Jakie pasmow wspiera 'moj' BTS, jaki router do niego wybrac ?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
electro4dummies
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-08-07, 14:09

Jakie pasmow wspiera 'moj' BTS, jaki router do niego wybrac ?

Post autor: electro4dummies »

Witam,
Od niedawna mam Internet z Orange. Niestety jego prędkość pozostawia wiele do życzenia. Zastanawiam się nad zmianą routera, ewentualnie zamontowaniem anteny zewnętrznej kierunkowej. Nie jestem ekspertem w tematach GSM dlatego mam kilka pytań:

1. Co mi daje agregacja pasm ? Czy każdy router to potrafi ? Czy telefon komórkowy też to potrafi ?

Czytając różne posty wiem już że BTS'y pokazywane na mapach btsearch, Network Cell Info, czy NetMonitor nie do końca odpowiadają ich fizycznym lokalizacjom. Dookoła mojej lokalizacji (Sobieszów, Jelenia Góra) znalazłem kilka stacji, np.:
btsy.png
- Orange (26003) ID: 49004 (N!) Jelenia Góra, ul. Wolności 299 - blok, LTE - LAC: 56921, eNBID: 169004, pasma: 1800, 2100, 2600
- Orange (26003) ID: 2337 (N!) Jelenia Góra, ul. Cervi 14 - Sanatorium MSWiA Agat, LTE - LAC: 56921, eNBID: 269518, pasma: 2600, 800

Jednak mój telefon łączy się z BTS'em, którego nie mogę zlokalizować: LTE - LAC: 56921, eNBID: 269614. Dane poniżej:
bts1.png
2. Jak sprawdzić, gdzie ten BTS jest zlokalizowany i jakie pasma obsługuje?


Podjechałem samochodem kilka metrów dalej, i telefon przełączył się na inny nadajnik: LTE- LAC: 56921, eNBID: 169004. I tu prędkośc Internetu była już całkiem całkiem: 102Mb/s pobierania.
bts2.png
3. Czy jest możliwość skierowania anteny kierunkowej na dany BTS, tak by wymusić do którego mój router będzie się łączył ?

4. Jaki polecacie router ?

5. Ewentualnie za jaką anteną powinienem się rozglądać ?

Dziękuję za wszelkie pomocne infomormacje.
ODPOWIEDZ