Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: matifcb »

Witam,

przerowadzam sie do nowego domu i zdecyduje sie na internet mobilny z Orange 250GB LTE. SIla sygnalu i predkosc to kwestia jednak indywidualnej lokalizacji i mozliwosci. U mnie na zdjeciu widac, ze bedzie to 1,3km po lini prostej przeszkody to inne osiedle domow.

Mysle po pierwsze nad modelem rutera czy rzeczywiscie na predkosc mogą wplynac eozne modele ruterow. Moge kupic za 8zl miesiecznie od Orange i po 2 latach bedzie moj Alcatel Linkhub HH71 albo moge kupic uzywke lub na allegro za 600-700zl Huawei B818. Czy te 500zl rzeczywiscie moge odczuc? Czy rzeczywiscie ma sens abym myslal nad zapakowaniem tego rutera w hermetyczna skrzynke i zainstalowal na dachu? Widzialem w internecie inwestycje rzeczu 300zl pewnie ( skrzynka hermetyczna + jakis intektor POE + kable i jakis ruter na koncu w salonie, ktory by stal), ktore niby podniosly by jakosc sygnalu.

https://youtu.be/Fjp2EbNtP2c

A moze jakas antena zewnetrzna?

Czy ktos orientuje sie jak teraz dzialaja w praktyce szczesliwe godziny w tym pakiecie Orange? filmy z YT rok temu mowia ze trzeba po 24 zresetowac polaczenie aby zaczac nowa sesje i rozlaczyc rowniez przed 8 rano aby miec nienaliczony transfer? Pani na infolini sie zdziwila, zapytala i powiedziala ze dziala to automatycznie i nic nie trzeba robic.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: dzejk »

Trochę nie w temacie, ale robiłeś już testy innych operatorów, że wybór padł na orange?
T-mobile ostatnio wprowadził ponownie taryfy bez limitu GB.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: matifcb »

BTS Tmobile jest w podobnej odleglosci 1,5km przez miasto bardziej na polnoc. Jaka to oferta bez limitu? po ilu lejek?
Wybrałem Orange bo ma 250GB i darmowe w nocy.
Mam firmowy Mobem typu mydelniczka z TMobile. Za 3 tygodnie bede mogl tam testy porobic i bede tam mieszkal wiec na pewno sprawdze ten ruterek co mam teraz. Mam go w prezencie za 1zl No limit na firme ale nie wiem kiedy lejek sie robi - uzywam go na dzialce weekendowo i dziala ok. Zawsze bede miec porownanie. Orange jeszcze nie kupilem ale teraz czytam o Tmobile i temat swiezy z tygodnia temu w necie artykuly o nielimitowanym pakiecie np do 60mb/s. Ciekawie to wyglada. Alcatela daja za 59zl. Nic nie podpisalem moge sobie testowac ciagle a czy to bedzie Tmobile czy Orange to rugi problem i tak najwazniejsze jest instalacja tego w domu - Czy na dach sie bawic czy za okno czy w salonie i jak to poskladac zeby wyszlo tanio i jakosc wyciagnac z tego maxa. Anteny zewnetrzne czy jakies przetwornice Poe i metry kabli i drugi ruter w domu, czy na parapecie jeden ruter.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: matek451 »

Jaki Alcatel, to elektrozłom . Stacja NetWorks Brzoza -Bydgoska 26 pracuje w agregacji LTE2600+2100+1800+800 dla Orange i T-mobile. W ofercie T-mobile bierze się tylko B818 czyli 4G ROUTER 3 Prime, MC801A a z CPE LTE MF258k, reszta nie warta uwagi.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: matifcb »

matek451 pisze:Jaki Alcatel, to elektrozłom . Stacja NetWorks Brzoza -Bydgoska 26 pracuje w agregacji LTE2600+2100+1800+800 dla Orange i T-mobile. W ofercie T-mobile bierze się tylko B818 czyli 4G ROUTER 3 Prime, MC801A a z CPE LTE MF258k, reszta nie warta uwagi.
tak na prawdę dwa nadajniki sa w podobnej odleglosci i rzeczywiscie kazdy z nich to i Tmobile i Orange. Ty napisales Bydgoska 26. Ja widze Bydgoska 15A i Bydgoska 38. Czy patrze w nadajnikach na LTE pasma czy UMTS tez ? Wydaje mi sie ze ten na bydgoskiej 38 300m dalej od domku ma tylko LTE 2600.

