Internet do grania online.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

Witajcie. Jestem w PLAY w zasięgu LTE czterech pasm. Prosiłbym aby ktoś doradził mi wybrać zestaw/ruter/antenę do odbioru Internetu. Jak napisałem w tytule do grania online, ponieważ nie ma żadnego kabla a Radiówka nie daje rady. Najlepiej wypadają pasma B1 oraz B3, bo na B20 oraz B7 jest tragedia z pingiem. Przynajmniej przy robieniu testów z telefonu oraz z porównaniem do B1 i B3. Krótka statystyka: robię to aplikacją Network Cell Info Lite na telefonie w najlepszym możliwym miejscu bez ruszania telefonem, można tutaj zmierzyć RSRP w dBm, RSRQ w dB, oraz RSSNR w dB, ale nie ma opcji zmierzenia SINR Value. Takie są moje wyniki na najlepszym paśmie: (próbowałem dać zdjęcie ale plik jest za duży)
RSRP : -84 dBm (gdy wejdę w głąb pomieszczenia jest średnio -100 dBm w zależności w którym miejscu)
RSRQ : od -9dB do -15dB (bardzo skoczne w najlepszym miejscu w bezruchu)
RSSNR : od 7dB do 11dB (bardzo skoczne w najlepszym miejscu w bezruchu)
Godzina - 19:54, środa
Jest to na paśmie B1 bo w galaxy da się to wybrać inną aplikacją.
Odległość od nadajnika to 3 km bez przeszkód.
Podobne wyniki są na B3 lecz tam RSRP jest trochę słabsze. Rozsyłanie Internetu przez Ruter nie musi być jakieś bardzo dobre bo i tak mam zamiar podpiąć kabel Ethernet. Z góry dziękuję.
EDIT:
Udało mi się zmierzyć SINR Value - skacze od 4 dB do 10 dB
Ostatnio zmieniony 2020-12-30, 22:09 przez pS2K, łącznie zmieniany 2 razy.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet do grania online.

Post autor: krychxagg »

Granie przez internet mobilny to jedna wielka loteria. U mnie czasem mając stabilne połączenie i 60 mb prędkości, ping hulał do 200ms, musiałem przełączać na 3G często aby spokojnie w coś grać.
W jakie chcesz grać gry?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

krychxagg pisze:Granie przez internet mobilny to jedna wielka loteria. U mnie czasem mając stabilne połączenie i 60 mb prędkości, ping hulał do 200ms, musiałem przełączać na 3G często aby spokojnie w coś grać.
W jakie chcesz grać gry?
Głównie co-op. Aktualnie gram z telefonu więc jest słabo ale jak host ma światłowód to niema tragedii. Chcę ulepszyć to co mam aktualnie że tak powiem. A ty jaki masz zestaw ruter (i) antenę?
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet do grania online.

Post autor: krychxagg »

Uzywam T-Mobile, router Huawei b535 + antena Cybertech 17 dBi.
W dzień aktualnie internet nie pozwala mi przeglądać sieci, nie mówiąc o graniu. Ale w nocy często nawet jak mam ok. 60 mb predkość to i tak ping ma straszne skoki, i wtedy odpalam stary router Huawei E5573 z kartą Playa w trybie pracy 3G, i tam mam stałe 50-60 ms pingu, mimo że do nadajnika dalej niż T-M a DL wynosi 2-3 mb. Więc kwestia pingu to ogromna loteria i zależy od wielu czynników.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

krychxagg pisze:Uzywam T-Mobile, router Huawei b535 + antena Cybertech 17 dBi.
W dzień aktualnie internet nie pozwala mi przeglądać sieci, nie mówiąc o graniu. Ale w nocy często nawet jak mam ok. 60 mb predkość to i tak ping ma straszne skoki, i wtedy odpalam stary router Huawei E5573 z kartą Playa w trybie pracy 3G, i tam mam stałe 50-60 ms pingu, mimo że do nadajnika dalej niż T-M a DL wynosi 2-3 mb. Więc kwestia pingu to ogromna loteria i zależy od wielu czynników.
A ta antena ci coś daje. Ile kosztowała? Daj linka jak możesz.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet do grania online.

Post autor: krychxagg »

https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html

Dała mi dużo, kwestia też jaki masz sprzęt aktualnie, a jaki chcesz kupić. Ale czasem no jak uzyskasz super parametry z anteną i wgl. to nie masz żadnej gwarancji dobrego pingu na internecie mobilnym. Stabilny ping to tylko na światłowodzie, mobilny to loteria z tym.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

Planuje kupić też B535 warto?
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet do grania online.

Post autor: krychxagg »

Z jakiego BTS korzystasz i gdzie mieszkasz?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Internet do grania online.

