Router lte do domu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gnom7213
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-09-29, 13:47

Router lte do domu

Post autor: gnom7213 »

Cześć,
poszukuję routera lte do domu piętrowego 140m2. Niestety nikt nie chce pociągnąć światłowodu więc zastanawiam się jaki powinienem wybrać sprzęt aby mieć zasięg wifi w całym domu i dobrą prędkość internetu. Do bts(orange,t-mobile) mam jakiś 1km. Zastanawiam się nad huawei B818 z orange. Co myślicie jak powinienem zrobić ?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router lte do domu

Post autor: piotrzet »

Niestety ale routery które są razem z modemami np ten z B818 na pewno w całym domu zasięgu ci nie zapewni. Tzn zasięg może i będzie ale prędkości marne. Jeśli masz dom piętrowy to najlepiej na górze zostawić B818, a na dół kupić AP jakiś i doprowadzić kablem internet z B818. Najlepsze rozwiązanie.
Rozumiem, że sieć LTE testowałeś i działa u ciebie Orange jak należy?
gnom7213
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-09-29, 13:47

Re: Router lte do domu

Post autor: gnom7213 »

Prędkości jeszcze nie testowałem zamierzam w weekend sprawdzić,ale chyba po bts innej opcji niż t-mobile i orange nie mam bo patrzyłem na plusa i prędkości się wahają między 2-8mb/s. W takim razie może bardziej opłaca się wziąć inny router z modemem ?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router lte do domu

Post autor: piotrzet »

Żaden moim zdaniem nie zapewni dobrego zasięgu w całym domu. Niestety.
gnom7213
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-09-29, 13:47

Re: Router lte do domu

Post autor: gnom7213 »

piotrzet pisze:Żaden moim zdaniem nie zapewni dobrego zasięgu w całym domu. Niestety.
a co z zasięgiem lte ten b818 to dobry wybór ?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router lte do domu

Post autor: piotrzet »

Wszystko zależy od lokalizacji. Trzeba potestować.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router lte do domu

Post autor: matek451 »

Wypisujesz bzdury, masz do wyboru jeszcze Play, testy Plusa w ŁODZI nie mają zadnego znaczenia bo ten operator w tym miescie praktycznie nie istnieje, podaj lokalizację. W tym rejonie NetWorks ma w tym rejonie 3 stacje w tym na 2 agregacja 4 pasm LTE dla Orange i T-mobile a na jednej LTE2100=1800. Play dysponuje 4 stacjami a na nich komplet 4 pasm LTE. Nalezy zrobić testy Play, T-mobile i Orange. Zaczałabym juz dziś z Play. Jedż do salonu Play w Carefourze i kup za 5z ł starter odNowa i zarejestruj, jest ostatni dzwonek aby uzyskać 100GB na tej karcie za darmo na 30 dni, ilość kart dowolna. https://www.play.pl/kampanie/100gb/#connect, dostaniesz tu informacje jak to zrobić. Test na telefonie LTE z aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i screeny z niej i speedtesty. Tak samo z Orange i T-mobile. Oferta dla indywidualnych z B818 w Play najlepsza, potem w T-mobile.
gnom7213
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-09-29, 13:47

Re: Router lte do domu

Post autor: gnom7213 »

matek451 pisze:Wypisujesz bzdury, masz do wyboru jeszcze Play, testy Plusa w ŁODZI nie mają zadnego znaczenia bo ten operator w tym miescie praktycznie nie istnieje, podaj lokalizację. W tym rejonie NetWorks ma w tym rejonie 3 stacje w tym na 2 agregacja 4 pasm LTE dla Orange i T-mobile a na jednej LTE2100=1800. Play dysponuje 4 stacjami a na nich komplet 4 pasm LTE. Nalezy zrobić testy Play, T-mobile i Orange. Zaczałabym juz dziś z Play. Jedż do salonu Play w Carefourze i kup za 5z ł starter odNowa i zarejestruj, jest ostatni dzwonek aby uzyskać 100GB na tej karcie za darmo na 30 dni, ilość kart dowolna. https://www.play.pl/kampanie/100gb/#connect, dostaniesz tu informacje jak to zrobić. Test na telefonie LTE z aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i screeny z niej i speedtesty. Tak samo z Orange i T-mobile. Oferta dla indywidualnych z B818 w Play najlepsza, potem w T-mobile.
Chodzi mi o ulicę Wiskicką przy kolumny, sprawdzę w takim razie też Play,ale myślałem że jak bts jest dalej to będzie gorzej. Oferty indywidualne to jakieś żarty więc pomyślałem o Orange na firmę. Dzięki wielkie za wskazówki :) a co do Plusa to w Łodzi jako internet w telefonie często mam lepsze połączenie niż jak byłem w Playu o dziwo tam gdzie czasami znajomi mają problem ja mam połączenie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router lte do domu