Na stronie Tmobile pisza tylko o ALcatelu. Czy mozna nie brac rutera i samemu kupic to co polecacie? B818 najtanszy z tej trojki polecanej? srednio myslalem o kosztach 1000-1400 zl za ruter( sprawdzilem ceny w necie nie z oferty Tmobile bo tak jak pisalem nie widze innych w ofercie u nich jak nie ALcatela)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: matek451 »

matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: matifcb »

dzieki za link. Jutro zadzwonie do Tmobile, raz ze spytam co to ja mam za internet mobulny na firme od nich za 0zl do telefonu firmowego a dwa zapytam o ich zdanie co do cen i warunkow. Troche drozej niz zakladalem ale jesli to ma byc no limit bez lejkow to kwestia juz tylko zasiegu i mozliwosci ktore moge sobie sprawdzic swoja mydelniczka i internetem mobilnym ktory mam. Czy oplaca sie brac oferte 20zl miesiecznie drozsza i wybrac internet z antena ? czy moze na wlasna reke antene kupic? czy na prawde ona wzmocni sygnal i co za tym idzie predkosc ?
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: matifcb »

witam,

jestem po rozmowie z Tmobile. Moj internet firmowy mobilny w mydelniczce jest nielimitowany, nie ma lejka ale dziala do predkosci 20MB/s. Co prawda sprawdzilem w miescie i wiem z weekendowego uzywania na dzialce ze transfer jest nieraz wiekszy i nie ma granicy sztywnej 20MB/s co tez Pani potwierdzila. W mieszkaniu na tym modemie mydelniczce wyszlo mi miedzy 26-46MB/s no ale centrum miasta 500m do nadajnika ale przed blokiem wielkie drzewo w promieniu paru metrow. Jak sie przeprowadze to na pewno potestuje internet i pierwsze dni bede działać na nim.

Zaproponowali mi ZTE 286R gratis - w cenniku jest po 9 zl. Pan powiedzial ze nie trzeba go wystawiac na zewnatrz ani na dach, ze w mojej lokalizacji antena zewnetrzna jest niepotrzebna. Gwarantuja 10Mb/s. Co o tym sadzicie? pytam konkretniej o model rutera i czy stojac na parapecie w salonie od strony nadajnika rzeczywiscie nie bedzie takiej straty jak na dachu by mial stac.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: piotrzet »

A gdzie tą gwarancję ci dadzą? Na papierze? ZTE 286R to badziewie. Odpuść go. Tylko B818 albo droższe urządzenia.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: matifcb »

na razie rozmawiałem tylko przez telefon. Zapytałem czy jest jakas gwarantowana predkosc ponizej ktorej nie spadnie, ktora sie zabezpieczaja przed klientami to mi konsultant odpowiedzial 10MB/s. Dzieki za cynk co do modemu tak myslalem ze w gratisie nie ma nic poczciwego...

przeczytalem jedna opinie w internecie podzielacie ja?:

"Zainstaluj program Network Cell Info Lite, tym programem sprawdzisz z jakiego Bts masz sygnał, pomiar prędkosci rób miedzy godz. 19 , a 21 , zasięg to nie wszystko. Kwestia obciążenia gra rolę."

jesli to bylaby prawda to u mnie moze byc duze obciazenie. Sa dwa duze osiedla domków wiec sasiadow sporo. internet mobilny z Tmobile bede sprawdzac przy okazji na miejscu. podlacze internet do komputera i sprawdze speedtestem ale rowniez warto by bylo posprawdzac apkami na telefonie te pasma i sile sygnalow. Pare lat temu uzywalem apki na dzialce ktora pokazywala wartosci w dB w danym miejscu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: wojteks »

O czymś takim jak "gwarantowana prędkość" to zapomnij. Będzie tyle na ile pozwoli sieć, obciążenie stacji bazowej, urządzenie które posiadasz i zakłócenia.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: piotrzet »

Jak mu to zapiszą w umowie to dlaczego ma zapomnieć? ;)
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: matifcb »

ok meritum jest takie ze nie bedzie tego w umowie i mi tego nie zapewnia. Zapytam o to konsultanta bo rzeczywiscie jest to robienie w CH.. klienta. Jasno mi odpowiedzial ze tak jest. Druga sprawa ze kiedys juz mialem reklamacje zglaszana bo ktos mi przy rozmowie telefonicznej cos nawciskal. Reklamacja odrzucona a nie dalem za wygrana i poprosilem o nagranie rozmowy. Fakt ze to ja musialem udowadniac im swoja racje, szukac w 50min pliku z rozmowa zdania i momentu kiedy konsultant cos takiego powiedzial. Oczywiscie wczesniej reklamacja odrzucona bo po przesluchaniu materialu nie dopatrzyli sie bledu. Niefajnie TMobile...