Post autor: radius »

pS2K pisze:...w galaxy da się to wybrać inną aplikacją...Udało mi się zmierzyć SINR Value...
SINR powinien być w MENU serwisowym dostępnym pod kodem z klawiatury *#0011#
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

krychxagg pisze:Z jakiego BTS korzystasz i gdzie mieszkasz?
Mieszkam w Myszkowie (obok Częstochowy). Korzystam z BTS od Play który jest na kominie. Są tam 4 pasma LTE. Jak już napisałem odległość od BTS to 3 km bez przeszkód (widać kominy).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet do grania online.

Post autor: matek451 »

Tworzysz tematy, zadajesz pytania a na najprostsze nie potrafisz sensownie odpowiedzieć, zawracasz głowę w ogóle nie współpracując , bicie piany zamiast konkretów widać ze nie zalezy ci na optymalizacji internetu z Play. A w Myszkowie dwie stacje bazowe tego operatora są akurat na kominach więc fifty -fifty, trzeba mieć szklaną kulę.
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

matek451 pisze:Tworzysz tematy, zadajesz pytania a na najprostsze nie potrafisz sensownie odpowiedzieć, zawracasz głowę w ogóle nie współpracując , bicie piany zamiast konkretów widać ze nie zalezy ci na optymalizacji internetu z Play. A w Myszkowie dwie stacje bazowe tego operatora są akurat na kominach więc fifty -fifty, trzeba mieć szklaną kulę.
To co chcesz wiedzieć?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet do grania online.

Post autor: matek451 »

W innym temacie poprosiłem o konkrety i screena z aplikacji, w tym kolega o screeny z menu serwisowego na Samsungu, to sa konieczne dane , to jest techniczne forum , my posługujemy się konkretnymi danymi a nie informacji o kominach, lokalizacja w postaci miejscowości i ulicy to żadne ryzyko dla podającego, tu są poważni ludzie, dzielący sie swoją wiedzą non profit, godni zaufania. Spróbuj uzyskać wiedzę od wszelkiej maści pseudo fachowców i magików jakich nie brak w internecie. Takie sprawy jak twoja to ja rozwiązuję w 5 minut ale potrzebuję konkretów i współpracy z drugiej strony.
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

Proszę. Lokalizację daje w prywatnej wiadomości. Testy robione w trakcie mgły w Czwartek.
Ostatnio zmieniony 2020-12-31, 19:20 przez pS2K, łącznie zmieniany 1 raz.
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

radius pisze:
pS2K pisze:...w galaxy da się to wybrać inną aplikacją...Udało mi się zmierzyć SINR Value...
SINR powinien być w MENU serwisowym dostępnym pod kodem z klawiatury *#0011#
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet do grania online.

Post autor: matek451 »

To u ciebie na zewnatrz?, stacja na kominie papierni prazy mocno, sygnał na pasmach pojemnościowych dobry, ale co ciekawe to na LTE2100 sektor numer 2 a na pozostałych pasmach z sektora nr3. Tak jakbyś był pomiedzy sektorami 2/3 . Jak wygladają speedtesty na tych pasmach, pokaz tez screena bez wymuszania konkretnych pasm LTE, telefon niestety słaby , bez agregacji pasm LTE
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

matek451 pisze:To u ciebie na zewnatrz?, stacja na kominie papierni prazy mocno, sygnał na pasmach pojemnościowych dobry, ale co ciekawe to na LTE2100 sektor numer 2 a na pozostałych pasmach z sektora nr3. Tak jakbyś był pomiedzy sektorami 2/3 . Jak wygladają speedtesty na tych pasmach, pokaz tez screena bez wymuszania konkretnych pasm LTE, telefon niestety słaby , bez agregacji pasm LTE
Mogę włożyć jeszcze kartę do Xiaomi on jest lepszy ale nie potrafię wybrać na nim pasma. Aktualnie wszystko robiłem i robię na Galaxy J3 w tym samym miejscu. Jest to w pokoju na 1 piętrze domu (dom 2 piętrowy). Telefon przyklejony do okna (z którego widać komin, służy jako ruter). Testy:



PS. Wylogowało mnie i musiałem pisać od nowa.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet do grania online.

