Prosze o pomoc w wyborze routera i anteny

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dr_Grumbler
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-07-08, 21:24

Prosze o pomoc w wyborze routera i anteny

Post autor: Dr_Grumbler »

Witam,

Nadazyla mi sie okazja pracy z domu wiec chcialbym ja wykorzystac zeby odwiedzic rodzicow na wsi. Problem w tym ze oczywiscie nie maja stacjonarnego internetu a mobilny w tym momencie jest z aero2 przez modem Huawei E173 z kierunkowa antena zewnetrzna 2100 MHz i router TP-Link TL-MR3220. Obawiam sie ze to nie wystarczy do laczenia z firmowymi serwerami VPN i telekonferencji wiec szukam nowej kombinacji router + antena i rekomendacji jakiego operatora najlepiej uzywac.

Lokalizacja to 52°15'36.3"N 19°47'26.5"E

Routery nad jakimi sie zastanawialem to:
TP-Link Archer MR600
Huawei B535
Huawei B715
Huawei B618
Huawei B818

ale jestem otwarty na inne propozycje. Prosilbym tez o polecenia dobrej jakosci anten oraz sugestie ktory z operatorow w okolicy bylby najlepszy. Mam do wyboru Aero2, Plus, Orange, T-Mobile, Play z BTS w odleglosci 5.5 km.

Z gory dziekuje za pomoc!
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Prosze o pomoc w wyborze routera i anteny

Post autor: astroneb »

Najpierw testy na telefonie netmosterem ze starterami i można zobaczyć .
Masz Play eNBID 6743 z 2100 i 1800 i 800 + pozwolenie UKE na 2600 MHz i T-mobile/Orange - N! z 3-4 pasmami
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Prosze o pomoc w wyborze routera i anteny

Post autor: astroneb »

Najlepiej tylko Huawei B818 + antena
Dr_Grumbler
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-07-08, 21:24

Re: Prosze o pomoc w wyborze routera i anteny

Post autor: Dr_Grumbler »

astroneb pisze:Najpierw testy na telefonie netmosterem ze starterami i można zobaczyć .
Masz Play eNBID 6743 z 2100 i 1800 i 800 + pozwolenie UKE na 2600 MHz i T-mobile/Orange - N! z 3-4 pasmami
Tutaj niestety jest problem. Mieszkam za granica wiec zadnych testow nie moge w tym momencie zrobic a jakis sprzet musze ze soba przywiezc. Na szczescie gdyby okazalo sie ze sygnal na routerze ktory wybiore jest slaby bede mial opcje zeby go zwrocic.

Jaka antene polecalbys do B818? Czy jest jakas polecana strona internetowa w Polsce gdzie mozna kupic dobrej jakosci anteny?
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Prosze o pomoc w wyborze routera i anteny

Post autor: astroneb »

Ja niestety się na antenach nie znam :( Musisz zapytać kolegów jaką ? do czego ? itp. , Wiem za to że dużo osób jest kupuje tutaj
: https://www.cybertech.com.pl/k65,anteny ... 00mhz.html
Mają przyzwoite anteny do LTE :)
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Prosze o pomoc w wyborze routera i anteny

Post autor: key »

Dr_Grumbler pisze:Mieszkam za granica wiec zadnych testow nie moge w tym momencie zrobic a jakis sprzet musze ze soba przywiezc.
Ja kupowal bym w kraju w ktorym uzywam - chociazby ze wzgledu na latwiejsza gwarancje. Mozesz podeslac dokladny punkt, gdzie zamierzasz to umiescic?
Dr_Grumbler pisze:Na szczescie gdyby okazalo sie ze sygnal na routerze ktory wybiore jest slaby bede mial opcje zeby go zwrocic.
Za slaby sygnal odpowiedzialne sa anteny a nie router. Mysle ze B818 powinien byc ok w kazdych warunkach.
Dr_Grumbler pisze:Jaka antene polecalbys do B818?
Nie wiedzac nic o zasiegu - mozliwie szerokopasmowa, n.p. 2x ATK-504. Ale nie wiadomo, czy bedzie cokolwiek potrzebne........
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prosze o pomoc w wyborze routera i anteny

Post autor: matek451 »

Na dziś w tej lokalizacji wybierasz Play, stacja w Natolinie Kiernoskim pracuje w agregacji LTE2100+1800+800, 4km ale przez pola więc zasieg z antena zewnętrzną bez problemu. Minimum to B535 , w Play teraz promocja i mozna mieć 100GB /m-cza 3-5 zł a ilość kart nieograniczona. LTE800 się nie przejmuj, skup się na LTE2100/1800 i antenie na te pasma. Pytanie dlaczego nie ccesz abonamentu w Play ze sprzętem?
Dr_Grumbler
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-07-08, 21:24

Re: Prosze o pomoc w wyborze routera i anteny

Post autor: Dr_Grumbler »

Dzieki za tipa na temat Play. Kupilem od nich router B818 wiec teraz zostala jeszcze antena.
matek451 pisze:Pytanie dlaczego nie ccesz abonamentu w Play ze sprzętem?
Czysto z powodow psychologicznych. Rodzice maja uczulenie an abonamenty a zeby calosc zorganizowac w miare szybko ktores z nich musialoby podpisac umowe. Poza tym bez wstepnych testow wydaje mi sie ze lepiej miec opcje zmiany operatora gdyby cos bylo nie tak.

Jaka antene polecalbys na pasma ktore wspomniales?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prosze o pomoc w wyborze routera i anteny

Post autor: matek451 »

A co z kartą Play DO TEGO b818, kupiłeś już jakies pre-paidy? Tak jak pisałem 100GB/m-c bez umowy mozna mieć za 3-5 zł, promocja do 30.09.2020 ilość kart nieograniczona, hulasz do bólu. Antena na 1800-2100MHz z Cybertecha lub 2X ATK-504 z Telkobu, szerokopasmowe.
ODPOWIEDZ