nie miało to sensu, bo 3 Mb/s to wynik na wyrost. W Michałowie było podobnie, a przecież jest VDSL do 80 i Koba do 600 po świetle. Słaby to chyba pomysł z tym Orange.
Z Szymek Play nie dolatuje czy nie masz jak sprawdzić?
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
Vopros99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-06-30, 20:25

Re: Jaka antena LTE - Juszkowy Gród, podlaskie

Post autor: Vopros99 »

Dziękuję za Wasze rady.
Sprawdzę najpierw telefonem, może znajdę jakieś miejsce na działce w którym ruszy...

Zasięgi tam są ogólnie słabe a z pozostałych sieci: Play - nie działa, Plus - na jedną, czasem dwie kreski, dotąd w czasie wakacji korzystałem tam z internetu z Aero2 a ono idzie przez Plusa, T-mobile nie miałem jak sprawdzić.
ODPOWIEDZ