Post autor: matek451 »

Najlepiej działa LTE2100 i LTE1800, bez wymuszania to LTE2600 ale jest przytkane o LTE800 szkoda pisać, zrób test na tym Xiaomi bez wymuszania pasm, wystaw go za okno. Zawsze masz opcję sprawdzenia i wymuszenia połaczenia z tym BTS-em na kominie Światowit przy Partyzantów anteną kierunkową na 1800-2600MHz podłączoną do routera ale to w przyszłości.
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

VAHANARA pisze:
wojteks pisze:SINR lub SNR, nazwy zamienne.
Nie są zamienne.
A więc SNR na B1 - skacze od 4 dB do 10 dB w netmonster
A SINR na B1 - 14 w Service Mode
(ale w inne dni)
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

matek451 pisze:Najlepiej działa LTE2100 i LTE1800, bez wymuszania to LTE2600 ale jest przytkane o LTE800 szkoda pisać, zrób test na tym Xiaomi bez wymuszania pasm, wystaw go za okno. Zawsze masz opcję sprawdzenia i wymuszenia połaczenia z tym BTS-em na kominie Światowit przy Partyzantów anteną kierunkową na 1800-2600MHz podłączoną do routera ale to w przyszłości.
Kartę przełożyłem do Xiaomi i uruchomiłem ponownie telefon. Testy zrobiłem za oknem oraz w tym pokoju przy biurku. Wcześniej zapomniałem dodać że kiedyś jak siadłem na łóżku to nie było Internetu dopiero po podejściu do okna był.
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

moja Radiówka dla porównania
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Internet do grania online.

Post autor: Debik »

@pS2K Jakie na radiówce zwykle miałeś pingi w grach że masz takie parcie na Lte ?
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

Debik pisze:@pS2K Jakie na radiówce zwykle miałeś pingi w grach że masz takie parcie na Lte ?
Z Radiówki korzystają 4 osoby a nie mam możliwości poprowadzenia kabla Ethernet bo ruter jest na drugim piętrze domu, więc prędkość jest za mała. A pingi są rzeczywiście mniejsze niż telefonem udostępniane LTE (lecz nie jakoś bardzo). W dodatku mam 70 GB razy 3 miesięcznie Internetu od PLAY którego i tak nie wykorzystam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet do grania online.

Post autor: wojteks »

pS2K pisze:a nie mam możliwości poprowadzenia kabla Ethernet
Zawsze jest, to tylko kwestia chcenia.
pS2K pisze:W dodatku mam 70 GB razy 3 miesięcznie Internetu od PLAY którego i tak nie wykorzystam.
Internetu nie backupujesz?
Nie pomagam na PW!
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

pS2K pisze:W dodatku mam 70 GB razy 3 miesięcznie Internetu od PLAY którego i tak nie wykorzystam.
Internetu nie backupujesz?[/quote]
Nie wiem co to znaczy. :)
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

Czy dobrym pomysłem jest B535 + antena? Czy lepiej wziąć B311 + antena? Tylko nie znam się na antenach. Doradźcie coś.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet do grania online.

Post autor: wojteks »

pS2K pisze:Nie wiem co to znaczy.
Szkoda.
pS2K pisze:Czy lepiej wziąć B311 + antena?
Pewnie że lepiej skoro wiesz wszystko prawie najlepiej :rotfl:
Nie pomagam na PW!
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Internet do grania online.

Post autor: Debik »

pS2K pisze:
Debik pisze:@pS2K Jakie na radiówce zwykle miałeś pingi w grach że masz takie parcie na Lte ?
Z Radiówki korzystają 4 osoby a nie mam możliwości poprowadzenia kabla Ethernet bo ruter jest na drugim piętrze domu, więc prędkość jest za mała. A pingi są rzeczywiście mniejsze niż telefonem udostępniane LTE (lecz nie jakoś bardzo). W dodatku mam 70 GB razy 3 miesięcznie Internetu od PLAY którego i tak nie wykorzystam.
Masz mniejsze pingi na radiu niż na Lte i do tego z radiówki korzystają tylko 4 osoby... Serio nie rozumiem twojego podejścia jak tak czytam. Graj na radiu a router z netem np w Play postaw sobie do sciągania większych plików np w nocy... Da się pograć fajnie na Lte, w moim przypadku przegrałem w multi parę lat na necie z Play kiedy to jeszcze miałem router cat 4 i wszystko ładnie hulało. Ale gdybym miał do wyboru radiówkę lub Lte to wybrał bym to pierwsze.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet do grania online.

Post autor: matek451 »

Jaki B311? To jest elektrośmieć wart z 50 zł a ja za darmo bym go nawet nie chciał, w Play tylko B818 plus antena Dual LTE1800-2600MHz lub MF258k czyli zewnętrzny punkt dostępowy LTE z agregacją 4 pasm LTE w QAM256.
pS2K
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2020-12-02, 14:53
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do grania online.

Post autor: pS2K »

matek451 pisze:Jaki B311? To jest elektrośmieć wart z 50 zł a ja za darmo bym go nawet nie chciał, w Play tylko B818 plus antena Dual LTE1800-2600MHz lub MF258k czyli zewnętrzny punkt dostępowy LTE z agregacją 4 pasm LTE w QAM256.
Nie miałem chajsu na to co napisałeś więc zamieniłem B818 na B535. Czy ta antena będzie dobra do niego? https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html
Mogę ze strony rutera dać screeny jakości i mocy sygnału z każdego pasma.
ODPOWIEDZ