MF-258K czy WF830 (ZTE NETBOX)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Bomick
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-03-31, 21:50

MF-258K czy WF830 (ZTE NETBOX)

Post autor: Bomick »

Pytanie jak w tytule. Wezmę na okres próbny któryś z zestawów w pakiecie 500 GB od play. Brać 258 bo to nowsza wersja 830 ?

Antenę potem mogę wymienić jeżeli cos to poprawi

Info o lokalizacji i moim BTS pisałem tutaj:
viewtopic.php?f=10&t=60571

Pozdrawiam
taziorek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-01-09, 21:43

Re: MF-258K czy WF830 (ZTE NETBOX)

Post autor: taziorek »

Cześć,
pomożecie w problemie z Play?
Od pół roku bujam się z czymś na co niestety podpisałem umowę.
Sprawa wygląda tak, że raz jest predkość pobierania na poziomie 20Mb/s, a raz na poziomie 0,1 Mb/s.
Jakiś czas temu byli serwisanci techniczni wysłani z play i nie stwierdzili nieprawidłowości ponieważ podczas ich wizyty internet niestety działał prawidłowo.
W załączniku przesyłam zrzuty konfiguracji.

Problem występuje w miejscowości Nisko, podkarpackie.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: MF-258K czy WF830 (ZTE NETBOX)

Post autor: piotrzet »

Podaj twoją lokaluzację plus do tego parametry sygnału jak będą występować problemy.
taziorek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-01-09, 21:43

Re: MF-258K czy WF830 (ZTE NETBOX)

Post autor: taziorek »

Lokalizacja: 50°32'01.1"N 22°07'06.3"E
Zrzuty przedstawione wcześniej są z akcji, gdzie występował problem.

Przysiadłem dziś do tego i zauważyłem dziwną rzecz.
Po rozłączeniu i przelogowaniu się do sieci T Mobile problem zniknął.
Na tą chwilę predkość jest około 30Mb/s i nie zmienia się tak jak to było przy połączeniu z Play.
_cheetah_

Re: MF-258K czy WF830 (ZTE NETBOX)

Post autor: _cheetah_ »

@taziorek:
To co opisujesz wygląda jak typowy problem z 258 z dystrybucji playa. W określonych lokalizacjach nie jest w stanie utrzymać stabilnej agregacji i/lub BTS-a. Jakiś bug. Potwierdzałaby to stabilna praca w T.

Sytuację ratuje zmiana firmware tego CPE w ZTE (czyli u producenta) na wersje B04. O ile router jest twoją własnością, a nie jest abonamentowy.

Były tu podobne problemy na forum.
taziorek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-01-09, 21:43

Re: MF-258K czy WF830 (ZTE NETBOX)

Post autor: taziorek »

Niestety sprzęt jest własnością play.
Dziękuję za info
_cheetah_

Re: MF-258K czy WF830 (ZTE NETBOX)

Post autor: _cheetah_ »

W takim razie możesz próbować coś podziałać ustawieniem anteny lub przeniesieniem jej w takie miejsce, aby "widziała" głównie (albo tylko) maszt, z którym chcesz się łączyć. Inaczej mówiąc, trzeba spróbować wytłumić sygnały od inny masztów playa.

Ustawieniem anteny możesz nie wiele zdziałać, bo 258 ma szeroko widzące anteny i wygląda, że ciężko nim zwykle skutecznie podziałać. Ale próba nic nie kosztuje.

Albo spróbować znaleźć jakieś takie miejsce, żeby były wytłumione inne maszty - np bryłą budynku, przy zawieszeniu anteny na którejś ze ścian. Poziomy masz duże, wiec można też próbować schować modem wewnątrz domu - poddasze, strych, pokój. Pamiętam, że ktoś kiedyś, będąc w podobnej sytuacji, złapał extra połączenie z modemem w garażu. Po prostu trzeba próbować wszelkie, nawet najbardziej "niedorzeczne" pomysły, bo radio bywa kompletnie nieprzewidywalne.

Jeszcze taka sprawa - można spróbować ustawić tylko pasmo 2600 albo tylko 1800, jeśli się da na twoim sprzęcie. Bo wygląda, że tylko te dwa pasma się agregują. A problemy, jak pokazuje życie, generuje głownie pasmo 2600.
ODPOWIEDZ