Czy jest sens kupowania B818-263 i anteny w moim domu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ridez
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-12-09, 22:55

Czy jest sens kupowania B818-263 i anteny w moim domu

Post autor: Ridez »

Mam internet w Play i obecnie router E5186-22a stoi na strychu skierowany w stronę masztu oddalonego ok. 650m podłączony kablem ethernet.
Czy jest sens kupowania anteny(link niżej) i routera Huawei B818-263 w moim domu dla poprawy stabilności i prędkości internetu czy może taki zakup nic mi nie da i zostać przy tym co mam dokupując tylko antene?
W godzinach wieczornych tracę pakiety na poziomie 2-6% w grach co jest strasznie denerwujące.

Maszt z którym się łącze: BLP3304

https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html

zdjęcia: https://imgur.com/a/6r6YVF4
duke
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2020-01-10, 17:21

Re: Czy jest sens kupowania B818-263 i anteny w moim domu

Post autor: duke »

Jak nie sprawdzisz na antenie to się nie dowiesz, u mnie było tak, że w godzinach szczytu miałem ok 30mbps i skaczący ping ... po zamontowaniu anteny w szczycie mam 90mbps i brak problemu z pingiem. Ale u każdego jest inaczej - trzeba sprawdzić, zawsze możesz odesłać antenę jeżeli by u ciebie nie pomogła, lub przy pomocy anteny wymusić inny nadajnik.
Ja zamawiałem tę antenę z cybertecha i też mam b818.
Jak masz tak blisko do nadajnika to może sam b818 rozwiąże problem, próbowałeś zrobić testy na innym operatorze np. Orange lub Plus czy problem też występuje?
fireffox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-11-17, 21:04

Re: Czy jest sens kupowania B818-263 i anteny w moim domu

Post autor: fireffox »

Ja miałem Huawei B593s-22 i zmieniłem na Huawei B818. Miałem 6-7 mbps. Po zmianie mam 40-60 mbps, a nawet do 70 mbps. Router stoi na parapecie na werandzie. Na razie nie kupuję anteny, ponieważ z uzyskanych rezultatów jestem bardzo zadowolony. Poza tym wewnętrzne anteny agregują 4 pasma, a przy antenach zewnętrznych agregacja dotyczy chyba 2 pasm. Tak gdzieś czytałem.
Ridez
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2020-12-09, 22:55

Re: Czy jest sens kupowania B818-263 i anteny w moim domu

Post autor: Ridez »

@duke
dzwoniłem do cybertecha i mówili mi żebym spróbował najpierw na tym routerze co mam antene podłączyć a potem jak to nic nie da spróbować zmienić router i pewnie tak zrobię. Mam już umowę z play wiec nawet nie sprawdzam innych sieci bo internetu nie zmienie ale z tego co pamietam jak szukałem najlepszej sieci to play miał najbardziej stabilny i najszybszy internet.

@fireffox
Jak antena nic nie zmieni to pewnie kupie ten router, a z tą agregacją to chyba będę musiał poczytać bo mam nadzieję że tak nie jest.

Dzieki za odpowiedz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Czy jest sens kupowania B818-263 i anteny w moim domu

Post autor: wojteks »

fireffox pisze:Poza tym wewnętrzne anteny agregują 4 pasma, a przy antenach zewnętrznych agregacja dotyczy chyba 2 pasm. Tak gdzieś czytałem.
Czytaj więcej i ze zrozumieniem tego co czytasz. Na antenach zewnętrznych B818 jak najbardziej agreguje 4 pasma.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy jest sens kupowania B818-263 i anteny w moim domu

Post autor: onken »

Jemu chodziło pewnie o mimo... Albo kto wie o co ;)
fireffox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2020-11-17, 21:04

Re: Czy jest sens kupowania B818-263 i anteny w moim domu

Post autor: fireffox »

wojteks pisze:
fireffox pisze:Poza tym wewnętrzne anteny agregują 4 pasma, a przy antenach zewnętrznych agregacja dotyczy chyba 2 pasm. Tak gdzieś czytałem.
Czytaj więcej i ze zrozumieniem tego co czytasz. Na antenach zewnętrznych B818 jak najbardziej agreguje 4 pasma.
To dobra wiadomość. Jestem w tym początkujący, nie to co Wy - zawodowcy. Proszę o wyrozumiałość. ;) ;) ;)
ODPOWIEDZ