Co zamiast B593 i ATK-LOG LTE na działce z marnym zasięgiem?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
enigman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2021-03-15, 12:42

Co zamiast B593 i ATK-LOG LTE na działce z marnym zasięgiem?

Post autor: enigman »

Szanowni,

Doradźcie proszę jaki sprzęt mógłby mi pomóc w zapewnieniu szybkiego internetu na działce w okolicach Grabowa nad Pilicą. Lokalizacja: 51.743026, 21.147635. Generalnie rzecz biorąc w okolicy jest dramat jeśli chodzi o zasięg LTE. W domu zazwyczaj łapiemy 2G/3G, na dworze LTE tylko na dachu. Korzystając z okazji wykonałem ostatnio kilka testów:

T-Mobile:
1 netmonster t-mobile.jpeg
1 gmon pro t-mobile.jpeg
1 speedtest t-mobile.jpeg
Orange:
2 netmonster orange.jpeg
2 speedtest orange.jpeg
Play:
3 netmonster play.jpeg
3 gmon pro play.jpeg
3 speedtest play.jpeg
Karty Plusa tego dnia niestety nie posiadałem ...

Na chwilę obecną na działce działa tandem staroci w postaci B593 i anteny ATK-LOG LTE. Antena skierowana jest w stronę Warki, ale z jakim BTS'em mnie łączy to kij wie :kwasny: W B593 siedzi karta T-Mobile i tak prezentuje się speedtest już z komputera połączonego po WiFi:
1 t-mobile antena bez zmian.jpeg
enigman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2021-03-15, 12:42

Re: Co zamiast B593 i ATK-LOG LTE na działce z marnym zasięgiem?

Post autor: enigman »

Orange i Play przy antenie skierowanej w tą samą stronę prezentują się następująco:
3 orange antena bez zmian.jpeg
2 play antena bez zmian.jpeg
Następnie spróbowałem ustawić antenę mniej więcej w kierunku nadajnika Play w Bończy (eNBID: 6871) i sprawdzić jaki wynik będzie tutaj na karcie odNowa. Ale niestety klops, DL i UP na poziomie zerowym. Być może przeszkodą są wysokie drzewa stojące na przeszkodzie:
bończa odległość.jpg
Wróciłem z położeniem anteny w kierunku Warki i oto kolejne wyniki z komputera:

Play:
2 play antena bez zmian.jpeg
Orange:
3 orange antena bez zmian.jpeg
T-Mobile:
8 t-mobile warka niżej.jpeg
Wychodzi na to, że docelowym operatorem pozostanie T-Mobile, ale fajnie było by dobrać coś sprzętowego do osiągnięcia lepszych wyników. Te parenaście Mbps DL i ok 5-10 Mbps UP to zakładam B593 podaje jedynie na jednym paśmie, więc przynajmniej teoretycznie agregacja mogła by to pomóc?
ODPOWIEDZ