hmmmm -> telefon do SimDaty

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
b_laszkiewicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-02-08, 20:12

hmmmm -> telefon do SimDaty

Post autor: b_laszkiewicz »

Ostatnio pytałem pana w komisie z telefonami jaki telefon poleca do Simdaty z Edgem. On mi zaczął wymieniać różne modele. Więc powiedziałem, że szukam najtańszego. On mi powiedział, że ma jednego gościa co brał ostatnio od niego 4 szt Nokii 3310 właśnie do internetu komórkowego. Zdziwiłem się i zacząłem go wypytywać. On mi powiedział, że nie wie jak to możliwe, ale gościu powiedział, że weźmie każdą ilość 3310.

Może ktoś z was słyszał o czymś takim ??

A tak wracając do pytania które zadałem panu w komisie..... W miarę dobry telefon-modem Edge :)

Pozdrawiam.

--
Edycja tematu - poprawa na coś znaczący.
BliSki
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: hmmmm -> telefon do SimDaty

Post autor: sapnews »

A tak wracając do pytania które zadałem panu w komisie..... W miarę dobry telefon-modem Edge
Użyj opcji "Szukaj" na tym forum i znajdziesz masę tematów o twoim zapytaniu. Wnioski sam już wyciągniesz.

Pozdr.
nunek07
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2007-01-20, 18:48
Lokalizacja: Drzewica

Re: hmmmm -> telefon do SimDaty

Post autor: nunek07 »

Z Edge class 10 (do 236,4 kb/s) to bym polecał Nokie 6230.
6182

Re: hmmmm -> telefon do SimDaty

Post autor: 6182 »

Nokia 3310 :?: :?: :shock: Przecie to nawet nie obsługuje żadnej transmisji danych poza SMS i rozmowami :lol: Może chodziło o nokie 3330,która ciągnie WAP 1.1 przez CSD,a gościu myślał że jak podłączy do kompa 4 nokie to wyjdzie mu 4 x 9,4 kB/s=37,6 kB/s albo 8 nokii i transfer lepiej jak przez GPRS (75,2 kB/s) a ile przy tym zaoszczędzil :twisted:
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: hmmmm -> telefon do SimDaty

Post autor: magmike »

Najtańsza nokia z EDGE to chyba 3220 (Class 6, 177.6 kbps), lepiej dołożyć i 6230 kupić.
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
sus
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 180
Rejestracja: 2006-06-23, 09:16
Lokalizacja: Końskie

hmm

Post autor: sus »

no jest jeszcze nokia 6020+kabel ca-42 i mamy internet gprs/edge zalezy od zasiegu
dobre piwo jest jak halny,wzmaga poped seksualny !!!

http://www.speedtest.pl/test/88760251
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: hmmmm

Post autor: zDaleKi »

@b_laszkiewicz - mam do Ciebie klika próśb:
1) Nadwaja swoim pytaniom odpowiednie tytuły, bo ten który dałeś "hmmmm" jest kompletnie o niczym.
2) umieszczaj posty w odpowiednich sub-forach. Ten pasuje do wyboru sprzętu i tu go przenoszę.
3) temat ten był poruszany już nie raz i w zasadzie wątek nadaje się do zamknięcia :|
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: hmm

Post autor: magmike »

sus pisze:no jest jeszcze nokia 6020
Również Class 6, 177.6 kbps.
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: hmmmm -> telefon do SimDaty

Post autor: Jaco »

Ja stawiam na Nokię 6230+ Bluetooth. EDGE i GPRS class 10.
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: hmmmm -> telefon do SimDaty

Post autor: gatto_nero »

Jest to pytanie, które powraca jak bumerang.
Sam szukam telefonu z edge+umts+bluetooth ewentualnie z kablem usb przez który jest zasilany. Jeszcze nie miałem za wiele czasu a nawet chęci przez przebijanie się na forum przez dziesiątki postów i zlepianie tej papki informacji w ukształtowaną wiedzę.
Może warto byłoby, aby ktoś zebrał to wszystko w qpe i wsadził do przyklejonego posta. Tam też powinny znaleźć się ważne cechy wielu telefonów w tabeli porównawczej...
Może warto byłoby zrobić artykuł w formacie html – na ten właśnie temat. Artykuł należałoby oczywiście aktualizować...
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: hmmmm -> telefon do SimDaty

Post autor: magmike »

Myślę, że nie ma potrzeby. Nie jest trudną rzeczą poszukać telefonu na
http://www.gsmarena.com/search.php3
a następnie cen na aukcjach internetowych.
pozdrawiam, magmike
sapnews
Stały użytkownik forum
Posty: 118
Rejestracja: 2006-12-19, 01:11
Lokalizacja: Kraków

Re: hmmmm -> telefon do SimDaty

Post autor: sapnews »

Mnie udało się za kwotę 160zł nabyć na allegro Motorole v235, zakupioną w listopadzie 2006r w salonie Plusa (tel. ma 15h przegadane tylko :] )

Powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony - małym minusem jest tylko brak BT i łączenie przez zwykły kabel USB (ja mam z czytnika kart flash) i jako modem EDGE (class 10) działa rewelacyjnie (p2k drivers)

Dodatkowo na tym standardowym kablu udała się aktywacja Javy oraz wgrywanie aplikacji.

Tanim kosztem jest dobry modem.

Oczywiście najlepszą komórką - modemem EDGE/UMTS z BT jest Nokia 6630, jednak na nią przyjdzie czas jak odłoży się z wypłaty :wink:
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: hmmmm -> telefon do SimDaty

Post autor: gatto_nero »

magmike pisze:Myślę, że nie ma potrzeby. Nie jest trudną rzeczą poszukać telefonu na
http://www.gsmarena.com/search.php3
a następnie cen na aukcjach internetowych.
No właśnie o coś takiego mi chodziło :)
Na pierwszy rzut oka w filtrach nie odnajduję możliwości zaznaczenia - kabel usb - ładowanie przez usb...
Chodzi mi o to, że skoro jest to forum specjalistyczne to wymaga też specjalistycznych narzędzi.

Pozdrawiam i dzięki za link :)
ODPOWIEDZ