co do modemu wezme HUAWEI 4G Router 3 Prime. Jest to ten B818 i kosztuje 119zl. Cena do zaakceptowania a mowicie ze to dobry modem. Sprobuje wynegocjowac go jakos taniej. W ogole macie doswiadczenie co do handlowania cen? Czy to w Orange czy Tmobile nie daja w ogole rabatow. Dzis konsultant zrobil mi łaskę i ZTE chcial dac za darmo a kosztuje 9zl. Nic innego nie chcial zjechac. Orange podobnie nieugieci. Czy te oferty w necie sa sztywne i koniec?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: piotrzet »

Na nowe umowy nie ma rabatów jeśli chodzi o klientów indywidualnych w T-Mobile. Nie wiem jak jest z ofertami na firmę.
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: matifcb »

ok. Szukam jeszcze kogos kto ma abonament w Tmobile, zawsze moze sie uda 480zl w dwa lata zaoszczedzic i kupic neta 20zl miesiecznie taniej. Czy ruter B818 bedzie mogl pracowac jednoczesnie w pasmie 2.4 i 5 GHz? mam 1 laptop w 5ghz 1 w 2.4 do tego konsola ps4 w przyszlosci ps5 itd.

w sumie nie jest to potrzebne bo ja w laptopie mam 5ghz tylko po to aby mi internet 300mb/s wyciagala karta sieciowa z UPC, ktory teraz uzywam. A przeciez przy mobilnymn to chyba nawet lepiej 2.4GHz? lepszy zasieg a transfer i tak do 60mb/s mi 2.4 ogarnie. Wiem ze jak jest dalej laptop od rutera to 5ghz slabiej z zasiegiem. No chyba ze mam brac pod uwage konkurencje na pasmie w sasiadach? 2.4 ma wiecej ludzi wiec tam bedzie wiekszy tlok i moze lepiej jednak 5ghz tutaj siedziec?
mk64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 198
Rejestracja: 2016-02-13, 22:22
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: mk64 »

matifcb pisze: Czy ruter B818 bedzie mogl pracowac jednoczesnie w pasmie 2.4 i 5 GHz?
Oczywiście.
B535 w Play
BodekP.
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-07-30, 20:52

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: BodekP. »

Dobry wieczór wszystkim forumowiczom. Piszę w tym wątku, bo również zastanawiam się nad sprzętem do Orange (oferta nju będzie wystarczająca). W nowym miejscu zamieszkania do tej pory praca biurowa ogarniania była na dwa telefony (HotSpot'y), ale to komfort żaden. Znajomy mieszkający w innym miejscu Kiełczowa korzysta z routera i anteny zewnętrznej kierunkowej. Zastanawiam się, jaki zestaw skonfigurować, żeby było stabilnie, bardzo szybko być nie musi, ale tak, by garnąć jednoczenie videokonferencje w pracy i YouTube dla dzieci bez regularnych przycinek.
Screenshot_20210730-223428.png
Screenshot_20210730-214842.png
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: matifcb »

Jaka jest różnica między MB/s a Mbps? Na speedtescie wybierając Mbps mam wynik na działce 35mbps a wybierając na aplikacji jednostkę mb/s mam tylko okolice 5. Myślałem że to to samo jednak parę testów powtarza te wyniki.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: matek451 »

1B=8b, jeden Bajt to 8 bitów.
_cheetah_

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: _cheetah_ »

matifcb pisze:Jaka jest różnica między MB/s a Mbps?
1MB/s = 8Mb/s
matifcb
Stały użytkownik forum
Posty: 66
Rejestracja: 2017-06-05, 09:26

Re: Internet mobilny Orange huawei B818 czy Alcatel Link Hub Lte cat7 HH71

Post autor: matifcb »

o kurcze czyli to rzeczywiscie duza roznica.. skoro mam firmowy internet za ktory nie place to jak sie przeprowadze bede uzywal Tmobile firmoego do 20megabitow bez limitu. Zobaczymy jak to dziala w praktyce na mydelniczce w domu przy oknie bez super modemu na zewnatrz.
ODPOWIEDZ