Router na działkę nad jeziorem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Czestmir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-08-16, 20:14

Router na działkę nad jeziorem

Post autor: Czestmir »

Witam, z góry dziękuje za pomoc:
Poszukuje router do sieci play by okazjonalnie korzystać z internetu (na karte) w domku nad jeziorem.
Lokalizacja: Ługowiska, 87-850 Choceń.
Play bo tylko w tej sieci telefon łapie LTE.
Router nie za drogi, ewentualnie z możliwością instalacji zewnętrznej anteny (na dach) by polepszyć zasięg.
Internet głównie do Netflix.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Router na działkę nad jeziorem

Post autor: Hermogenes »

Musisz kupić minimum B535 Bts jest na Włocławskiej koło myjni jako że tam jest tylko Play i Plus mogą być przeciążone.Pozdrawiam Hermogenes
Czestmir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-08-16, 20:14

Re: Router na działkę nad jeziorem

Post autor: Czestmir »

Dzięki! Do tej myjni mam w linii prostej z 4-5 km ale rozumiem, ze bliżej nic nie ma bo to środek niczego. Co do routera to chciałem sprawdzić coś tańszego na początek by nie wozić ze sobą.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router na działkę nad jeziorem

Post autor: pawel_b »

Czestmir pisze:Witam, z góry dziękuje za pomoc:
Poszukuje router do sieci play by okazjonalnie korzystać z internetu (na karte) w domku nad jeziorem.
Lokalizacja: Ługowiska, 87-850 Choceń.
Play bo tylko w tej sieci telefon łapie LTE.
Router nie za drogi, ewentualnie z możliwością instalacji zewnętrznej anteny (na dach) by polepszyć zasięg.
Internet głównie do Netflix.
Przecież dużo bliżej jest Lubieniec i maszt Orange niż Play i Plus :facepalm:
B535 będzie OK choć dobrze byłoby podawać w takim momencie jaki masz budżet, jakiej kwoty nie chciałbyś przekroczyć
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Router na działkę nad jeziorem

Post autor: Hermogenes »

To mnie się coś pomerdało z plażą nad jeziorem Choceń i miejscowością co nie zmienia faktu jaki masz router kupić minimum.Pozdrawiam Hermogenes
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router na działkę nad jeziorem

Post autor: pawel_b »

Hermogenes pisze:To mnie się coś pomerdało z plażą nad jeziorem Choceń i miejscowością co nie zmienia faktu jaki masz router kupić minimum.Pozdrawiam Hermogenes
Ja z opisu zrozumiałem że ta działka jest nad jeziorem Ługowskim :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router na działkę nad jeziorem

Post autor: matek451 »

No i w Play wcale nie jest pewne ze będzie korzystał z BTS-a w Choceniu, trzeba by pokazać wyniki testow na zewnatrz na kartach Play, Orange i T-mobile. Ale w kwestii routera dla tych operatorow B535 ok , tylko i tak tam kluczowy jest zakup anteny zewnętrznej, do kazdego z mobilnych dostawców.
Czestmir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-08-16, 20:14

Re: Router na działkę nad jeziorem

Post autor: Czestmir »

Dzięki za odpowiedzi!
Sprawdziłem - najlepiej chodzi play i kupiłem ich karte. Sprawdziłem karte na iPhonie SE i Netflix chodzi wiec jestem zadowolony.
Teraz muszę kupić jakiś router by nie przekładać kart w telefonie.
Najlepiej taki by był lepszy niż ten iphone oraz niedrogi (nowy lub używany) bym go mógł tu zostawić i nie martwić się ze ukradną.
Budżet do 100 PLN byłby ok.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router na działkę nad jeziorem

Post autor: wojteks »

Do 100 to zapomnij, B535+antena=500-600pln.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router na działkę nad jeziorem

Post autor: matek451 »

Potraktujmy to co napisał kolega jako kiepski żart, zalecone testy , wyników żadnych ale chodzi Netflix więc jest cud , miód i orzeszki. Nieistotne ze do stacji bazowych Play w Choceniu czy Wólce Paruszewskiej 5-6km. Zasięg wewnątrz zapewne na syfiastym LTE800 i tych nędznych 5MHz pasma wiec 100 zł na jakiś szajsowaty, zabytkowy router stacjonarny lun jakiś MiFi wystarczy. A potem rzeźba na tym pasmie i modlitwa żeby za dużo ludzi sie do tego LTE800 nie zalogowało bo Netfliks na 480p będzie się ciął.Ale każdy kowalem swojego losu.
Czestmir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-08-16, 20:14

Re: Router na działkę nad jeziorem

Post autor: Czestmir »

Matek, chłopcze czytaj ze zrozumieniem to nie boli :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router na działkę nad jeziorem

Post autor: matek451 »

A co jest do zrozumienia w tym pustosłowiu które wyprodukowałeś? Ośmieszasz się pisząc takie bzdury z których nic nie wynika, ode mnie dostałeś poradę na swoim poziomie choć wymagało to ode mnie poświęcenia, z LTE800 korzystają tylko desperaci. 5km od jakiejkolwiek stacji bazowej każdego operatora wymaga anteny zewnętrznej, prawda powszechnie znana ale dla 90% użytkowników mobilnego nie do zrozumienia.
Czestmir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2021-08-16, 20:14

Re: Router na działkę nad jeziorem

Post autor: Czestmir »

Matek, cenie Twoje wszystkie rady w tym temacie bo nie mam takiej wiedzy jak Ty, wiec dzięki. Jednak sprzęt jaki potrzebuje determinują moje potrzeby (np. Netflix) oraz strach, ze sprzęt jednak za długo nie postoi (antena mogła by jeszcze przyspieszyć ta stratę).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Router na działkę nad jeziorem

Post autor: matek451 »

Nie zmienia to faktu ze nie pokazałeś żadnych screenów z Field Testu na IoS z Iponea, czyli kod serwisowy do Field Test *3001#12345#*, na tej podstawie identyfikuje się stację bazową Play, pasmo z ktorego korzystasz oraz parametry sygnału, do tego wykonuje się speedtest . Test wykonuje się wewnatrz a potem na zewnątrz.To ze teraz internet działa nie znaczy ze tak będzie zawsze, Netflix z określonym bitrate wymaga konkretnego DL, na LTE800 w domu i przy kiepskim sygnale moe być z tym problem i potem będą nerwy czy płacz i pretensje. W mobilnym zapewnienie stabilnego połączenia a w Play na LTE2100/1800 to podstawa. Prowizorka i byle jakoś z reguły kończy się problemami. Router z agregacją LTE2100+1800 można kupić za 250-300 zł, antena to kolejne 200 zł. Oczywiście można antenę demontować a router na czas wyjazdu schować. Jeśli to do zastosowań sporadycznych to 100GB w Play za darmo na pre-paidzie i do tego MF971V z agregacja 2 pasm LTE, wystawiony chociaż na zewnatrz na parapet i gdyby miał problemy z sygnałem na 1800-2100MHz ewentualnie dopiero antena do niego. To takie budzetowe rozwiązanie. Zailanie MF971V ładowarką USB a uradzenia w domu łaczą się z nim po WiFi. To takie budzetowe rowiązanie ale bez gwarancji stabilności dzialania.
ODPOWIEDZ