Przeprowadzka i zmiana sprzętu

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mikuten
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-08-13, 11:32

Przeprowadzka i zmiana sprzętu

Post autor: Mikuten »

Dzień dobry,

w najbliższym czasie jestem zmuszony przeprowadzić się poza swoje miejsce zamieszkania - na pewno do końca roku, a dalej to jeszcze nie wiem. Dotychczas korzystałem z internetu stacjonarnego, dlatego też zależało by mi na prawie że równo stabilnym połączeniu. Moja nowa lokalizacja: 51.95455106259907, 17.512240206099385
W pobliżu jest antena t-mobile, orange oraz play, więc rozumiem że nie ma znaczenia na który internet mobilny się zdecyduje? Z jednej strony nie chciałbym wiązać się umową na długo, ale wszyscy Ci operatorzy oferują abonament na 24 miesiące :( Dosyć dużo korzystam z internetu więc 200GB transferu to chyba minimum. Chciałbym też wydać na sprzęt nie więcej jak 500zł chociaż jak będzie warto dla stabilniejszego połączenia to dopłacę.
Jakieś porady dla mojej sytuacji? Dodam, że zanim trafiłem na te forum już miałem w koszyku router tp-link mr-400, ale z tego co czytam dobrze, że udało mi się w czas Was odnaleźć :D Z góry dziękuję za pomoc.

Serdecznie pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeprowadzka i zmiana sprzętu

Post autor: matek451 »

Wybór operatora ma znaczenie, po pierwsze to ze względu na to jakie osiagasz tam prędkości u tej trójki a do tego podstawowa sprawa czyli brak umowy i pre-paid wiec tu wybór jasny na dziś Play bezkonkurencyjny a w grę wchodzi jeszcze tylko Orange. Więc na poczatek test tych operatorów na ich kartach w telefonie z aplikacją NetMonster i screeny z niej dla kazdego i speedtest, stacja NetWorks z agregacją 4 pasm LTE dla Orange na kościele i Play tez na nim z 4 pasmami, tak samo na kominie Veolii.
Mikuten
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-08-13, 11:32

Re: Przeprowadzka i zmiana sprzętu

Post autor: Mikuten »

W poniedziałek będę na nowym mieszkaniu to sprawdzę. Muszę ocenić opłacalność takiego rozwiązania bo 10zł za 10gb to przy moim zużyciu pewnie drogo wyjdzie. Czy wstępnie mogę zakupić jakiś router LTE czy raczej powinienem wstrzymać się na razie do przetestowania połączenia? Na pewno będę go potrzebował.
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeprowadzka i zmiana sprzętu

Post autor: matek451 »

Nie wypisuj bzdur, 100GB w Play na m-c jest za darmo, do tego kolejne 100GB na YT też. Jedyny koszt to starter odNowa, w hurcie nawet po 3 zl a normalnie za 5 zł, ilość starterów ile chcesz , jak zuzyjesz te 100GB to odpalasz kolejny z kolejnymi 100+100GB, ja zuzywam nawet 10 co m-c, koszt 1TB to 30 zł. Testy robisz na takim starterze za 5 zł z tymi 100GB za darmo i na telefonie tak jak napisalem. Do Orange sa też oferty pozwalajace korzystać taniej
Mikuten
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-08-13, 11:32

Re: Przeprowadzka i zmiana sprzętu

Post autor: Mikuten »

Już rozumiem, myślałem że chodzi o ofertę "internet elastyczny". Faktycznie opcja z tymi starterami ma największy sens w moim przypadku.
Mikuten
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-08-13, 11:32

Re: Przeprowadzka i zmiana sprzętu

Post autor: Mikuten »

Jestem w mieszkaniu. Mam Xiaomi mi 9t i dwie karty plusa oraz Play.
Mikuten
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-08-13, 11:32

Re: Przeprowadzka i zmiana sprzętu

Post autor: Mikuten »

Więcej screenów, na speedtescie plus wyraźnie lepszy chociaż nie ukrywam że ze względu na promocję 100gb za free wolałbym Play ogarnąć.
Mikuten
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-08-13, 11:32

Re: Przeprowadzka i zmiana sprzętu

Post autor: Mikuten »

Powtórny speedtest po 30 minutach - nie było tematu :roll:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przeprowadzka i zmiana sprzętu

Post autor: matek451 »

W przypadku Play co ciekawe logujesz się do BTS-a Golina na LTE2600 jako pasmo podstawowe w agregacji z innymi, w sasiadach też taki sam z komina Veolii, parametry sygnału dostateczne ale bez szału. Masz komfort w postaci wyboru stacji za pomoca anteny kierunkowej. Prędkości w Play jak na parametry sygnału Ok.
Plus ma w poblizu na Powstańców stacje bazową molocha z 6 sektorami na TDD LTE2600+FDD LTE2600+1800+800 i to z nią się łaczysz na rónych pasmach, dodatkowo czasami z podobna na Sportowej. Te prędkości około 150Mb/s to w agregacji pasm LTE2600 na TDD i FDD. Ale Plus nie posiada sensownej oferty na kartę.
Mikuten
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-08-13, 11:32

Re: Przeprowadzka i zmiana sprzętu

Post autor: Mikuten »

No więc właśnie, pozostaje tylko Play do czasu końca promki co najmniej. Czyli router LTE plus antena kierunkowa - co byś polecił dla laika takiego jak ja? :D
Mikuten
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-08-13, 11:32

Re: Przeprowadzka i zmiana sprzętu

Post autor: Mikuten »

Czytając trochę forum doszedłem do wnioski że najlepszy będzie zakup b818 bez abonamentu w play. Jaką antenę/anteny kierunkowe polecacie dokupić w moim przypadku?
Mikuten
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-08-13, 11:32

Re: Przeprowadzka i zmiana sprzętu

Post autor: Mikuten »

Dostałem dzisiaj b818, jestem zadowolony - chociaż powiem szczerze że nawet udostępnianie neta z komórki dawało radę :szok:
Zamówiłem już kolejne karty play. Czy powinienem jakoś jeszcze pobawić się w wymuszanie pasm itp.? Rozmyślać nad anteną?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