Orange na przedmieściach Gdyni

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stefan_bak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-10-16, 20:02

Orange na przedmieściach Gdyni

Post autor: stefan_bak »

Cześć,
Od jakiegoś czasu mam problem z Internetem w domku jednorodzinnym. Korzystam z Huawei E3372 włożonego do jakiegoś prostego TP-Linka. Transfery uzyskuję do 10Mb/s, a wieczorami spada do 1-2. Podjąłem decyzję, że czas zainwestować w lepszy sprzęt. Jedna rzecz, jakiej nie chcę zmieniać to dostawca, mam abonament w Orange. Jest to oferta dla firm, gdzie mam wiele numerów i wiele usług i nie chcę bawić się w kolejnego operatora. Mam świadomość, że w mojej lokalizacji być może np. Play pozwalałby na lepsze osiągi, ale z wygody mojej księgowej chcę pozostać przy Orange.

Poniżej moja lokalizacja, prosiłbym o pomoc w doborze sprzętu (modemu i ewentualnie anteny zewnętrznej). Czytałem o Huawei B818, ale koszt jest dość spory i na pewno nie wykorzystywałbym wszystkich jego zalet. Mam dość rozbudowaną sieć w domu, zarówno kablową jak i WiFi. Wszystkie routingi ogarniam samodzielnie na serwerze, a WiFi załatwiają mi anteny Unifi zarządzane z kontrolera. Od modemu LTE oczekuję tak na prawdę tylko dostępu do Internetu w trybie Bridge. Chciałbym na interfejsie mojego serwera-routera dostać adres publiczny po kablu i nic więcej. Jestem przeboleć transfery poniżej 100Mb/s, więc np. jeżeli koszt modemu podwoiłby się, aby podwoić transfer ze 150 do 300Mb/s to zapewne wolałbym zostać przy 150 :)
54°29'52.9"N 18°24'31.5"E

z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
stefan_bak
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-10-16, 20:02

Re: Orange na przedmieściach Gdyni

Post autor: stefan_bak »

Cześć,
Niedługo po napisaniu ostatniego posta otrzymałem od znajomego router Huawei B311s i na nim w tej chwili działam. Niestety z prędkościami dalej średnio, bo 20mb/s to max, ale stabilność rozwiązania mnie już trochę męczy. Mam dziś postawione OpenWRT na starym TP-Linku i on jest spięty z Huaweiem. Bardzo zainteresował mnie Mikrotik LHGG, bo byłby u mnie jednocześnie anteną i routerem z firewallem. W jednym miejscu pokonfigurowałbym sobie wszystko, czego potrzebuję. Proszę o radę jak sprawdzi się on w mojej lokalizacji z nadajnikiem ze screena. Tak jak wcześniej pisałem, nie mam możliwości zmiany operatora, więc musi pozostać Orange. Na wybitnych prędkościach mi nie zależy, ale przydałoby się chociaż te 40 - 60mb/s.
netmonster.jpg
ODPOWIEDZ