Router LTE z agregacją dwóch lub trzech pasm

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
drevnikocurr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-07-07, 15:46

Router LTE z agregacją dwóch lub trzech pasm

Post autor: drevnikocurr »

Cześć,

Mam internet LTE w sieci T-Mobile + router WiFI Huawei B315s (+ dokupione antenki). Usługa z ograniczeniem prędkości do 20 mb/s z możliwością uruchomienia internetu 5G.

W tej chwili sieć jest okropnie przeciążona i działa fatalnie. Zgłaszałam to do obsługi technicznej kilkakrotnie. LTE nie działa w okolicach Wawy (!) - dokładnie 30 km od Wawy, co uważam już za kompletną porażkę. Uniemożliwia mi to normalną pracę zdalną. Chce wymienić router. Mogę tez zwiększyć prędkość internetu np. na nielimitowaną lub włączyć 5G - ale czy są routery LTE 5G, które kosztują poniżej 1000 zł? A może po prostu kupić nowszy router z lepszymi parametrami i to powinno pomóc?


Pomóżcie, doradźcie proszę! :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router LTE z agregacją dwóch lub trzech pasm

Post autor: wojteks »

Antenki to do śmieci możesz wyrzucić, router też zabytkowy.

Zrób testy smartfonem, podaj dokładniejszą lokalizację.

Na dziś 5G w TM (Orange/Play) to taka marketingowa ściema zabierająca część pasma LTE2100.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE z agregacją dwóch lub trzech pasm

Post autor: matek451 »

A gdzie masz te problemy z T-mobile, z którego BTS-A NetWorks i z jakiego pasma korzystasz, robiłes testy pasm na B315?
drevnikocurr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-07-07, 15:46

Re: Router LTE z agregacją dwóch lub trzech pasm

Post autor: drevnikocurr »

Próbowałam robić testy, ale nie mam pojęcia jak się to robi i jak się to czyta :(
http://beta.btsearch.pl/ - na tej stronie
Moja lokalizacja na co dzień to Warszawa-Wilanów
Ale zależy mi, żeby na wsi, np. Borki, Siwiec (gmina Radzymin) był normalny zasięg LTE i żeby można było pracować zdalnie. A w tej miejscowości chociaż to 30 km od Wawy nie było LTE. Prawie zero internetu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router LTE z agregacją dwóch lub trzech pasm

Post autor: wojteks »

W co drugim-trzecim poście jest opis jak robić testy smartfonem, pokaż tu obrazki z tych testów tam gdzie chcesz mieć internet, sama mapa to za mało.
Nie pomagam na PW!
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Router LTE z agregacją dwóch lub trzech pasm

Post autor: astroneb »

wojteks pisze:Antenki to do śmieci możesz wyrzucić, router też zabytkowy.

Zrób testy smartfonem, podaj dokładniejszą lokalizację.

Na dziś 5G w TM (Orange/Play) to taka marketingowa ściema zabierająca część pasma LTE2100.
Nie zupełnie w czasie obciążenia od 19-22 działa 5G wyśmienicie 150-180 Mbps :) niestety niemożna tego powiedzieć o 4G 4CA gdzie spada do 20mbps.

Najpierw przydały by się testy na zewnątrz z telefonem np aplikacja Netmonster :) Instalujesz i robisz screeny na zewnątrz lub intalujesz aplikacji Huactrl sklep play android https://play.google.com/store/apps/deta ... ctrl&hl=pl logujesz się 192.168 danymi z router i wybierasz pasmo po kolei pasma i przesyłasz tu ;)
Najlepsza aktualnie jest opcja w PLAY 500 GB + 99 PLN jednorazowo za router 5G na lata ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE z agregacją dwóch lub trzech pasm

Post autor: matek451 »

W Borkach nie ma zadnych problemów z zasięgiem LTE u wszystkich operatorów, do stacji NetWorks w Starych Załubicach gdzie Orange i T-mobile mają agregację 4 pasm LTE a Plus LTE1800+900 Play postawił maszt z 5GR i agregacja też 4 pasm LTE. Stacja NW słynie z przeciązenia, trzeba by sprawdzić jak działaja te dalsze ale na cuda bym nie liczył.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Router LTE z agregacją dwóch lub trzech pasm

Post autor: atento »

matek451 pisze:A gdzie masz te problemy z T-mobile, z którego BTS-A NetWorks

To chyba bez różnicy, awaria domowego dalej trwa ;)

Na obecną chwile z 10% stacji jeszcze ma problem, na nich obecnie upload jest mizerny.
Miejscami tragedia trwa od 11.06.2020 :rotfl: Warszawa kierunek syberia :cwaniak:
drevnikocurr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-07-07, 15:46

Re: Router LTE z agregacją dwóch lub trzech pasm

Post autor: drevnikocurr »

Ogromne dzięki za pomoc! Bardzo mi wszystko rozjaśniliście! Z tą zmianą na 5G to jest troszkę problem, bo jestem uwiązana w T-Mobile (internet Biznes Magenta). Mogę sobie uruchomić usługę, ale nie chce brać ich routera bo jest kosmicznie drogi (ponad 3 tys. zł za ZTE).

Z aplikacją pokombinuję ale mam iPhone'a :/ Muszę znaleźć jakiegoś Androida.
Pytanie czy któryś z tych routerów będzie OK, jeśli chodzi o lepsze wyłapywanie sieci?? HUAWEI B818 lub tańszy: HUAWEI B525s.

Mój pokazywał, że łapie zasięg LTE i to prawie na full, a internetu nie było wcale! Musiałam wymusić połączenie 3G. Na obciążenia sieci chyba już nic się nie poradzi :(
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router LTE z agregacją dwóch lub trzech pasm

Post autor: wojteks »

drevnikocurr pisze:lub tańszy: HUAWEI B525s.
Jeżeli już to B535.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE z agregacją dwóch lub trzech pasm

Post autor: matek451 »

Ale jaki ty masz problem, teraz w Play przez 4 m-ce mozna mieć na pRe-paidach 100GB/M-C za 3-5 zł bo tyle kosztuje karta odNOWA, kart ile chcesz, wkladasz do B315, wymuszasz konkretne pasmo i korzystasz a T-mobile masz w d...e.
ODPOWIEDZ