Post autor: matek451 »

Orange na firmę to nie jest tak kolorowo, 999GB ale lejki techniczne uprzykrzają życie, pociagniesz z 20GB i dostajesz od razu 10Mb/s do końca dnia. A co do Plusa to zarty na bok, tu cudów nie ma , w Łodzi sie nie liczy ale to nie trafia do uzytkowników tego operatora, sieć Plusa w Łodzi jest uboga do bólu, Play bije ją na głowę tylko trzeba jeszcze wiedzieć jak z niej korzystać. Łódx to 3 operatorzy a potem daleko z tyłu Plus. W twojej lokalizacji Plusa jako dostawcę usług GSM moze wybrac tylko masochista, radio jest nieubłagane , Plus ma jedną stację przy Kolumny 329 z LTE1800 i pseudo LTE900 czyli na ogromnym obszarze Play daje uzytkownikom 25MHz pasma, Play na tym terenie na 4 stacjach nazowych ma do dyspozycji 4x50=200MHz a Orange i T-mobile 2x45+20=115MHz pasma. Pojemność sieci Play jest 8 razy wieksza od Plusa a operatorzy NetWORKS maja ponad 4,5 raza wiecej . O czym wiec w ogóle mowa, liczby nie kłamią, Plus tam to syf i nic więcej, unikać jak zarazy. I nie zmieni tego dodanie LTE2600 na kolejnych 20MHz pasma na BTS-ie Kolumny 329.
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Router lte do domu

Post autor: BKpbO »

gnom7213 pisze:a co do Plusa to w Łodzi jako internet w telefonie często mam lepsze połączenie niż jak byłem w Playu o dziwo tam gdzie czasami znajomi mają problem ja mam połączenie
Na tym forum nie wolno tak pisać, nawet jeśli sprawdziłeś Plusa, i Plus działa Ci dobrze, to za chwilę Ci wmówią że masz urojenia i będą wciskać Play.
gnom7213
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-09-29, 13:47

Re: Router lte do domu

Post autor: gnom7213 »

Znaczy ja teraz nie mówię o plusie na wiskickiej bo jest słabo i tam się dopiero przeprowadzam dlatego szukam czegoś najbardziej optymalnego,tylko ogólnie że w Łodzi nie narzekam na plusa. Natomiast teraz to już wiem, że plus odpada w nowym domu. A informacja o tych lejkach technicznych Orange jest bardzo niepokojąca.
Ostatnio zmieniony 2020-09-29, 17:22 przez gnom7213, łącznie zmieniany 1 raz.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router lte do domu

Post autor: piotrzet »

BKpbO
Co jak co ale jakbyś wszedł w mapkę bts i sprawdził jego okolicę to byś wiedział, że do obsługi tego miejsca jest tylko N! z obsługą 4 pasm. Reszta czyli Plus i Play są dużo dalej pierwszy oczywiście standard marne L900+L1800 drugi komplet pasm i jeszcze jednen N! 1800+2100. Patrząc na okolicę, którą podał to najlepiej wypada tutaj N! Plus i Play daleko z tyłu w ilości lokalizacji.

gnom7213
Jeśli mieszkasz tam gdzie wstawiłeś tego screnna to najlepszy wybór to N! stacja z kompletem pasm. Orange ma lejki techniczne ale T-Mobile ich nie ma oczywiście w ofercie dla firm tylko i wyłącznie.
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Router lte do domu

Post autor: BKpbO »

Jaką wiarygodność ma BTSearch? Żadną, tylko dla matek451 jest jak biblia dla katolików.
gnom7213
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-09-29, 13:47

Re: Router lte do domu

Post autor: gnom7213 »

Na razie tam nie mieszkam przeprowadzam się za jakieś 2 tygodnie i zacząłem szukać. Jestem kompletnie upośledzony w temacie internetu mobilnego bo do tej pory żyło mi się bardzo wygodnie z internetem z toya po kablu i nigdy się nie musiałem bawić w LTE. Dziękuję wszystkim za komentarze bo będę mieć 4 użytkowników internetu w domu z czego ja dość intensywnie go używam także potrzebuje to jakoś sensownie ogarnąć.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router lte do domu

Post autor: piotrzet »

