Czy da się złapać sensowne połączenie?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
slaw3k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-03-31, 23:55

Czy da się złapać sensowne połączenie?

Post autor: slaw3k »

Witam

Czy jest taki sprzęt, który mi zapewni dobre połączenie w T-Mobile albo Plus w mojej lokalizacji?
Jest co prawda bardzo dobrze działający Play, ale nie ma on oferty bez limitu danych, a boję się, że nawet 500GB nie wystarczy jak będę oglądał Netfix/HBO.
Wrzucam screeny z netmonster. Nie mam screenów z speedtest.net, ale wyglądały mniej więcej tak:
Play wewnątrz 70mbit, zewnątrz 190mbit
Tmobile wewnątrz do 23mbit/s (przy oknie, z zasięgu 800mhz), zewnątrz 10-12mbit/s na 1800mhz
Plus najgorzej wewnątrz 4-5mbit/s, a zewnątrz podobnie, ale w obu przypadkach upload był wyższy niż download co podejrzewam może oznaczać przeciążenie sieci.

Plus też w okolicy ma wszystko na 2600mhz, a Play nie dość, że 2 nadajniki w odległości 300-500m to jeszcze 3 zakresy.
Ale może ten T-mobile...
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Czy da się złapać sensowne połączenie?

Post autor: piotrzet »

A testy prędkości gdzie?
Po za tym czemu nie ma T-Mobile testów 4CA jak tam jest?
Kolejne pytanie dlaczego nie światłowód? Przecież mieszkasz w mieście i na pewno jakieś opcje masz?
slaw3k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-03-31, 23:55

Re: Czy da się złapać sensowne połączenie?

Post autor: slaw3k »

piotrzet pisze:A testy prędkości gdzie?
Po za tym czemu nie ma T-Mobile testów 4CA jak tam jest?
Kolejne pytanie dlaczego nie światłowód? Przecież mieszkasz w mieście i na pewno jakieś opcje masz?
Testy prędkości - mam zrzuty tylko T-mobile i Play - dołączam do wiadomości. Najlepszy wynik Play jest siedząc w samochodzie zaparkowanym przed domem. Drugi jest na poddaszu. Najlepszy wynik w T-Mobile jest na poddaszu, drugi też, ale w innym miejscu.
Testy 4CA - wrzuciłem co udało się złapać. Uzyskane w T-Mobile 23mbit jest dostępne jedynie w jednym miejscu.
Światłowód - nie ma go niestety. Gdyby był to nie byłoby tematu :)
Widzę wiele komentarzy osób z tego osiedla mówiące o problemach z zasięgiem i internetem.
Play postawił 2 nowe nadajniki (nie wime dlaczego nie 5g :() i sytuacja się diametralnie zmieniła.
Ale brak oferty no limit jest pewnym problemem patrząc na moje obecne zużycie internetu.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Czy da się złapać sensowne połączenie?

Post autor: piotrzet »

No to masz odpowiedź co kupić.
slaw3k
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-03-31, 23:55

Re: Czy da się złapać sensowne połączenie?

Post autor: slaw3k »

piotrzet pisze:No to masz odpowiedź co kupić.
No właśnie nie mam. Wiem, że Play ma spoko zasięg, ale nie ma oferty bez limitu. Moje pytanie brzmi, czy przy obecnym zasięgu T-mobile sprawdzanym na telefonie jest sens inwestować w antenę zewnętrzną, żeby móc korzystać z T-Mobile? Limity pakietów w Play będą uciążliwe przy oglądaniu HBOGO i Netflixa w 4K itp.
Pytanie tylko, czy zasięg T-Mobile jest wystarczająco rokujący, że da się coś z tego zrobić i jeśli tak to jaki sprzęt polecacie.

Pozdrawiam
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Czy da się złapać sensowne połączenie?

Post autor: piotrzet »

Możesz spróbować jak to wygląda z anteną ale raczej nie będzie za dobrze.
ODPOWIEDZ