Kolejny temat dotyczący doboru routera i anteny

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
HeavyNuts
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-07-09, 12:27

Kolejny temat dotyczący doboru routera i anteny

Post autor: HeavyNuts »

Cześć.

Potrzebuję Waszej pomocy w doborze odpowiedniego sprzętu do warunków, w których się aktualnie znajduje. Stoję przed zakupem internetu LTE w Plusie z uwagi na bez limitowe LTE. Dodatkowo w przeciągu 2 lat zapewne skuszę się na ofertę LTE w orange dla firm, ale póki jestem na UoP to muszę kupić coś dla zwyklego użytkownika. Nie przekreślam też innych peratorów, ale na tę chwilę potrzebuję czegoś nolimit. W związku z czym będę musiał zaopatrzyć się w odpowiedni router i antene. Z tego co wyczytałem w innych wątkach, pomocne w tym będą staty z NetMonsetra, więc zrobiłem z dostępnych simek: T-mobile, Plus i Play. Czy możecie mi coś doradzić?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Kolejny temat dotyczący doboru routera i anteny

Post autor: key »

HeavyNuts pisze:Stoję przed zakupem internetu LTE w Plusie z uwagi na bez limitowe LTE.
Bezlimitowe nie oznacza, ze nie ma spowolnienia netu po przekroczeniu pewnej ilosci danych....
HeavyNuts pisze:W związku z czym będę musiał zaopatrzyć się w odpowiedni router i antene.
Router n.p. Huawei B818. Anteny po zainstalowaniu routera i przemierzeniu jak szybko on laczy sie z siecia - byc moze nie bedzie potrzebna.
Nie pomagam na PW.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolejny temat dotyczący doboru routera i anteny

Post autor: matek451 »

Plus nie posiadał i nadal nie oferuje ofert bez limitu, to jest syf z FUP czyli operator robi co chce przycinając prędkość kiedy chce po limicie podstawowym i do ile chce, nawet 32Kb/s i to powinno zakończyć temat ale ty pokazałeś jeszcze cała nędz tego operatora czyli test zasięgu z Elizówki na LTE900, tego operatora nalezy tam unikać jak ognia, gorszego wybrać nie mozna było. Play ma tam agregację 4 pasm LTE ze stacji 5GR, tak samo jak Orange i T-mobile. Ogladaj mniej reklam Plusa w CP bo one nijak mają się do rzeczywistości i po prostu szkodzą, Plus to najgorszy operator mobilny a oferta tragedia.
HeavyNuts
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-07-09, 12:27

Re: Kolejny temat dotyczący doboru routera i anteny

Post autor: HeavyNuts »

Dzięki za rozwianie złudzeń, więc z ofery którego z operatorów najlepiej jakbym skorzystał w moim przypadku? W razie czego mam możliwość <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> oferty na firme. Aktualnie korzystam z oferty Play z limitem 200GB, który przekraczam tuż przed końcem miesiąca, więc zależało by mi na czymś bogatszym. Prędkość na ichniejszym routerze Huawei E5573 wynosi stabilne 35Mb/s i czasem dobije do 50Mb/s.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolejny temat dotyczący doboru routera i anteny

Post autor: matek451 »

Póki co żadną, jak skończy ci się te 200GB to korzystasz z kolejnych 100GB za 3-5 zł na pre-paidzie odNOWA https://www.play.pl/kampanie/100gb/#connect , kupujesz starter/startery, rejestrujesz i po tym masz 30 dni na uruchomienie tych 100GB w aplikacji P24, jak zużyjesz to kolejne 100GB i tak do końca września. Jaka masz taryfę internetowa w Play, starsza czy ta najnowszą jesli starszą INTERNET L, XL to czy korzystasz z usługi NbL za 5 zł/m-c?
HeavyNuts
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-07-09, 12:27

Re: Kolejny temat dotyczący doboru routera i anteny

Post autor: HeavyNuts »

Aktualnie mam Biznes BOX Ultra, gdzie mogę wyzerować limit za 20zł, więc też tragedii nie ma.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolejny temat dotyczący doboru routera i anteny

Post autor: onken »

za 20 zł dokupujesz kolejne 100 GB a nie wyzerujesz limit 200 GB

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
HeavyNuts
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-07-09, 12:27

Re: Kolejny temat dotyczący doboru routera i anteny

Post autor: HeavyNuts »

Cześć ponownie, dziękuję za odradzenie Plusa i w związku z czym raczej zostanę, póki co w Play, a później może przeskoczę na Orange. Znalazłem trochę budżetu i postanowiłem <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> się na polepszenie sygnału internetu w domu. W związku z czym chciałbym poprosić o doradzenie jaką antenę dobrać pod Play? Jeśli chodzi o router to myślę nad kupnem Huawei B525, gdyż B818 jest dla mnie trochę za drogi.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Kolejny temat dotyczący doboru routera i anteny

Post autor: onken »

Jak już w miarę tanio to kieruj się ku B535.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
HeavyNuts
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-07-09, 12:27

Re: Kolejny temat dotyczący doboru routera i anteny

Post autor: HeavyNuts »

Dzięki, może być i B535, dalej w budżecie. Hmm jako że instalacje robię u teściów to byłem przekonany że wszystkie 5 kabli na elewacji to koncentryki... okazało się, że jeden, ten od internetu, to kabel ethernetowy... pozostale są od telewizji naziemnej i są doprowadzone po jednym do każdego z pokoi.
Nie wiem czy to mocno komplikuje sprawę, czy dalej mogę pozostać przy B535 tylko będę musiał wsadzić to wszystko do szafki hermetycznej na balkonie? Mam na szczęście gniazdko elektryczne wpuszczone w elewacje, więc jest czym zasilić. Skoro router będzie w szafie to nie obędzie sie bez zewnętrznej anteny?
Chyba, że kupić antene z wbudowanym modemem LTE, puścić następnie kablem ethernetowym sygnał internetu do domu i już tutaj zastosować jakiś router.
ODPOWIEDZ