Jaki sprzet LTE do Play w nowym domu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sawitar2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-30, 11:14

Jaki sprzet LTE do Play w nowym domu

Post autor: sawitar2 »

Poradźcie jaki sprzęt do nowego domu wygrać.

Niestety w mojej okolicy nie ma jeszcze światłowodu i zmuszony jestem do korzystania z LTE (jest jeszcze dostawca po wifi ale prędkości bardzo niskie). Średnio żyrzzurzywam około 200GB miesięcznie, ale dzieci rosną i zapotrzebowanie też będzie rosło.

Na szczęście niedaleko stoi BTS Play BIE2004:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 29&zoom=19
(niedaleko jest też BTS od N!).

Na starterze Play na moim telefonie Netmonster pokazuje agregację dwóch pasm po 20MHz. Speedtest pokazuje wyniki grubo ponad 100MBps (testy w nocy na wysokości dachu). Jak na moje potrzeby OK.

Niestety wewnątrz domu jest slaby sygnał i bez wniesienia anteny lub całego routera na dach się nie obejdzie.
Mam kabel antenowy wyprowadzony na dach. Potencjalnie mogę też podciągnąć skrętkę UTP.

Jaki sprzęt polecacie?

Na stronie Play jest dostępny zestaw z:
- Huawei 4G Router 3 Pro (kat. 7) ale ledwo 200GB
- Huawei 5G CPE Pro 2 (H122-373) z 500GB więc ok, ale nie ma opcji podłączenia anteny zewnętrznej
- jest tez oferta NETBOX B2368-F20 (kat. 12) z 400-500GB ale sprzęt na użyczenie
- no i NETBOX 5G MC7010 ale też na użyczenie

Wiem że wszyscy polecają B818 ale w ofercie Play widzę go tylko z ofertą na 100GB, a to się nie zepnie.
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Jaki sprzet LTE do Play w nowym domu

Post autor: astroneb »

B818 możesz wybrać ze wszystkimi ofertami nawet 500gb jeśli chcesz. zadzwon do play i zapytaj o ofertę w cenniku ofert masz wszystko co potrzebne.
sawitar2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-30, 11:14

Re: Jaki sprzet LTE do Play w nowym domu

Post autor: sawitar2 »

A mógłbyś polecić jeszcze jakaś antenę?
Z poprzedniego domu została mi antena DIPOLu:
https://www.dipol.com.pl/antena_atk-log ... 7056_5.htm
ale zdaje się ze ona nie łapie 2600MHz i pewnie nie jest potrzebna tak durza. Do nadajnika mam około 600m

Może SignaFlex 3G / 4G LTE 2x22dBi MIMO DUAL http://signaflex.co/images/3d-antena_254.png?
doqtor
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2020-09-14, 17:51

Re: Jaki sprzet LTE do Play w nowym domu

Post autor: doqtor »

Przy takiej odległości od BTSa nie powinieneś potrzebować anteny. Najpierw porób testy B818 na strychu i dopiero wtedy będzie wiadomo. Testy rób w godzinach wieczornych gdy jest największe obciążenie między 19 a 22 bo w środku nocy to można mieć i 200 Mbit a wieczorem to z 20 Mbit może być nawet problem, zależnie od lokalizacji.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Jaki sprzet LTE do Play w nowym domu

Post autor: Debik »

Ta antena 2x22dbi to zwykły elektrosmieć... na alledrogo janusze łykają te antenki codziennie
sawitar2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-11-30, 11:14

Re: Jaki sprzet LTE do Play w nowym domu

Post autor: sawitar2 »

Dzięki za ostrzeżenie co do tej antenki.

Router planuje na parterze pod zbrojonymi schodami. W tym miejscu poziom sygnału jest bardzo niski.
Mój modem E3372 w tej lokalizacji ledwo łapie połączenie (speedtest pokazuje około 2-4MBps)
Na strych mam podciągnięte kable (H155) do anteny (około 6m) ale brak zasilania.

Zamówię B818 i sprawdzę jak to się będzie zachowywało na antenach wbudowanych. Potem się zobaczy.

Dzięki wszystkim.
ODPOWIEDZ