Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
yohnell
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-12-24, 23:34

Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: yohnell »

Witam serdecznie, szukam porady. Zakupiłem router LTE TPLINKAC750 ( MR200), zdawało mi się, że będzie to optymalny wybór, jednak im idę dalej w las postów na forum zaczynam wątpić w swój wybór. Od początku. Będę mieszkał na nowym osiedlu i tylko LTE wchodzi w grę. Sprawdzając każdego operatora, PLUS miał najlepszą jakość transferu 60mbit, choć zasięg średni. Najlepszy zasięg PLAY ale transfer 7mbit. Lokacja 53.441124190789466, 14.752933880562443. Obecnie mieszkam w centrum Szczecina i transfery były takie same. W poniedziałek mam zamiar zrobić test sprzętu w lokacji docelowej. Jednak w centrum miasta na TPLINKu , jakości sygnały 75%, dwld nie przekracza 20mbit, a najczęściej jest to koło 10 i pingi znaczne. Kartę wsadziłem do tabletu samsung tab4, i osiągi są podobne. Zatem, jak będzie tak samo na działce, szukać winy w sprzęcie czy u operatora?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Reuter LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: wojteks »

Oddaj ten wynalazek jeżeli jeszcze możesz.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Reuter LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: matek451 »

Test na działace nalezy wykonać na zewnatrz na kartach wszystkich 4 operatorów na telefonie z aplikacją https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl i pokazać screeny z niej i wieczorne 19-23 speedtesty. Play ma stację z agregacja 4 pasm LTE przy Lesnej 5, Plus pewnie agregacja LTE2600+1800+900 na Lubczyńskiej 30 jesli odpalił LTE2600 na nim a Networks agregacje 4 pasm dla Orange i T-mobile na Os.Kasztanowie.
Oczywiście ten MR200 do zwrotu, to elektrośmieć całkowicie nieprzydatny do dzisiejszych sieci LTE, wart z 50 zł.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Reuter LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: krychxagg »

Zwrot sprzętu to podstawa. Jeśli zużywasz do 200GB miesięcznie to Plus będzie w porządku, do tego musisz wtedy dokupić B715 i agregacja 3 pasm w Plusie, jeśli budżet nie pozwoli to minimum B525 i 2600+1800. Antena zawsze się przyda, więc też jeśli budżet pozwoli to warto. Pozostawiam do twojej intepretacji, jaki masz budżet na sprzęt do internetu i ile danych miesięcznie chcesz spalić.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
yohnell
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-12-24, 23:34

Re: Reuter LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: yohnell »

krychxagg pisze:Zwrot sprzętu to podstawa. Jeśli zużywasz do 200GB miesięcznie to Plus będzie w porządku, do tego musisz wtedy dokupić B715 i agregacja 3 pasm w Plusie, jeśli budżet nie pozwoli to minimum B525 i 2600+1800. Antena zawsze się przyda, więc też jeśli budżet pozwoli to warto. Pozostawiam do twojej intepretacji, jaki masz budżet na sprzęt do internetu i ile danych miesięcznie chcesz spalić.
Nie planowałem tak dużego wydatku , mój kolega w Orange się skusil na ich Huawei 3 prime i mega jest zadowolony. Planuje się mieścić w tych 200 GB. Muszę sprawdzić ile obecnie zjadam. Mam nadzieję że Euro mi chociaż wymieni ten router, mają b525 na stanie. Czy jest wielka różnica między 525 a 715? , I co myślisz o tym 3 prime
yohnell
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-12-24, 23:34

Re: Reuter LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: yohnell »

Jeśli b525 to jaką antenę do zestawu? Nie wyjdzie korzystniej cenowo i sygnałem jak by kupić sam b715?Mam płaski dach więc nic nie powinno przeszkadzać. Z tym że fotowoltaiką na stelażach też będzie. One jakoś nie wpłyną na sygnał? Odpowiadając na pytania, nie chciałem wywalać kupy siana choć najbardziej zależy mi na jakości sygnału, żeby nie rwało. Wtedy człowiek jest gotowy na kompromisy ale w drodze rozsądku.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: krychxagg »

3 Prime to B818, będzie droższy od wszystkich wyżej wspomnianych. Euro raczej nie ma B525 na stanie, a ich ceny routerów LTE są wyższe od konkurencji. W Playu masz B535 bez abonamentu za 399zł, ja stamtąd brałem sam. Do tego taka antena: www.cybertech.com.pl/p173,antena-dualna ... 00mhz.html
Być może obędzie się bez anteny, w każdym razie najlepiej jakbyś nabył B535 (chyba że budżet pozwala to możesz próbować kupić B715 albo B818 do wyższych prędkości), w praktyce B535 jest w stanie do 100mb prędkość zapewnić w dobrym sygnale. Po nabyciu odpowiedniego routera testujesz karty SIM operatorów, i najlepiej umieść nam po tym screeny Speedtestu i poziomu sygnału z aplikacji HManager. Następnie zobaczymy jakiego operatora dobrać.

