Pomoc w wyborze routera i anteny do Tmobile okolice Łochowa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
trebor666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-07-12, 15:43

Pomoc w wyborze routera i anteny do Tmobile okolice Łochowa

Post autor: trebor666 »

Witam
Proszę o pomoc w wyborze routera i anteny. Z góry zaznaczam że jestem laikiem w temacie gsm.
Mam działkę w miejscowości Kaliska, 4km od Łochowa.Mam kartę sim z tmobile na umowę, także wolałbym zostać przy niej. Wcześniej działałem na przenośnym routerze huawei, ale nie było to komfortowe.
W domku internet działa tragicznie, prędkości do 2Mbps, natomiast poza domkiem, w zależności od miejsca nawet 40 Mbps.
Zakupiłem router dlink dwr116 i modem e3272s i zamontowałem antenę Signaflex Tajfun ale skutek był marny. Anteny już nie zwrócę, router z modemem właśnie spakowałem na zwrot. W trakcie testów z routerem dlink, postawiłem go na dachu, w miejscu anteny i prędkość doszła do 15Mbps a na telefonie do 40 Mbps, czyli nadzieja jest. Nie chciałbym od razu kupować polecanego na tym forum B818 ale jeśli nie będzie wyjścia to zagryzę zęby w parapet zakupię ów router i antenę którą polecicie. Nie zależy mi na niewiadomo jakich prędkościach, wystarczy stabilne 20-30 Mbps.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze routera i anteny do Tmobile okolice Łochowa

Post autor: matek451 »

Test na telefonie z aplikacja https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i screen z niej, S10+ więc agreguje 4 pasma LTE, najblizszy BTS Networks w Łochowie na Świerkowej 2 z agregacją 4 pasm LTE dla T-mobile, taki sam na Mysliwskiej 4. Minimum to B535 z agregacją 2 pasm LTE.
trebor666
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-07-12, 15:43

Re: Pomoc w wyborze routera i anteny do Tmobile okolice Łochowa

Post autor: trebor666 »

Dziękuję za odpowiedź, udało mi się zakupić B818, w niedziele testy. Póki co nie kupować żadnej anteny?
ODPOWIEDZ