Czy w mojej lokalizacji warto iść w PLAY

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
luk.law
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-10-27, 19:17

Czy w mojej lokalizacji warto iść w PLAY

Post autor: luk.law »

Witam wszystkich,

To mój pierwszy post na forum, choć przeglądam je od dłuższego czasu.

Proszę o poradę, moja sytuacja jest następująca:
Mieszkam na wsi zabitej dechami, tu jest mniej więcej moja lokalizacja: 835G+G3 Rąblów

Jakiś czas temu przesiadłem się z usług Plusa (na którym w szczycie internet zupełnie stawał) na Orange, który na początku miał transfery ok 10 Mb/s ale ostatnio próbuje dorównać Plusowi. :(

Mój sprzęt to leciwy Huawei E5372, mam też antenę Antena Dualna LTE/4G 15dBi MIMO z Cybertecha, ale od jakiegoś czasu mam pełen zasięg na modemie niezależnie, czy podpinam antenę czy nie.

Zastanawiam się nad przejściem do PLAY, chciałbym <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> B818 i skorzystać z mojej lub dokupić antenę (ew. jakiegoś netbox'a), pytanie tylko czy mojej sytuacji ma to sens?

Bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie :roll:

Wrzucam screeny z Netmonstera dla Play, T-mobile i Orange. Plusa jeszcze się boję :zawstydzony:
luk.law
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-10-27, 19:17

Re: Czy w mojej lokalizacji warto iść w PLAY

Post autor: luk.law »

Ponawiam prośbę o pomoc w rozwiązaniu mojej sytuacji.
Nie ukrywam, że liczyłem na fachową poradę od matek451 :niepewny:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy w mojej lokalizacji warto iść w PLAY

Post autor: matek451 »

Podaj lokalizację, Play to bardzo słaby sygnał na LTE800 z BTS-a Góry, to stacja 5GR na światłówodzie z agregacją 4 pasm LTE, Orange i T-mobile to LTE800 z bieda BTS-a K only 800/900MHz z gołym LTE800 czyli syf jakich mało, tam tez Plus z LTE1800+900, testy na telefonie na zewnątrz?
luk.law
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-10-27, 19:17

Re: Czy w mojej lokalizacji warto iść w PLAY

Post autor: luk.law »

Sorki, że tak późno odpowiadam, ale już straciłem nadzieję i nie zaglądałem na forum.

Moja lokalizacja:
51°18'31.8"N 22°04'30.6"E

Testy na zewnątrz przeprowadziłem dla Play, Orange i T-mobile, w Plusie nie byłem w stanie przeprowadzić testów :(
luk.law
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-10-27, 19:17

Re: Czy w mojej lokalizacji warto iść w PLAY

Post autor: luk.law »

Dzisiaj miałem trochę czasu, więc zajrzałem na dach "pokręciłem" trochę moją anteną.
Najlepszy wynik złapałem na Play'u, tylko że nie na BTS'ie Góry, a Olesin 31B

Czy w tym przypadku zmiana routera na B818 przyniesie realną korzyść?

Oto wyniki na moim routerze z wykorzystaniem anteny:
luk.law
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2020-10-27, 19:17

Re: Czy w mojej lokalizacji warto iść w PLAY

Post autor: luk.law »

Widzę, że z jakiś powodów moje pytanie trafiło w pustkę :(
Niezależnie zdecydowałem się na zakup B818 i właśnie go testuję z abonamentem w Play.
Trudno powiedzieć żebym nie był zadowolony, dodam, że podpiąłem starą antenę i router połączył się z jeszcze innym BTS'em w okolicy.
Poniższe wyniki są tylko na paśmie 1800, do tego dodaję parametry połączenia z WEBUI routera:
ODPOWIEDZ