Kolejna opcja, jeśli teraz Play działa dobrze w lokalizacji docelowej to u nich oferta 500GB + b818. Ale to musisz przetestować Playa jeszcze w tej lokalizacji.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: matek451 »

Postawiłes wszystko na głowie, poczawszy od wyboru Plusa. Po pierwsze to nalezy tak jak napisałem wykonać testy 4 operatorów na telefonie z ich kartami i pokazać screeny z Netmonstera i speedtesty, po drugie to nie udowadniaić tu na siłę ze Play tylko 7Mb/s gdy korzysta się z karty ze starą taryfą na której DL jest ograniczony do właśnie 7Mb/s, do testów uzywa się startera odNowa za 5 zł i pakietu 100GB za darmo. Po trzecie nigdy nie kupuje samemu routera przed testami, tm bardziej MR200 za 429 zł, to okrutny szajs. W Play w abonamencie jest szeroki wybór najnowszego sprzetu LTE/5g w niskich cenach, abonamenty z gwarantowanymi 200/300/400/500GB, w T-mobile podobne ale sprzęt tez tani choć wybór mniejszy niz w Play. Orange 250GB ale spret ubogi i drogo. Plus to wiadomo loteria z FUP, a sprzęt na raty, drogo i słaby. Wybór operatora decyduje o doborze spretu, do wszystkich poza Plusem B525/b535 za słaby , opinia kolegi bez znaczenia, nie ma pojecia jak działają najnowsze. Pomysł z wymianą na B525 słaby, jak juz to B535 ale w Euro za 499 zł to masakra. Mozna było to zrobić dużo lepiej, taniej a przede wszystkim dobrać optymalnego operatora, ofertę i sprzęt.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: krychxagg »

Moim zdaniem powinien brać pod uwagę Play i Plus. Plus ma tam nadajnik 5G2600, więc prędkości powinien mieć full wypas. Jedynie FUP to kula u nogi ogromna. Dlatego jeśli dużo chcesz pobierać to tylko Play 500GB, jeśli mniej danych to możesz brać pod uwagę Plusa i tutaj niech zdecydują już testy prędkości sygnału. T-Mobile aktualnie droga oferta, Orange potrafi wrzucić lejek nawet w ramach limitu jak dużo pobierasz jednego dnia.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
yohnell
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-12-24, 23:34

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: yohnell »

Zrobiłem się sam jak juniorek. Presją czasu bo UPC do końca roku. Siedziałem na kwarantannie więc na działkę nie mogłem jechać i porada typa z xkomu. W ogóle przechodzę z T-Mobile bo zasięg na tel czy to LTE czy połączenia tel to koszmar. Testowałem karty na Samsungu A5 2017. Zasięg płata zawsze był wzorowy, no ale jak kolega mi dał cynk, startej który kupiłem do testów musiał być stary. Plus mi wyszedł jakościowo najlepiej , mimo dość słabego zasięgu, transfer był najlepszy. No ale widać od D strony się zabierałem. Teraz nie wiem. Router brany stacjonarnie więc nie wiem czy mi zwrot wezmą. Oczywiście myślałem żeby się ratować zamianą na b535 jeśli tylko to będzie wchodziło w grę.

Żeby zrobić test to trzeba będzie i tak zrobić kupić gdzieś sprzęt Chyba jednak zainwestuję w b715. Choć za 500 używkę na olx znalazłem b618s. Z logiem Play.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: matek451 »

Błądzisz dalej, telefon agreguje 2 pasma LTE i na nim mozna zrobić podstawowe testy kazdego operatora NetMonsterem więc jak jest sens zakupu B618 na dodatek za 500 zł, kasa wyrzucona w błoto. B715 tez sie już nie kupuje, 9 kat więc bez QAM256. Stacje bazowe operatorów sa w odległości około kilometra więc wewnatrz parametry sygnału na pasmach pojemnościowych mogą nie powalać ale to tez mozna sprawdzić NetMonsterem na telefonie.
yohnell
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-12-24, 23:34

