Pomoc w doborze anteny do modemu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
electro4dummies
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2020-08-07, 14:09

Pomoc w doborze anteny do modemu

Post autor: electro4dummies »

Witam,

Proszę o pomoc w doborze anteny. Obecnie mam abonament w Orange. Zakupiłem modem Huawei B535-232. Porobiłem kilka testów z telefonu za pomocą NetMonstera oraz z modemu za pomocą HManagera.
Jednak mam problemy z zinterpretowaniem wyników (zestawienie w załączonym pliku PDF
Orange-testy.pdf
).

Gdy robię testy z telefonu będąc na parterze w pokoju to łączę się na zmianę z dwoma BTS'ami: 68996659 (LTE-A 1800+800+2100+2600) oraz 68996629 (LTE-A 2100+2600) i osiągam prędkości pobierania 40Mb/s i wysyłania zaledwie 3,45 Mb/s.
Następnie wszedłem na strych skąd na telefonie połączyło mnie z innym BTS'em: 68996639 (LTE-A 1800+800+2100+2600) i tu prędkości 57 MB/s na pobraniu i 32 MB/s na wysłaniu.

Póki co wszystko jasne, jestem wyżej lepszy zasięg...

Kolejne testy robiłem już po przełożeniu karty do modemu (póki co nie mam żadnych anten).

Przy ustawieniach automatycznych w HManagera modem połączył się także z 68996639. Jednak tutaj prędkości to już tylko 27 pobierania i 20 wysyłania.

Czy to znaczy, że w telefonie mam lepszą antenę niż w modemie ?

Kolejne testy to już na wymuszaniu pasm LTE. Ale nigdzie nie osiągnąłem lepszych wartości niż te dla tryby AUTO.

Planuję pociągnąć teraz przewody na strych i tu zostawić modem. Ale jaką antenę do niego dobrać ?

Druga sprawa, wyprowadźcie mnie z błędu ale chyba ten modem nie wspiera POE więc muszę ciągnąć dodatkowy przewód do zasilania, tak ?

Jeżeli chodzi o lokalizację to Sobieszów (Jelenia Góra)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