Wymiana B315 na B818?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
promajl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-22, 15:45

Wymiana B315 na B818?

Post autor: promajl »

Witajcie,
potrzebuję zwiększyć moc sygnału WIFI u znajomego, gdyż aktualnie posiadany B315 nie daje wystarczającej siły sygnału, by ogarnąć sterownik ogrzewania w budynku oddalonym 15 metrów od routera - router stoi on na piętrze, przy oknie praktycznie - jest widoczny budynek w którym potrzebne jest WIFI - sterownik na parterze zaraz za ścianą. Znajomy próbował zainstalować repeater, jednak nie zmieniło to nic w kwestii zasięgu i sterownik się łączy, ale rozłącza itp., są jeszcze dwie kamery w których sytuacja jest analogiczna.
Moje pytanie brzmi - czy wymiana B315 na B818 zmieni coś w tej kwestii? W grę nie wchodzi ciągnięcie kabla, LTE ma zostać, koszta nieograniczone, jednak bez przesady. Myślałem o moście, antenie kierunkowej lub dodatkowym routerze z mocnym wifi, jednak znajomy woli to mieć w jednej skrzynce. Chciałbym być pewien, że wybrane przeze mnie rozwiązanie wymiany na B818 wyeliminuje problem z zasięgiem, a wiem, że tutaj są mądrzejsze głowy ode mnie. Niestety nie mam możliwości wzięcia sprzętu, przetestowania i zwrotu, bo będzie to brane na firmę.

Szukam od 3 godzin na forum i w internecie, jednak ciężko coś znaleźć.


Pozdrawiam Was i liczę, że wspomożecie moją wiedzę zebraną z internetu na ten temat.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana B315 na B818?

Post autor: matek451 »

W kwestii WiFi nic to nie zmieni, daj sobie spokój ze znajomym, takim ludziom nie ma sensu tłumaczyć i pomagać , to slepy wyznawca WiFi liczacy na cuda a nie na fachowe rozwiązania, niech się dalej męczy sam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wymiana B315 na B818?

Post autor: wojteks »

Połóż kabel do pieca, koszty groszowe. Wymiana B315 na B818 może pogorszyć zasięg WiFi.
Nie pomagam na PW!
promajl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-22, 15:45

Re: Wymiana B315 na B818?

Post autor: promajl »

Znajomy ma dużo pieniędzy, wyda tyle ile trzeba, byle by nie ciągnąć kabli. ;)

Dlatego szukam rozwiązania, ale wydaje mi się, że zmiana z B315 na B818 może właśnie nic nie dać. To pokolenie bogatych ludzi 50+, którym ktoś kiedyś powiedział, że WIFI to przyszłość i nie trzeba kabli, więc przy remoncie/budowie domu nie zaplanowali sieci strukturalnej, lub połączenia budynku kanciapy z domem. Teraz nie bardzo jest możliwość pociągnięcia...

Również upiera się przy łączu LTE, mimo, że ma światłowód na ulicy, bo wymagałoby to przekopania 100m zagospodarowanego podwórka.

Rozumiem, że sprzętowo B315 nie różni się zbytnio od B818 w kwestii technologii WIFI i raczej jest to maksymalna siły sygnału, bo reguluje nam ją prawo? Sprzęty pokroju Ubiquiti nie zdadzą egzaminu i też niewiele się zmieni?
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Wymiana B315 na B818?

Post autor: ktry »

Wymiana na B818 to już na pewno pogorszy zasięg wifi.
B818 to dobry sprzęt, ale ma jedną wadę. Ma chyba na gorsze wifi ze wszystkich routerów stacjonarnych tego producenta. Bynajmniej ja nie spotkałem gorszego, a zaczynałem od takich zabytków jak B593.
Jak ma dobą instalację elektryczną to można zastosować dwa urządzenia podłączane pod gniazdko elektryczne. Jedno koło routera a drugie przy piecu. Jest tego sprzętu sporo w różnych cena na allegro.
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wymiana B315 na B818?

Post autor: Akwinata »

Na ile gorszy jest zasięg WiFi jeśli chodzi o porównanie B818 i B315?
promajl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-22, 15:45

Re: Wymiana B315 na B818?

Post autor: promajl »

Sterownik od ogrzewania jest w innym budynku, pisałem. Nie ma możliwości pociągnięcia kabla. Z uwagi na osobną linię energetyczną między budynkiem dom -> kanciapa.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wymiana B315 na B818?

Post autor: wojteks »

Skoro kasa nie gra roli to 2x ubiquti nanaostation Loco M5 lub nanobeam i sprawa załatwiona na cacy (ale i tak bez kabli/zasilaczy się nie obejdzie).
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