Play - router LTE do lokalizacji z b.słabym zasięgiem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kYs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-04-15, 22:48

Play - router LTE do lokalizacji z b.słabym zasięgiem

Post autor: kYs »

Witam szanownych forumowiczów.
Jeszcze do niedawna myślałem, że coś wiem na temat routerów ale im więcej wątków tu przeglądam, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że nie wiem prawie nic, w związku z tym postanowiłem poprosić Was o radę.

Szukam routera LTE do karty Play. Lokalizacja w której ma działać jest u podnóża lekkiego pagórka (~30m).
Na pagórku jest BTS (Izerska19) ale niestety działka i BTS nie 'widzą' się, przez co zasięg jest bardzo kiepski lub go nie ma.
Co ciekawsze w momencie zbierania logów, mój Samsung Galaxy S9 Plusa widział, a Play'a z tego samego masztu już nie.
NetMonster.jpg
Alternatywnie jest też sygnał z BTS (Wyszyńskiego 58) ale ze względu na sporą odległość (3km w linii prostej) jakość sygnału też nie powala (załączam screeny z BTsearch).
01.jpg
02.jpg
03.jpg
Mam do Was 3 pytania.
1. Czy internetowe karty play (bez usługi voice), również korzystają z roamingu krajowego i mogą się podpinać do innych operatorów?
2. Jaki router byście polecali żeby ustabilizować sygnał?
3. Jaką ewentualnie antenę byście polecali do tego routera aby jeszcze bardziej polepszyć jakość sygnału?

Po przeczytaniu kilku wątków z propozycjami myślę, że budżet jaki mogę przeznaczyć to ok 500zł.
Czy Waszym zdaniem da się coś sensownego w tych pieniądzach kupić i mieć stabilny dostęp do netu w wyżej wspomnianej lokalizacji?

Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc :zdrowko:
kYs
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-04-15, 22:48

Re: Play - router LTE do lokalizacji z b.słabym zasięgiem

Post autor: kYs »

Dzień dobry.
Na prawdę nikt się nie skusi, żeby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem?
Jeśli jesteś z okolic Bydgoszczy, w ramach rewanżu zapraszam na darmowe pływanie z SUP Bydgoszcz.
ODPOWIEDZ