Nowy sprzęt, zmiana

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Radziokok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-01-13, 18:11

Nowy sprzęt, zmiana

Post autor: Radziokok »

Dzień dobry,

ponad rok temu pytałem się o sprzęt do szpitala. Wtedy poleciliście mi zte mf971. Jestem z niego bardzo zadowolony, ale chciałbym w domku letniskowym zrobić sobie kilka kamer na wifi i potrzebuję do tego sprzętu stacjonarnego. Poszukuję czegoś na stałe zasilanie bez baterii i z dobrym wifi. Prędkość internetu zte mf971 w tym miejscu jest wystarczająca. Miejscowość to Maziarnia-Pęk 37-414 Maziarnia Podkarpackie. Budżet to 200-300zł. EDIT: internet jest z PLAY
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy sprzęt, zmiana

Post autor: matek451 »

A to ma być monitoring czy dla zabawy ? Bo kamery po Wifi to to drugie, jak ma być monitoring to kamery IP połączone po kablu ethernet i zasilane POE podłaczone do switcha lub rejestratora z POE i po LAN do routera stacjoarnego LTE. Do Play wystarczy pewnie nawet jakiś z modemem 4 kat. LTE bo BTS Mostki dziala na LTE1800+800 lub ewentualnie B535 z agregacją 2 pasm LTE. Wątpię aby przy takiej odległośći od BTS-a parametry sygnału na LTE1800 w domu były prawidłowe a co za tym idzie aby prędkości szczególnie na UL z tego pasma były sensowne i wystarczające do podglądu kamer.
Radziokok
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-01-13, 18:11

Re: Nowy sprzęt, zmiana

Post autor: Radziokok »

matek451 pisze:A to ma być monitoring czy dla zabawy ? Bo kamery po Wifi to to drugie, jak ma być monitoring to kamery IP połączone po kablu ethernet i zasilane POE podłaczone do switcha lub rejestratora z POE i po LAN do routera stacjoarnego LTE. Do Play wystarczy pewnie nawet jakiś z modemem 4 kat. LTE bo BTS Mostki dziala na LTE1800+800 lub ewentualnie B535 z agregacją 2 pasm LTE. Wątpię aby przy takiej odległośći od BTS-a parametry sygnału na LTE1800 w domu były prawidłowe a co za tym idzie aby prędkości szczególnie na UL z tego pasma były sensowne i wystarczające do podglądu kamer.
Kupiłem B535-232, jakie anteny do niego dobrać?
ODPOWIEDZ