jaki router z kontrolą rodzicielską?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

jaki router z kontrolą rodzicielską?

Post autor: tom3636 »

Witam

Transfery mam 70-80 Mbps więc problemem nie jest szybkości. W jednym komputerku mam nawet stary modem 3g z kartą SIM Virgin Mobile i do Netflixa starcza aż nadto.

Mam w domu B525 i chcę zmienić ten router na coś bezpieczniejszego, tzn zależy mi na tym aby router miał jakiekolwiek opcje odnośnie kontroli rodzicielskiej lub chociażby możliwość ustawienia na DHCP alternatywnych DNSów, np OpenDNS. Huawei nie ma nic w tym aspekcie. Dziecko ma kilka lat, przez zdalna naukę coraz więcej korzysta z komputera i po prostu chcę na wszystkich urządzeniach w domu jakoś podnieść poziom bezpieczeństwa.

Oczywiście mógłbym dać drugi router za tym B525, nawet jakiegoś TP-Linka i na tym drugim routerze coś tam poprzycinać, ale chcę mieć jedno urządzenie, o ile się da. Cena to 500-600 max. Nie musi być jakiś super duper mega wypas z 5G zi agregacją na iluśtam pasmach
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: jaki router z kontrolą rodzicielską?

Post autor: key »

n.p. FRITZ!Box 6820 LTE
Nie pomagam na PW.
casper
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2020-01-03, 23:45

Re: jaki router z kontrolą rodzicielską?

Post autor: casper »

key pisze:n.p. FRITZ!Box 6820 LTE
To chyba z niemieckiego demobilu cat4 - serio? ;)
tom3636 pisze:Witam
Mam w domu B525 i chcę zmienić ten router na coś bezpieczniejszego, tzn zależy mi na tym aby router miał jakiekolwiek opcje odnośnie kontroli rodzicielskiej lub chociażby możliwość ustawienia na DHCP alternatywnych DNSów, np OpenDNS. Huawei nie ma nic w tym aspekcie. Dziecko ma kilka lat, przez zdalna naukę coraz więcej korzysta z komputera i po prostu chcę na wszystkich urządzeniach w domu jakoś podnieść poziom bezpieczeństwa.
Pierwsze pytanie przed czym chcesz chronić dzieci i co ma z tym wspólnego dns?
Chcesz żeby nie oglądało stron dla dorosłych czy chcesz całkowicie odciąć go internetu na wybranych urządzeniach w danym czasie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jaki router z kontrolą rodzicielską?

Post autor: wojteks »

Każde takie zabezpieczenie da się obejść, "dziecko" jeżeli ma z 12 lat szybko się nauczy jak to zrobić.
Nie pomagam na PW!
martino811
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2021-02-13, 09:03

Re: jaki router z kontrolą rodzicielską?

Post autor: martino811 »

B818 ma "Funkcja Kontrola rodzicielska umożliwia zarządzanie dostępem do witryn internetowych oraz pozwala ustawić ograniczenia czasowe dla członków rodziny. Pozwala to stworzyć bezpieczne środowisko internetowe dla rodziny (zwłaszcza osób niepełnoletnich)."

Sam właśnie testuję dodatkowo Pi-hole na RasberryPi jako filtr dns.... wszystko w jednej sieci na full prędkości.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: jaki router z kontrolą rodzicielską?

Post autor: key »

casper pisze:To chyba z niemieckiego demobilu cat4 - serio? ;)
Serio.
Przypomne, OP pisal:
tom3636 pisze:...po prostu chcę na wszystkich urządzeniach w domu jakoś podnieść poziom bezpieczeństwa.
Zazwyczaj "najnowsze" nie oznacza automatycznie "najbezpieczniejsze". AVM ma tez mocniejsze rozwiazania - tylko troche drozsze.
wojteks pisze:Każde takie zabezpieczenie da się obejść, "dziecko" jeżeli ma z 12 lat szybko się nauczy jak to zrobić.
Wiekszosc zabezpieczen bazuje na filtrowaniu stron bazujac na IP klienta. Ten najczesciej jest przyznawanym przez router, bazujac na MAC klienta.

Jesli masz dobrze skonfigurowane zabezpieczenie, to jedyna mozliwoscia zeby to obejsc, jest podmiana MACa na jakis istniejacy i majacy dojscie do internetu oraz wbicie sie w system w czasie, kiedy ten komputer ma dozwolony dostep do internetu ale nie jest zalaczony. No i musisz jeszcze potwierdzic, kto obsluguje maszyne - czyli musi byc zalogowana odpowiednia osoba. Watpie, zeby tego typu konfiguracje byly latwe do obejscia.
Nie pomagam na PW.
casper
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2020-01-03, 23:45

Re: jaki router z kontrolą rodzicielską?

Post autor: casper »

key pisze:.
Przypomne, OP pisal:
tom3636 pisze:...po prostu chcę na wszystkich urządzeniach w domu jakoś podnieść poziom bezpieczeństwa.
Zazwyczaj "najnowsze" nie oznacza automatycznie "najbezpieczniejsze". AVM ma tez mocniejsze rozwiazania - tylko troche drozsze.
To najlepiej wrócić do kamienia łupanego będzie najbezpieczniej :)
key pisze:.
wojteks pisze:Każde takie zabezpieczenie da się obejść, "dziecko" jeżeli ma z 12 lat szybko się nauczy jak to zrobić.
Wiekszosc zabezpieczen bazuje na filtrowaniu stron bazujac na IP klienta. Ten najczesciej jest przyznawanym przez router, bazujac na MAC klienta.
Ale B525 ma coś takiego jak filtr biała/czarna lista stron więc do takich rzeczy to nie ma co zmieniać routera.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: jaki router z kontrolą rodzicielską?

Post autor: key »

casper pisze:To najlepiej wrócić do kamienia łupanego będzie najbezpieczniej :)
Biorac pod uwage inne problemy - n.p. stan sluzby zdrowia - to niekoniecznie.
casper pisze:Ale B525 ma coś takiego jak filtr biała/czarna lista stron więc do takich rzeczy to nie ma co zmieniać routera.
Do obejscia w ciagu 5 minut.
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