Router/Modem na SIM do ciężkich miejsc bez zasięgu.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mgziombel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-05-17, 20:49

Router/Modem na SIM do ciężkich miejsc bez zasięgu.

Post autor: mgziombel »

Witam serdecznie. Borykam się z problemem wyboru routera/modemu. Otóż jestem DJ gram w różnych miejscach/salach gdzie potrzebuję na czas imprezy internet, z racji tego że w większości miejsc nie ma wi-fi bądź jest taki dramat bo nawet nie można strony wczytać, postanowiłem zakupić router, wole router bo i tak to urządzenie mam przy stanowisku gdzie zawsze mam prąd a myśląc logicznie wydaje mi się że będzie mocniej zbierał zasięg GSM. Teraz pytanie: obrałem za cel TP-LINKA MR6400 a z racji tego że mam budżet ograniczony jest to ostateczny produkt który chciałbym zakupić, odezwał się do mnie znajomy który posiada HUAWEI B525s-23a za grosze, router był wzięty z PLUSA do umowy i prawdopodobnie nie został ani razu użyty:
1) Czy ten router jest na tyle mocny i wydajny że poradzi sobie w większości ciężko przebijających zasięg dla telefonu miejsc? ( nie potrzebuje zawrotnej prędkosci, potrzebuje czasami do pobrania utworu max 10MB)

2) Czy jeżeli był brany z PLUSA to ma simlock?

3) Z jaką siecią bedzie najlepiej współpracował? Czy to nie ma znaczenia i jest zależne od zasięgu w danym miejscu?

4) Czy go ogólnie polecacie? Mam możliwość kupienia go za 150zł

Za wszystkie informacje i wszelaką pomoc będę ogromnie wdzięczny.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router/Modem na SIM do ciężkich miejsc bez zasięgu.

Post autor: wojteks »

Nie ma takiego urządzenia, smartfon w trybie udostępniania internetu albo nic.

Na dziś B525 jest wart 0zł (tak samo jak wszystkie starsze urządzenia). MR6400 to już nawet elektrośmieć.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router/Modem na SIM do ciężkich miejsc bez zasięgu.

Post autor: matek451 »

B525 przy tym zabytkowym MR6400 to rakieta choć to tez router nie z mojej bajki, Plus nie ma simlocka,B525 jest wart max. 150 zł, nie obsługuje 2CC CA B7+B1 i B1+B3 więc bywa mało przydatny w T-mobile, Orange czy Plau.Brak zasięgu na telefonie oznacza że na routerze będzie podobnie.
mgziombel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-05-17, 20:49

Re: Router/Modem na SIM do ciężkich miejsc bez zasięgu.

Post autor: mgziombel »

No właśnie dlatego napisałem temat. Bo na jednej sali nie miałem w tel zasięgu w ogóle, a miałem akurat chwilowo taki modem mały od huawei i tam nawet do 40Mb/s mi speedtest pokazywał.. zagiąłeś mnie tą odpowiedzią.

@EDIT
Może inaczej, co polecacie zrobić w tym wypadku?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Router/Modem na SIM do ciężkich miejsc bez zasięgu.

Post autor: key »

Jaki masz budżet?
Nie pomagam na PW.
mgziombel
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2021-05-17, 20:49

Re: Router/Modem na SIM do ciężkich miejsc bez zasięgu.

Post autor: mgziombel »

Do 300zł
ODPOWIEDZ