Sprzęt do Plus LTE w Zduńskiej Woli

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
iMarekPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-01-06, 14:10

Sprzęt do Plus LTE w Zduńskiej Woli

Post autor: iMarekPL »

Cześć! Mam nadzieję, że z pytaniami trafiłem w dobrą kategorię.

Mieszkam w internetowej czarnej dziurze - światłowód optymistycznie za dwa-trzy lata, na liniach dawnego TP S.A. max 6Mb/s, radiówka 10Mb/s, którego i tak nie wyciąga…

Lokalizacja: 98-220 Zduńska Wola, ul. Malinowa
Operator: Plus

W najbliższym czasie chciałbym podpisać umowę z Plusem na internet LTE w podanej wyżej lokalizacji. Nie mam jeszcze żadnego sprzętu z wyjątkiem Huawei E8372h-153. Biorę pod uwagę zakup Huawei B818 lub zbliżonego oraz jakiejś anteny. Tu pojawiają się pytania i prośba o pomoc. Jaką anteną powinienem się zainteresować i w kierunku jakiego BTS kierować biorąc pod uwagę tą lokalizację. Co radzicie?

Obecne niemiarodajne „testy” prędkości na w/w E8372 to DL 15-30Mb/s i UL 5-30Mb/s z nie wiem jakiego BTS.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Sprzęt do Plus LTE w Zduńskiej Woli

Post autor: wojteks »

Zrób testy prędkości na prepaidzie Virgin (100GB za drobne). Włóż kartę którą masz do smartfona i pokaz obrazki z programu netmonster i speedtest

Czemu Plus?
Nie pomagam na PW!
iMarekPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-01-06, 14:10

Re: Sprzęt do Plus LTE w Zduńskiej Woli

Post autor: iMarekPL »

Mam do dyspozycji telefon z ofertą GIGADAJE. Zakładam, że nie ma to znaczenia?

Test ma być na Virgin ze względu na to, że może się logować w różnych sieciach? W grę wchodzi wyłącznie Plus ze względu na możliwość podpisania umowy na specjalnych wynegocjowanych warunkach.

O ile Speedtest jest mi znany to Netmonster nieszczególnie. Która zakładka z aplikacji? Co tam ma być widoczne? Bo na głównej stronie mam tylko dane nadajnika Play.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt do Plus LTE w Zduńskiej Woli

Post autor: matek451 »

Wybrałeś syf z Plusa to po co pytasz, nasz stację z LTE1800+900 pod nosem to ewnie z nim się łaczysz a na cuda z niego nie licz. Moze lepiej z tego na Szadkowskiej bo tam dołozyli LTE2600 i działa agregacja LTE2600+1800, do Plusa B818 to strata kasy, no i pewnie antena na 1800-2600MHz jak ma być z Szadkowskiej ale to pokażą testy. No i powodzenia z FUP, ja mimo 100GB i teoretycznie kolejnych 100 na LTE po 2 tygodniach dostalem lejek 0,5Mb/s ale ja Plusa i tak od lat zlewam a abonament za 30 zł mam do YT dla wnuczki,
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Sprzęt do Plus LTE w Zduńskiej Woli

Post autor: krychxagg »

Zakładka "Live" z parametrami sygnału, nadajnika i pasma LTE itp.
Jeśli Plus nie ma odpalonego L2600 tam to pchanie się w umowę z nimi może skończyć się źle w godzinach obciążenia sieci. Play ma nieco dalej nadajnik z kompletem pasm, pomyśl też o nich. Ale najpierw pokaż nam Netmonstera z tego Plusa.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
iMarekPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-01-06, 14:10

Re: Sprzęt do Plus LTE w Zduńskiej Woli

Post autor: iMarekPL »

matek451 pisze:Wybrałeś syf z Plusa to po co pytasz
Nie rozumiem tego ataku. Grzecznie pytam o możliwości. Biorąc pod uwagę moje alternatywne opcje mając w miarę stałe 30Mb/s będę skakał ze szczęścia. Mam możliwość wzięcia oferty, w której w regulaminie nie ma słowa o limicie prędkości, limicie danych po którym załącza się lejek, lejku technicznym. Jest to oferta na specjalnych warunkach niedostępna normalnie w Plusie.
Wolę mieć 30Mb/s bez limitu niż, 100Mb/s z limitami.

Nie zrobi mi też różnicy czy kupię B818 czy coś tańszego. Jeśli mam możliwość wyciągnięcia stabilniejszego internetu z lepszą prędkością to wolę kupić lepszy sprzęt i łapać dalszy nadajnik.

Potrzebuję jedynie pomocy w doborze sprzętu ponieważ o kwestiach technicznych LTE nie mam pojęcia.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Sprzęt do Plus LTE w Zduńskiej Woli

Post autor: krychxagg »

Jeśli jest to specjalna oferta jakas bez FUP to okej, nie będziemy wnikali w regulamin umowy, niech to zostanie już w twoim zakresie.
Co do sprzętu to przede wszystkim wrzuć kartę Plusa do dobrego smartfona, zrób speedtesty zainstaluj Netmonstera i pokaż nam screeny ze Speedtesta oraz Netmonstera parametrów sygnału, pasma itp. Wtedy będziemy mogli dobrać sprzęt.
A co do ataku na Plusa to jest on uzasadniony, sam z własnego hobby lubię testować działanie LTE różnych sieci, i powszechnie kto się interesuje ten wie że Plus na skalę krajową wypada najwolniej, ale możę u ciebie jest inaczej więc czekamy na screeny.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Sprzęt do Plus LTE w Zduńskiej Woli

Post autor: patryk7588 »

BT31182 - Zduńska Wola, ul. Wodna 4/6 - maszt Plusa - tutaj także jest LTE2600, jak na każdej stacji w mieście.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt do Plus LTE w Zduńskiej Woli

Post autor: matek451 »

A cóż to za cudowna oferta z Plusa, skoro masz regulamin to go podeslij, a do kolegi Patryka pytanie jaka radiolinia z tego węzłowego BTS-a na EC?
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Sprzęt do Plus LTE w Zduńskiej Woli

Post autor: patryk7588 »

Info o linku mam tylko z pozwoleń, a tam sam wiesz co jest, prędkość do weryfikacji przy stacji.
iMarekPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-01-06, 14:10

Re: Sprzęt do Plus LTE w Zduńskiej Woli

Post autor: iMarekPL »

Dziękuję za zainteresowanie ale temat do zamknięcia. Huawei B818 to rewelacyjny sprzęt i to co osiąga bez anten zewnętrznych jest dla mnie w 100% wystarczające. Poza godzinami szczytu spokojnie 150-200 Mb/s, a w godzinach szczytu spada do 30-90Mb/s. W pełni mnie to satysfakcjonuje i spokojnie mogę tak przeczekać 2 lata do podłączenia światłowodu pod warunkiem, że nic się radykalnie nie zmieni. Internet został też przetestowany pod względem zużycia danych - w ciagu 2 tygodni pobrałem około 800GB i nie pojawiło się nic co sugerowałoby nałożenie jakiegokolwiek lejka. Spadki prędkości pojawiają się mniej więcej w godzinach 15-21 (choć nie zawsze).
ODPOWIEDZ