Przejście okienne a obsługa POE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rajmund30
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2020-07-31, 20:03

Przejście okienne a obsługa POE

Post autor: rajmund30 »

Od kilku miesięcy korzystam z LHGG LTE6 kit i powerline'a gigabitowego, doprowadzając w ten sposób internet ze strychu na parter, rozwiązanie spisuje się nie najgorzej. Obecnie jednak jestem zmuszony inaczej doprowadzić internet z LHGG LTE6 kit do domu. Wiercenie odpada, więc myślałem o zastosowaniu przejścia okiennego, takiego jak na poniższej wizualizacji, tylko nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy to nadawałoby się do zasilania Mikrotika. Może ktoś miał doświadczenie z taką przejściówką i wie czy ona obsługuje POE?

Obrazek
kamil666
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 211
Rejestracja: 2016-01-19, 14:46

Re: Przejście okienne a obsługa POE

Post autor: kamil666 »

Czytam opinie na allegro tam dużo się dowiesz i:
"Nie do końca jestem zadowolony z tego zakupu, kamery PoE nie działają na tej przelotce, a kupiłem z myślą o przetestowaniu różnych kamer zanim trafią na swoje docelowe miejsce."
rajmund30
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2020-07-31, 20:03

Re: Przejście okienne a obsługa POE

Post autor: rajmund30 »

No tak, ale mi bardziej zależy na doświadczeniach tutejszych forumowiczów niż opiniach z Allegro. Te już przejrzałem.

Ten producent (https://lanberg.pl/produkt/ADS-RJ45-RJ45-300) zarzeka się, że przejście jest "Do zastosowania także przy monitoringu." Sprzedawca (https://allegro.pl/oferta/adapter-zlacz ... 9317713052) nawet dodaje "Do zastosowania także przy monitoringu i użyciu technologii POE."
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Przejście okienne a obsługa POE

Post autor: key »

Pytanie jest, ktory standard obsluguje Twoj sprzet:

PoE wystepuje w czterech wariantach (wikipedia).
W linku znajdziesz opis, ktorymi pinami podawane jest zasilanie.

Jako ze przejsciowka podpisana jest jako kategoria 5e podejrzewam, ze wszystkie tryby powinny chodzic.

Technicznie:
1) Wersja 10/100 BASE Alternative A - powinno zawsze dzialac - para kabli zasilajaca klienta jest rowniez para ktora transmituje sie dane.
2) Pozostale wersje potrzebuja polaczenia wszystkich 8 zyl
Nie pomagam na PW.
rajmund30
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2020-07-31, 20:03

Re: Przejście okienne a obsługa POE

Post autor: rajmund30 »

Mikrotik LHGG LTE6 kit obsługuje PoE 802.3af/at, czyli typ 1/2 wg Wikipedii. Obsługiwane okablowanie jest kategorii 5 także wszystko powinno działać. Dziękuję.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przejście okienne a obsługa POE

Post autor: matek451 »

Sprawdzalem na WF830 taka przejściowkę, POE działa ale link między wewnętrznym routerem a ODU zestawia się na 100Mb/s zamiast na 1Gb/s.
rajmund30
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2020-07-31, 20:03

Re: Przejście okienne a obsługa POE

Post autor: rajmund30 »

OK, 100 Mbps i tak nie osiągam, choć niewiele brakuje, ale w moim przypadku to wystarczy. Dzięki.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Przejście okienne a obsługa POE

Post autor: key »

matek451 pisze:Sprawdzalem na WF830 taka przejściowkę, POE działa ale link między wewnętrznym routerem a ODU zestawia się na 100Mb/s zamiast na 1Gb/s.
Czyli testowana przejsciowka ma polaczone tylko dwie pary i po nich przekazywany jest transfer + zasilania. Tak jak pisalem wyzej, to jest PoE w wersji "10/100 BASE Alternative A".
Nie pomagam na PW.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1709
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Przejście okienne a obsługa POE

Post autor: Mig25 »

Na taśmie ( na zdjęciu) wygląda ,jakby było 8 torów , czyli do wszystkich podłączone ( chyba).. A jeśli tak , to na w miarę krótkim dystansie na 1Gb powinien się spiąć....
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Przejście okienne a obsługa POE

Post autor: tom3636 »

Może coś takiego? https://allegro.pl/listing?string=p%C5% ... e-1-3-0528
_cheetah_

Re: Przejście okienne a obsługa POE

Post autor: _cheetah_ »

Mig25 pisze:Na taśmie ( na zdjęciu) wygląda ,jakby było 8 torów , czyli do wszystkich podłączone ( chyba)
Taśma opisana jest jako 1:1 więc pełna "skrętka" jest.
Mig25 pisze:A jeśli tak , to na w miarę krótkim dystansie na 1Gb powinien się spiąć....
No, szansa jakaś jest, ale po zamknięciu okna to na takiego typu przejściówka "kaszana" robi się z parametrami skrętki i o dużych prędkościach to zwykle można sobie pomarzyć. Ale do tych 200...300Mbps, jak w LTE, powinna przenieść bez łaski.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przejście okienne a obsługa POE

Post autor: matek451 »

A mieliście z tym do czynienia że tak optymistycznie podchodzicie do prędkości? WF860, od IDU Kabel Ethernet 1m, potem przejściówka i kolejny Ethernet 3m do ODU, zasilanie POE OK ale link między IDU-ODU zamiast GE zestawia się na FE więc 100Mb/s to maks, ten sam sprzęt spięty kablami Ethernet 5 lub 10m linkuje się na GE i zestaw osiąga ponad 300Mb/s w Play. Mam kilka takich przejściówek i zachowują się tak samo, kolega ma LHGG i jeśli nie osiąga na nim powyżej 100Mb/s to dla niego link na FE nie stanowi problemu.
ODPOWIEDZ