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: yohnell »

matek451 pisze:Błądzisz dalej, telefon agreguje 2 pasma LTE i na nim mozna zrobić podstawowe testy kazdego operatora NetMonsterem więc jak jest sens zakupu B618 na dodatek za 500 zł, kasa wyrzucona w błoto. B715 tez sie już nie kupuje, 9 kat więc bez QAM256. Stacje bazowe operatorów sa w odległości około kilometra więc wewnatrz parametry sygnału na pasmach pojemnościowych mogą nie powalać ale to tez mozna sprawdzić NetMonsterem na telefonie.
Zatem jakaś jednak rada co do urządzenia? Wg Ciebie reszta osób poleca już przestarzały sprzęt. Nie mam na czym zrobić konkretnego testu. Chyba że na tym mr200., Więc musiałbym się zdecydować na jakieś urządzenie, żeby już dobrać odpowiedniego operatora.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: matek451 »

Biorąc pod uwagę ceny za B715 czy B618 ich zakup mija się z celem, w stosunku do B818 to muzeum, B618 agreguje 2 pasma , mimo4x4 tylko na antenach wewnętrznych, B715 3 pasma ale brak QAM256. Tak jak pisałem tylko do Plusa wystarczy router z agregacja 2 pasm LTE, nawet B535/b525 , pozostali wymagaja lepszego sprzętu. Dwaj mają go tanio w abonamencie więc jak wybierzesz Play/T-mobile to w abonamencie bierzesz B818 lub w Play też MF258K czyli zewnętrzny punkt dostepowy CPE LTE z agregacją 4 pasm LTE MIMO2X2 QAM256. W Orange wybierasz B818 w abonamencie na raty 24x30=720 zł lub kupujesz sam za około 600-650 zł. Do testów można uzyć tego A5 2017 i NetMonstera, pokazując screeny z aplikacji lub wziąć internet z Play i mieć na testy 14 dni, B818 , MF258k nie ma simlocka więc oprócz Play sprawdzisz pozostałych 3 operatorów, po testach zostajesz w Play lub oddajesz sprzęt i rezygnujesz i bierzesz ofertę innego operatora jesli wypadnie najlepiej.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: krychxagg »

Pytanie też ile oczekujesz prędkości. Jeśli oczekiwania zamykają się do 100mb to B535 styka, jeśli chcesz powyżej 100mb prędkości to już musisz w droższy sprzęt, jak kolega wyżej powiedział najlepiej B818.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
yohnell
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-12-24, 23:34

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: yohnell »

matek451 pisze:Biorąc pod uwagę ceny za B715 czy B618 ich zakup mija się z celem, w stosunku do B818 to muzeum, B618 agreguje 2 pasma , mimo4x4 tylko na antenach wewnętrznych, B715 3 pasma ale brak QAM256. Tak jak pisałem tylko do Plusa wystarczy router z agregacja 2 pasm LTE, nawet B535/b525 , pozostali wymagaja lepszego sprzętu. Dwaj mają go tanio w abonamencie więc jak wybierzesz Play/T-mobile to w abonamencie bierzesz B818 lub w Play też MF258K czyli zewnętrzny punkt dostepowy CPE LTE z agregacją 4 pasm LTE MIMO2X2 QAM256. W Orange wybierasz B818 w abonamencie na raty 24x30=720 zł lub kupujesz sam za około 600-650 zł. Do testów można uzyć tego A5 2017 i NetMonstera, pokazując screeny z aplikacji lub wziąć internet z Play i mieć na testy 14 dni, B818 , MF258k nie ma simlocka więc oprócz Play sprawdzisz pozostałych 3 operatorów, po testach zostajesz w Play lub oddajesz sprzęt i rezygnujesz i bierzesz ofertę innego operatora jesli wypadnie najlepiej.
Ok wszystko już się klaruje. Miałem zamiar iść do plusa , gdyż mam 5 numerów i z każdym jest rabat. Obecnie mam UPC w domu i do netflixa, czy torrentow od czasu do czasu neta używam. Przeglądanie sieci itd. jednak w nowym domu kluczem jest zasięg wifi. Router musi mieć dobry zasięg min 10m . Mam w pokojach pociągnięty ethernet, ale i tak plan jest żeby bezprzewodowo funkcjonować. Jak z siłą anteny wifi w b535? Choć żeby mieć święty spokój raczej jestem gotów już zainwestować w b818. Kolega właśnie do Orange wziął i porównując ze starym który miał to rakieta, a tylko zmiana sprzętu.

