Router do Orange LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Qantum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2021-03-09, 17:51

Router do Orange LTE

Post autor: Qantum »

Witam

Mam internet LTE od Orange z routerem Alcatel hh71. Jak na wszystkie inne sieci prędkość jest przyjemna D: 50Mbps i U:10Mbps. Niestety mam problem z portami. Wszędzie mam ścisły NAT co nie ukrywam, generuje mi pewne problemy (wcześniej na T-Mobile z Huawei B528s-23a nie było problemu). I tutaj moje pytanie. Czy gdybym zmienił sprzęt np. na TP-Link TL-MR6400 jest szansa, że sytuacja ulegnie poprawie, jak i poprawi się trochę jakość sygnału? (od 1 do 2 kresek zasięgu. Anteny mam w odległości ~2km). Chciałbym wydać na sprzęt ok. 300zł.

Dzięki za ewentualną pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router do Orange LTE

Post autor: matek451 »

Masz g.. y router ale przynajmniej z agregacją 2 pasm LTE a chcesz wymienć go na elektrośmiecia, twój problem to nie kwestia sprzętu a operatora. Swoja drogą przy 2 km od BTS-a to korzysta się z anten zewnętrznych do poraway parametrów sygnału, gdzie korzystasz z Orange i z którego BTS-a NetWorks?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26136
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router do Orange LTE

Post autor: wojteks »

Qantum pisze: Niestety mam problem z portami. Wszędzie mam ścisły NAT co nie ukrywam, generuje mi pewne problemy
Raczej musisz wykupić usługę "zewnętrznego " IP żeby przekierowanie portów coś dawało. Domyślnie ruch inicjowany z internetu jest blokowany.
Nie pomagam na PW!
Qantum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2021-03-09, 17:51

Re: Router do Orange LTE

Post autor: Qantum »

matek451 pisze:Masz g.. y router ale przynajmniej z agregacją 2 pasm LTE a chcesz wymienć go na elektrośmiecia, twój problem to nie kwestia sprzętu a operatora. Swoja drogą przy 2 km od BTS-a to korzysta się z anten zewnętrznych do poraway parametrów sygnału, gdzie korzystasz z Orange i z którego BTS-a NetWorks?
Niestety wiem, że ruter jest zły lecz w tamtym momencie nie oferowali mi nic innego. Ze wszystkich LTE jakie testowałem u siebie to właśnie Orange chodzi najlepiej. Jako jedyni dali mi 999GB limitu więc to był jeden z głównych powodów wzięcia internetu od nich. Na żadne inne łącze nie mogę liczyć w najbliższym czasie.
Z odległością trochę przesadziłem. Do najbliższego nadajnika (T-44938 Chocianów) mam w linii prostej niecały kilometr. Jest jeszcze 3277 ale ta jest zdecydowanie dalej (1,6km). Antena na chwilę obecną coś zmieni?

W sprawie portów porozmawiam z Orange może są w stanie coś zrobić skoro to nie wina sprzętu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6443
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Router do Orange LTE

Post autor: onken »

Tak, włączą Ci publiczny IP. Odplatnie oczywiście.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Qantum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2021-03-09, 17:51

Re: Router do Orange LTE

Post autor: Qantum »

Pozwolę sobie wznowić temat.
Włączyłem usługę publicznego IP. Niestety mimo próby przekierowania portów NAT w Xbox Live dalej pokazuje ścisłe. Przy włączonym DMZ jest otwarty.
Dobrze przypuszczam, że będzie to teraz coś po stronie rutera?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26136
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router do Orange LTE

Post autor: wojteks »

Przekieruj inne porty/protokoły albo upewnij się jakie maja być przekierowane.
Nie pomagam na PW!
Qantum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2021-03-09, 17:51

Re: Router do Orange LTE

Post autor: Qantum »

Niestety mimo przekierowywania wszystkich portów podanych przez Microsoft dalej NAT jest ścisły. Obecnie mam aktywny pakiet z publicznym IP ale dynamicznym. Gdybym zmienił na statyczny coś to zmieni czy po prostu coś źle robię?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26136
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router do Orange LTE

Post autor: wojteks »

W sumie powinno działać, więcej pomysłów nie mam. Fora xboxowe nie mają podobnych tematów?

