Router do biura z LTE - Huawei vs MikroTik

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
walec51
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2020-09-14, 10:23

Router do biura z LTE - Huawei vs MikroTik

Post autor: walec51 »

Mam biuro na wsi przy zakładzie produkcyjnym gdzie jedyna opcja z netem to sieć komórkowa LTE. Od paru lat korzystamy z routerów Huwawei (obecnie B525s-23) + antenaz dużym wzmocnieniem + switch ale wydają się mało stabilne. Raz dziennie zacina się net albo nawet cały LAN - choć wystarczy zrestartować router aby wszystko wróciło do normy co wskazuje że problemem jest sprzęt a nie sam sygnał LTE - też gdy to się dzieje parametry sygnału jakoś nie spadają poniżej wartości oczekiwanych. W biurze jest 10 kompów, serwer z SQL Serwerem, 3 drukarki oraz parę komórek / tabletów na WiFi.

Ogólnie waham się czy nie wymienić routera na:

Huawei B818 gdzie jest bardzo dobry modem (LTE cat. 20) - teraz niby piszą że wspiera do 64 urządzeń w sieci choć ciekawi mnie czy ze stabilnością będzie jak z poprzednikami

luba na

Mikrotik Chateau LTE12 gdzie mamy modem słabszy (cat. 12) ale chyba mogę liczyć na o wiele stabilniejszy router oraz większą konfigurowalność za sprawą ich RouterOS - upchali też tam 4 rdzeniowy procesor ARM i 256 MB RAM, w Huawei nawet nie ma informacji na ten temat

Jakie macie doświadczenia ze sprzętem Huwawei vs MikroTik do biura gdzie jest więcej urządzeń niż w domowym setupie?

Czy może jakąś inną kombinacje modem + router + switch byście polecili?
Caminero
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2020-08-19, 06:41

Re: Router do biura z LTE - Huawei vs MikroTik

Post autor: Caminero »

Chyba tu szukaj wskazówek
https://www.facebook.com/groups/1513220 ... ?ref=share
itsuite
Stały użytkownik forum
Posty: 71
Rejestracja: 2020-01-12, 12:27

Re: Router do biura z LTE - Huawei vs MikroTik

Post autor: itsuite »

Jaka lokalizacja
ODPOWIEDZ