Co do ceny taniej niż 750 nie ma. Chyba że na olx ale nie za bardzo mi się wysyłka za takie pieniądze uśmiecha, cegły nie chce dostać. W Play na abo wychodzi chyba więcej. Zobaczę w poniedziałek. Ważne żeby b na własność.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: krychxagg »

Używam B535 i wifi jest mocne, a dom mam nie mały. B818 u siebie nie testowałem więc sie nie wypowiadam.
Jak masz dobry smartfon to w lokalizacji docelowej testuj karty sim operatorów. Speedtest i netmonster w domu i na zewnątrz jak byś mógł zamieścić. To też wiele rozjaśni, będziemy mieli jakieś dane faktyczne do oceny i doboru oferty i sprzętu też.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: matek451 »

Najpierw to zrób tam na miejscu testy Plusa , obyś się nie zdziwił, korzystasz UPC więc nie wiesz co to limity, Plus to oferta z FUP i tysiace przekonały się ze operator moze robić co mu się żywnie podoba.
yohnell
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-12-24, 23:34

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: yohnell »

matek451 pisze:Najpierw to zrób tam na miejscu testy Plusa , obyś się nie zdziwił, korzystasz UPC więc nie wiesz co to limity, Plus to oferta z FUP i tysiace przekonały się ze operator moze robić co mu się żywnie podoba.
Rozumiem że mimo wszystko, nawet na plusa byś polecił wydać więcej grosza na b818? Ja już mam kartę plusa z umową i mogę testować. Wezmę tak samo do testów playa z b818. Sprawdzę je i też Orange. I zobaczymy
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: matek451 »

A czytałeś w ogóle regulamin tej umowy z Plusem, jaki limit i za ile ten abonament, wiesz co to FUP i w jaki sposób operator traktuje nim uzytkowników? Do LTE z Plusa niepotrzebny B818 , na stacji Lubczyńska działa 5G2600 Plusa ale w domu na 2600MHz zasięg raczej marny, w ofercie Plusa jest Huawei 5g PRO2 a to router bez złacz anten zewnętrznych na dodatek drogo, operator nie oferuje CPE 5G, obecnie na stronie Plusa nie ma zadnego sprzetu do 5G, to nie Play.
yohnell
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-12-24, 23:34

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: yohnell »

Umowy nie mam pod ręką. Za 200gb, 70zl. Ale to było zanim zaczęliście mnie prostować. Mi by wystarczyło by 100mbit przepustowości. Jednak najważniejsze żeby było, nie rwało się i nie zwalniało do 10, pingiem 50. Plus mnie też zachęcił tym że każdy numer daje rabat. Ale w takim razie zastanowię się jednak nad playem. Tylko jeszcze nie wiem czy kompleksowo z telefonami. Cena z urządzeniem w Play wychodzi taka sama co bym wziął plusa i kupił osobno dobre urządzenie. Tylko nie wiem czy już jest na zawsze czy na wypożyczenie. Dowiem się w poniedziałek.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: matek451 »

200GB w Plusie bez sprzętu za 70 zł to zadna okazja, po 200GB dostaniesz lejek 20Mb/s a potem kolejne i po około 100GB na LTE bez końca skończysz przy około 300GB na 0,5Mb/s lub 32kb/s, ale i na to nie ma gwarancji bo FUP to wolna amerykanka, nie ma żadnych zasad czy regulaminu.Z b535 koszt rośnie do 91zł/m-c a z PRO2 do 136 zł/m-c. Play 500GB z B818 to koszt 80 zł /m-c i 229 zł za router na start, czyli około 100 zł/m-c i router na własność, wart 2 razy tyle co B535, z PRO2+AX3 abonament wynosi 135 zł/m-c lub przy ratach wynosi średni około125 zł i na start 99 zł.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: krychxagg »

Ceną i ofertą Play wypada najlepiej. Akurat kolega wyżej @matek451 bardzo dobrze przedstawił sprawę cenową, więc jasno widzisz kto się opłaca patrząc tylko na cenę. Teraz jeszcze przeprowadź testy prędkości smartfonem bo to najważniejsze też, jeszcze się możę okazać że któryś operator ma zapchany BTS. Mimo że polecam zazwyczaj ludziom unikać Plusa, to są poszczególne miejsca w kraju gdzie radzą sobie dobrze, np. u mojej babci Plus wymiata i na 900+1800+2600 wyciągałem na spokojnie mocno ponad 200mb. U mnie z kolei Plus leży i kwiczy. Więc kwestia testów u ciebie, a później w przypadku podobnych wyników operatorów, przechodząc do poglądu na oferty to tak jak Matek opisał wyżej, Play jest aktualnie najkorzystniejszy.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: ktry »