Xbox obsługuje też upnp, a przy każdej zmianie typu przekierowania (DMZ, upnp, port forward) wymagany jest restart routera.
Nie pomagam na PW!
Qantum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2021-03-09, 17:51

Re: Router do Orange LTE

Post autor: Qantum »

Przy DMZ i UPnP oczywiście restartowałem router. Niestety do portów nie mam opcji restartu bo automatycznie zmieni mi IP.

No trudno widać muszę pogadać z kimś od Orange. Może będą wiedzieć (w co wątpię) co robić z tym fantem.

Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26136
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router do Orange LTE

Post autor: wojteks »

A jakie znaczenie ma zmiana IP? IP czego się zmieni? Jeżeli konsoli to dodaj ją do rezerwacji DHCP albo nadaj IP ręcznie spoza zakresu DHCP routera.
Nie pomagam na PW!
Qantum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2021-03-09, 17:51

Re: Router do Orange LTE

Post autor: Qantum »

Cały czas mówimy o komputerze z Windowsem 10. Co do IP to co restart przydziela mi nowy publiczny adres.
Próbowałem już wszystkiego co przychodzi mi do głowy i tylko DMZ daje skutek dlatego założyłem, że problem leży po stronie routera a nie komputera (może błędnie).
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26136
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router do Orange LTE

Post autor: wojteks »

Kila postów wcześniej pisałeś o xboxie więc już nie bardzo wiem o co chodzi.

Skoro dostajesz "zewnętrzny" IP to przekierowanie portów powinno działać, Jeżeli router wspiera UPnP to też porty powinny się otworzyć. Nie przypuszczam aby aż takie babole były w firmware żeby to nie działało.

Pokaż obrazek z zakładki gdzie przekierowujesz porty.
Nie pomagam na PW!
Qantum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2021-03-09, 17:51

Re: Router do Orange LTE

Post autor: Qantum »

Usługa Xbox Live obowiązuje również na PC :)

UPnP aktywne i oczywiście nic to nie daje. Wcześniej nie zauważyłem, że przy dodawniu chce LAN IP i błędnie wklepywałem zewnętrzne.
Mimo wszystko po poprawce nic to nie daje.
Linkhub.png
A tak przy sprawdzaniu NAT
xbox live.png
EDIT:

Sorry dodane tutaj wyszły małe i nieczytelne.

https://ibb.co/ys816sT
https://ibb.co/LrDN9Q9
Ostatnio zmieniony 2021-03-22, 20:00 przez Qantum, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26136
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router do Orange LTE

Post autor: wojteks »

Tych portów dla xboxa to chyba coś za mało masz przekierowanych
Port 88 (UDP)
Port 3074 (UDP i TCP)
Port 53 (UDP i TCP)
Port 80 (TCP)
a może i więcej coś trzeba otworzyć a czasami nawet użyć alternatywnych portów.

Skoro przy DMZ działa to moim zdaniem znaczy że za mało portów otwarłeś.
Nie pomagam na PW!
Qantum
Początkujący użytkownik forum
Posty: 16
Rejestracja: 2021-03-09, 17:51

Re: Router do Orange LTE

Post autor: Qantum »

Mam już dość. W PowerShellu teredo pokazuje NAT: symmetric (port) a po DMZ jest "cone". Porty które widać w Shellu za cholerę nie zgadzają się z tymi podanymi przez microsoft. A nawet po odblokowaniu tego konkretnego NAT dalej jest ścisły.

Już myślę, że ten Alcatel ma jakiś soft walnięty.

Local Mapping : 192.168.1.100:51092
External NAT Mapping : 87.96.38.172:51092

Ewentualnie jak będę potrzebował otwarty NAT to wrzucę komputer do DMZ i tyle bo już nie mam siły.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26136
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router do Orange LTE

Post autor: wojteks »

Nie mam więcej pomysłów.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