Biała plama na mapie zasięgu - jaki router

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
*paweł*
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-09-02, 16:07

Biała plama na mapie zasięgu - jaki router

Post autor: *paweł* »

Witam szanowne grono.
W związku z tym, że uczę się tematu proszę o pomoc. Niestety u pomocy technicznej operatora jej nie uzyskałem.
Mam zakupionych kilka abonamentów telefonicznych i jeden internetowy. Wcześniej byłem w T-Mobile, Play. Niestety jako tako działa obecnie tylko Plus. Mieszkam w tej lokalizacji 50.218089, 21.743259. W teorii nadajnik plusa jest niedaleko bo ok. 1km. Zakupiłem więc router TP-Link TL-MR6400 (na szybko w ME bo był weekend) i zaczęły się schody. Nie widzę w nim możliwości ustawienia pasma. Pan z pomocy powiedział, że przełącza się na Band 8 i osiągnę max 3Mb. Czasem złapie Band 3 i dochodziło do 30Mb. Kłopot w tym, że chwilę tak popracuje i znów się przełączy. Wcześniej na 4Mb radiówce zarówno Voip, HBO GO, Netflix działały bez kłopotów. Teraz jest dramat.
Proszę o pomoc bo mam już kwadratową głowę od informacji, a żadnych konkretów. Co najlepiej dla tej lokalizacji kupić, żeby działało w miarę stabilnie.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Biała plama na mapie zasięgu - jaki router

Post autor: radius »

Oddaj tego TP-Linka jak możesz.
Na pewno Huawei. Tu da się zarządzać i z poziomu Android i z Windows.
Posiadasz jakiś w miarę nowy telefon? Jeśli tak to zainstaluj Netmonster. Puść speedtest. I wstaw screen z widoczną agregacją.
Plus? Hmm. Raczej słaby operator, ale może tam jakoś hula.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Biała plama na mapie zasięgu - jaki router

Post autor: matek451 »

Skoro wybrałeś Plusa to kup chociaż antenę zewnętrzną na 1800MHz do tego elektrośmiecia MR-6400 a na poczatek to sprawdź jak działa Plus pod BTS-em Domatków , zrób test na telefonie stojac na swoim kierunku a najlepiej to kup B525 i na nim zrób testy pasm LTE2600, LTE1800 na zewnatrz i na ich podstawie skorzystaj z agregacji LTE2600+1800 ze stacji Kolbuszowa-Grunwaldzka 4, oczywiście stosując antenę kierunkową na 1800-2600MHz.
*paweł*
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-09-02, 16:07

Re: Biała plama na mapie zasięgu - jaki router

Post autor: *paweł* »

Dzięki za odpowiedź.
Plus to niestety w tym miejscu jedyny operator który zapewnił jakikolwiek zasięg do telefonów, stąd też internet. Byłem kilka lat w Play i mimo zasięgu (jeszcze wtedy na roamingu krajowym) ciągle niedostępny obecnie zerowy zasięg, 2,5 roku temu t-mobile i 2 miejsca na posesji z zasięgiem...Od pół roku mam plusa choć z przenoszeniem nr. to jakaś farsa (3 miesiące przenoszono). Obecnie już działają telefony jednak ten net to kosmos.
Jutro posprawdzamy na telefonach w różnych miejscach.
Czy możecie jakieś konkretne modele anten i routerów podać? Najlepiej bez wifi bo i tak wpinam na WAN routera po kablu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Biała plama na mapie zasięgu - jaki router

Post autor: matek451 »

oczywiście w tej lokalizacji można korzystać z internetu LTE od Play czy operatorów NetWorks ale od poczatku należało stosować antenę zewnetrzną, zakup MR6400 to totalne nieporozumienie, wart jest Z 50-100 ZŁ, sprzęt na poziomie 2012-2014 roku, najgorzej wydane 329 zł.
ODPOWIEDZ