Z prędkościami w plusie to tak jak u każdego opa. Wszystko zależy od bardzo wielu rzeczy.
U mnie dla przykładu dwa sektory skierowane na miasto z 900,1800 i 2600 leżą i kwiczą jak to ktoś określił, ale za to trzeci skierowany w pola i lasy wymiata wszystkich operatorów w mieście.
Plus ma fajną ofertę z tanimi sprzętami i ze sporą ilością danych, ale dla firm. Co ważne z jasno określonymi warunkami odnośnie FUPa i sprzętem na własność bez jakichś śmiesznych rat jak nie na firmę.
yohnell
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2020-12-24, 23:34

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: yohnell »

ktry pisze:Z prędkościami w plusie to tak jak u każdego opa. Wszystko zależy od bardzo wielu rzeczy.
U mnie dla przykładu dwa sektory skierowane na miasto z 900,1800 i 2600 leżą i kwiczą jak to ktoś określił, ale za to trzeci skierowany w pola i lasy wymiata wszystkich operatorów w mieście.
Plus ma fajną ofertę z tanimi sprzętami i ze sporą ilością danych, ale dla firm. Co ważne z jasno określonymi warunkami odnośnie FUPa i sprzętem na własność bez jakichś śmiesznych rat jak nie na firmę.
Czyli że na formę mają o wiele więcej sprzętu?a to nic a plusie. Nie powiedział mi że tak mają. Ciekawe czy jak po testach plus jakoś wygra to po oddaniu karty na okresie próbnym mogę sobie wziąć na firmę. Się zobaczy. Bo mogę i tak
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: krychxagg »

Ja tej oferty na firmę nie znalazłem na ich stronie. Może źle szukam, więc kolega wyżej jak by objaśnił szczegóły to byłoby fajnie i przydatnie. Ale z Plusem to się zgadzam, jak i z resztą operatorów to loteria z szybkością internetu. Więc czekamy na speedtesty i screeny z Netmonstera tutaj od Playa i Plusa.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: matek451 »

W Plusie większość stacji bazowych nie ma uruchomionego LTE2600, LTE900 to wydmuszka na 5MHz pasma więc pozostaje LTE1800 a ono gdyby nie FUP i cięcie prędkości też byłoby nieużywalne. Plus z modernizacją stacji spóźnił się z 3 lata , na dodatek dosył do stacji na wolnych radioliniach więc w większości lokalizacji na cuda nie ma co liczyć, Zygmunt ma zupełnie odmienna filozofię budowy sieci, po taniości ale z wodotryskami typu 5G2600 , na paskach w TV Polsatu jest się czym chwalić.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: ktry »

Tej oferty z plusa nie znajdziesz na stronie. Jest dostępna tylko u doradcy biznesowego plusa.
Opiszę tylko jedną taryfę z której aktualnie korzysta.
Jeśli wystarczy ci 300 Gb w dzień i do tego 200 Gb w nocy, czyli razem 500 Gb po wykorzystaniu spada prędkość do 1 mbita, czyli da się korzystać.
Cena tego pakietu z routeren B535 za 1 zł na własność i umową na 24 mies. to 30 zł netto, czyli 37 zł brutto.
Jesli ktoś nie potrzebuje sprzętu tak jak ja to sprzedaje za go 300 zł to tak od ręki za nowy i przekazaniu tych 300 zł na abonament wychodzi 25 zł brutto za 1 miesiąc usługi, a jak ze sprzętem to 37 zł. Cena śmieszna jak za taki pakiet.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: piotrzet »

Cena śmieszna, bo sieć i oferta kiepska. Także cena adekwatna do jakości i możliwości.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: ktry »

Może i sieć kiepska ,ale znajdż mi 300 Gb +200 Gb noc za takie pieniądze ze sprzętem za 1 zł na własność.
Jak komuś mało te 300+200 to można se zakupić dwa takie pakiety. Sprzęty sprzedać i mamy 600 Gb dzień i 400 Gb noc za 50 zł brutto.
Tylko co ważne trzeba najpierw przetestować jak plus działa w danej lokalizacji. Ja akurat nie mogę narzekać, więc tańszej oferty na 300 Gb nie znalazłem, a więcej nie potrzebuję.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router LTE pod Plusa przy maszcie Orange

Post autor: matek451 »

A ja mam pytanie, skoro sprzęt B535 za 1 zł to ile Plus woła w tej ofercie za Huawei CPE 5g PRO2? A co do dywagacji na temat Plusa to warto by podesłać regulamin tej oferty, a przede wszystkim sprawdzić jak działa Plus w lokalizacji autora tematu.
ODPOWIEDZ