Pomoc w wyborze modemu do Orange Mazury

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Plutas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-07-13, 13:02

Pomoc w wyborze modemu do Orange Mazury

Post autor: Plutas »

Cześć, Proszę o pomoc w wyborze urządzenia do odbierania mobilnego internetu od Orange. Kartę już mam muszę kupić urządzenie-modem.
W aplikacji NetMonster pokazuje mi się
https://drive.google.com/uc?export=down ... xfgXbq5rh1
https://drive.google.com/uc?export=down ... vyvmDMJQLh
Wojnowo -gm. Ruciane-Nida Wojnowo 1
Korzystając z internetu w telefonie mam problemy z zasięgiem LTE, to znaczy że co jakiś czas przełącza mi się na HSPA+900 3G a wtedy to nawet stronę jakąkolwiek jest trudno uruchomić. Jeśli w celu dobrania modemu potrzebne jest więcej informacji, postaram się szybko je dodać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze modemu do Orange Mazury

Post autor: matek451 »

Robisz sobie jaja podając adres stacji Networks, czy ty myslisz ze my tutaj nie potrafimy na podstawie screena z NetMonster identyfikować stacji? Nie podaje się lokalizacji BTS-a a swoja gdzie korzysta z ORANGE , do tego screeny z NetMonster i speedtest, test na zewnatrz czy w domu?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pomoc w wyborze modemu do Orange Mazury

Post autor: piotrzet »

A patrzyłeś czy w okolicy czasem Play nie odpalił nadajnika? Tutaj na porywające prędkości bym nie liczył.
Plutas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-07-13, 13:02

Re: Pomoc w wyborze modemu do Orange Mazury

Post autor: Plutas »

Ponownie przesyłam screany z NetMonster.
Dodatkowo z SpeedTest ale tu raczej nie wiele widać.
Pomiary robiłem w domu, a lokalizacja to: N 53 39' 37" E 21 26' 38"
Dzisiaj net działa nadspodziewanie dobrze.
Korzystam z Orange ponieważ miałem światłowód a w aktualnej lokalizacji to niestety nie możliwe, więc zmienili mi na mobilny...

Obrazek
Obrazek Obrazek
Plutas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-07-13, 13:02

Re: Pomoc w wyborze modemu do Orange Mazury

Post autor: Plutas »

Mam jeszcze screan jak net się rwie
Obrazek
Plutas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-07-13, 13:02

Re: Pomoc w wyborze modemu do Orange Mazury

Post autor: Plutas »

Czy możecie doradzić jakie urządzenie kupić, kartę sim mam i leży, a myślę że przez modem lepiej będzie działał internet niż z telefonu.
Z góry dziękuje licząc na konkretne propozycje sprzętowe.
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Pomoc w wyborze modemu do Orange Mazury

Post autor: astroneb »

Masz problem :( Nadajnik 62227724 243077 ma tylko podobno L800 wiec tragedia i nic nie zrobisz
Ale masz 2,7 km nadajnik jest tam pozwolenie na B7 2600 MHz i 1800 MHz musiał byś tam podjechać i zobaczyć czy działają i wtedy można rozważać zakup np. Huawei B535 + Antena zewnętrzna 1800-2600 MHz MIMO.

To jedyny nadajnik w okolicy :(

Lokalizacja nadajnika do sprawdzenia to 53.6544, 21.4842
Plutas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-07-13, 13:02

Re: Pomoc w wyborze modemu do Orange Mazury

Post autor: Plutas »

astroneb pisze:Masz problem :( Nadajnik 62227724 243077 ma tylko podobno L800 wiec tragedia i nic nie zrobisz
Ale masz 2,7 km nadajnik jest tam pozwolenie na B7 2600 MHz i 1800 MHz musiał byś tam podjechać i zobaczyć czy działają i wtedy można rozważać zakup np. Huawei B535 + Antena zewnętrzna 1800-2600 MHz MIMO.

To jedyny nadajnik w okolicy :(

Lokalizacja nadajnika do sprawdzenia to 53.6544, 21.4842
Dzięki za odpowiedź. Niestety nadajnik z którego korzystam 62227724 243077 jak napisałeś ma tylko L800 znajduje się we wskazanej przez Ciebie lokalizacji 53.6544, 21.4842. Czyli jest to jeden i ten sam nadajnik :( Byłem tam i jest tylko L800.
Screan z pod nadajnika:
Obrazek

Proszę o wskazanie jakiegoś urządzenia które będzie działało najlepiej w moich warunkach czyli samo L800.
Jeśli jak napisałeś jest pozwolenie na coś więcej niż L800, można coś zrobić żeby to się zadziało, albo dowiedzieć się kiedy to uruchomią?
Pozdrawiam
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Pomoc w wyborze modemu do Orange Mazury

Post autor: astroneb »

Musisz zapytać operatora w zgłoszeniu bo w orange nie ma forum jak w Play czy Plus.
Skoro jest pozwalolenie to możesz kupić Huawei B818 plus antenę kierunkową szerokopasmową ATK 504.
https://telkob.pl/pl/p/2x-ATK-504-Pasmo ... 196-zl./60
Jeśli kupujesz B818 to potrzeba przejściówek/konektorów TS9 na SMA w sklepie można z anteną zamówić.

Albo tylko Huawei B535 + antena i wtedy nie potrzeba przejściówek.
Trzeba będzie ją wysoko zamieści i ustawić poprawnie na nadajnik. Kabel jak najkrótszy będzie najlepszy bo mniejsze straty na kablu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze modemu do Orange Mazury

Post autor: matek451 »

Testy bez żadnej wartości bo wykonane w domu a nie na zewnatrz więc z góry skazane tylko na LTE800 czy UMTS900 na dodatek ze słabym sygnałem na obydwu z BTS-a Wojnowo 1. Kluczowe jest czy sa szanse na pasma pojemnościowe LTE2100/1800 z BTS-a Krutyń, jeden z jego sektorów jest skierowany wdłuż Krytyni i drogi biegnącej do Rosochy, Nalezy zrobić test na zewnatrz , najlepiej w miejscu potencjalnego miejsca montażu anteny od strony północnej w kierunku Krutyni.
Plutas
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2020-07-13, 13:02

Re: Pomoc w wyborze modemu do Orange Mazury

Post autor: Plutas »

astroneb pisze:Musisz zapytać operatora w zgłoszeniu bo w orange nie ma forum jak w Play czy Plus.
Dzięki astroneb skontaktuj e się z operatorem w tej sprawie. :ok:
matek451 pisze:Testy bez żadnej wartości bo wykonane w domu a nie na zewnatrz więc z góry skazane tylko na LTE800 czy UMTS900 na dodatek ze słabym sygnałem na obydwu z BTS-a Wojnowo 1. Kluczowe jest czy sa szanse na pasma pojemnościowe LTE2100/1800 z BTS-a Krutyń, jeden z jego sektorów jest skierowany wdłuż Krytyni i drogi biegnącej do Rosochy, Nalezy zrobić test na zewnatrz , najlepiej w miejscu potencjalnego miejsca montażu anteny od strony północnej w kierunku Krutyni.
Dzięki za konstruktywne uwagi matek451.Zrobię dzisiaj testy na zewnątrz, postaram się jak najbliżej miejsca w którym można by zainstalować antenę. :super:
ODPOWIEDZ