Prośba o pomoc w doborze sprzętu do lokalizacji. T-Mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu do lokalizacji. T-Mobile

Post autor: pawel_b »

Hermogenes pisze:Przypominam, że MC801A obsługuje zewnętrzne anteny tylko dla 5G
Jest też trochę komentarzy ludzi w sieci że po podłączeniu zewnętrznej anteny LTE do tego routera nie poprawia się jakość połączenia, jakby w ogóle router nie reagował na podłączenie zewnętrznej anteny LTE,

To raczej Ty powielasz głupoty , ale kol Matek już to wyjaśnił; co nie zmienia faktu że to poszło na cały świat i znajdą się ameby które pomyślą że napisałeś prawdę objawioną. Pozdrawiam Hermogenes
Dalej nie masz nic do powiedzenia
Sądziłem że najdzie cie jakas refleksja ale widze niestety nie, sam widziałem informacje na stronie ZTE że zewnętrzna antena obsługuje tylko 5G, teraz zmienili stronę, wpisy w necie odnośnie podlączenia zewnętrznej anteny też nie były mojego autorstwa ale ja w przeciwieństwie do ciebie wysiliłem się żeby ustalić u źródła te informacje, klep dalej swoje ale Twoje złośliwe komentarze niewiele wnoszą, rozumiem że postanowiłeś zaistnieć ale więcej merytoryki a mniej uszczypliwości ;)
Czasem lepiej się upewnić niż zostać z czymś co nie spełnia oczekiwan, takie drobne niuanse powodują że nadal w sieci pokutuje np. przeswiadczenie że praktycznie nie ma różnicy między B535 a B535 a jak wiemy jest czasami znacząca jesli chodzi o agregacje
Ludwig
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-25, 20:29

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu do lokalizacji. T-Mobile

Post autor: Ludwig »

Temat do zamknięcia.
Rozwiązanie: CPE Pro2 w puszce hermetycznej na kominie patrzy w stronę masztu.
Transfery w nocy 180/100Mb/s. W dzień około 130/80. Wszystko działa stabilnie.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu do lokalizacji. T-Mobile

Post autor: pawel_b »

Ludwig pisze:Temat do zamknięcia.
Rozwiązanie: CPE Pro2 w puszce hermetycznej na kominie patrzy w stronę masztu.
Transfery w nocy 180/100Mb/s. W dzień około 130/80. Wszystko działa stabilnie.
Oby w lecie się nie zagotował, ale jeśli komin zasłania puszkę od słońca to powinno dać radę...elektronika nie lubi takich upałów jakie w Polsce się zdarzają a to nie jest sprzęt outdoor ;)
adamusek
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-04-06, 12:36

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu do lokalizacji. T-Mobile

Post autor: adamusek »

u mnie daje rade ale b818 w bialej puszce pod okapem
ODPOWIEDZ