BKpbO
Jak BTSearch ma żadną wiarygodność to podaj inną stronę , która ma. Bo ja takiej nie znam. Ty widzę, że zawzięcie bronisz tego Plusa już zresztą nie pierwszy raz. Ciekawe czemu? Plus to najgorsza sieć w PL czy ci się to podoba czy nie i twoje pisanie nic tego nie zmieni. A po za tym ty tutaj wyjeżdżasz z Łodzią tylko po co? Użytkownik szuka internetu mobilnego do jednej lokalizacji więc co go obchodzi jak działa sieć w Łodzi? Jego interesuje który operator jest najlepszy w jego okolicy, a według danych BTS widać kto jest najlepszy. Oczywiście dodatkowa weryfikacja przez testy o czym wspomina matek. Po za tym jak chcesz polecać internet Plusa do domu skoro tam jest max śmieszne 100 GB, a później lejek nie wiadomo po jakiej ilości GB? Na ile mu te 100 GB starczy? Na tydzień?

gnom7213
Jeśli masz użytkowników którzy bardzo dużo korzystają z internetu to wyboru bardzo nie masz. Zostaje ci T-Mobile i oferta dla firm. Ale najpierw testy na karcie sim tego operatora w twojej okolicy. Przypominam także, że niektóre oferty tego operatora prepaid mają ograniczenie 15/15 Mb/s wysyłania i pobierania.
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Router lte do domu

Post autor: BKpbO »

O czym ty piszesz człowieku?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router lte do domu

Post autor: piotrzet »

Jak nie umiesz czytać to nic nie poradzę.
gnom7213
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-09-29, 13:47

Re: Router lte do domu

Post autor: gnom7213 »

Czyli co T-Mobile oferta dla firm ale oni tam mają ograniczenia do 20mb/s to trochę słabo
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router lte do domu

Post autor: piotrzet »

Najpierw testy na karcie prepaid, a nie oferta ;)
Jest 20 Mb/s ale są też 200 Mb/s i bez limitu tylko, że te oferty mają 2 karty sim w pakiecie. Jedna do routera druga do telefonu.
gnom7213
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-09-29, 13:47

Re: Router lte do domu

Post autor: gnom7213 »

Oczywiście najpierw zrobię testy tych sieci. Tylko ja już mam umowę na telefon jeszcze przez rok więc nie wykorzystałbym tej karty do telefonu a 100 za sam internet to trochę dużo jak na moje realia aktualnie
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router lte do domu

Post autor: piotrzet »

Orange ma tańszy ale lejki techniczne. A płacić 500 GB za Play jak tutaj masz bez limitu w tej samej cenie trochę słabo. Ale może mają jakąś ofertę z samym internetem. Jak zrobisz testy to zadzwoń i zapytaj.
Kwestia tego ile GB w miesiącu ci potrzeba. A "kabla" tam nie ma jakiegoś?
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Router lte do domu

Post autor: patryk7588 »

Plus tam LTE2600 miał już rok temu.
Teraz to może dodać jedynie 5G. :-)
gnom7213
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-09-29, 13:47

Re: Router lte do domu

Post autor: gnom7213 »

Niestety żadnego kabla nie ma
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router lte do domu

Post autor: matek451 »

No to klienci moga sobie poszaleć, jedna stacja na ogromny obszar, osiedla domków jednorodzinnych, bez dostepu do kabla, po co komu tam 5G na 2600MHz, tam to trzeba postawić ze 2 stacje z LTE i agregacją 3 pasm, choć i Play powinien tez zlokalizować coś w okolicy Woli Rakowej /Brójec bo to centrum logistyczne.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router lte do domu

Post autor: piotrzet »

gnom7213 pisze:Niestety żadnego kabla nie ma
No to testy operatorów o których była mowa i na tej podstawie wybór najlepszego.

Uuu faktycznie Plus 1 lokalizacja vs 3 N! w tym 2 z kompletem pasm. Uu cóż to będą za prędkości :super:
gnom7213
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-09-29, 13:47

Re: Router lte do domu

Post autor: gnom7213 »

Myślicie że jakich prędkości powinienem oczekiwać?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router lte do domu

Post autor: piotrzet »

Nikt nie jest jasnowidzem zrób testy to się przekonamy.
gnom7213
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-09-29, 13:47

Re: Router lte do domu

Post autor: gnom7213 »

Początkowe testy o dziwo T-Mobile wypada bardzo słabo a Orange w miarę przyzwoicie. Reszta sieci równie słabo. Testy o 15-16 godzinie jeszcze będę robił w godzinach 19-22 dla pewności.
gnom7213
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-09-29, 13:47

Re: Router lte do domu

Post autor: gnom7213 »

Orange
ODPOWIEDZ