Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Alexmercer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-28, 12:19

Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Post autor: Alexmercer »

Witam serdecznie :)
Postaram się opisać mój problem jak najdokładniej, w budynku w którym mieszkam instalacja światłowodu z Orange jest w trakcie ale może to potrwać jeszcze parę miesięcy więc zmuszony byłem zakupić internet mobilny na kartę (także z Orange, później zmienię ofertę). Jak tylko wejdę na krok do budynku natychmiastowo tracę zasięg w telefonie i mam co najwyżej H+. Z Orange'a dostałem kartę ale router odradził mi pan brać od nich więc postanowiłem na początek przetestować takie mobilne maleństwo z Alcatel link zone 4lte, niestety w mieszkaniu owy sprzęt podawał internet gorzej niż hotspot z telefonu (np. na telewizor). Pomyślałem że mógłbym zamontować coś na zewnątrz budynku (zaraz na wyjściu zasięg jest juz bardzo dobry) a w mieszkaniu może repeater?
Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu, może jakiś konkretny sprzęt i jak najtaniej żeby nie stracić na tym za dużo jak przyjdzie już światłowód :zawstydzony:
Pozdrawiam wszystkich i miłego dnia życzę!
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Post autor: krychxagg »

Alcatel to elektro śmieć, ten sprzęt jest do niczego. W budynku najwyraźniej grube ściany.
Co to za lokalizacja przede wszystkim?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Post autor: matek451 »

Lokalizacja gdzie chcesz korzystać z mobilnego Orange i testy na telefonie LTE z aplikacją NetMonster i screen z zakładki Live na niej i speedtest.Pan w Orange odradził bo tak naprawdę to nie miał co zaproponować bo w Orange ze sprzętem do mobilnego bieda aż piszczy, to niepowżany operator, oferta droga a do tego braki sprzetowe. Zabawkę z Alcatela mozesz dać dzieciom do zabawy, nie ma większego szajsu niż ten producent oferuje.
Alexmercer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-28, 12:19

Re: Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Post autor: Alexmercer »

A przepraszam, mieszkam w Bogatyni konkretnie na głównej 50, to jest kilkaset metrów od granicy czeskiej
Alexmercer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-28, 12:19

Re: Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Post autor: Alexmercer »

To wystarczy? Jestem w tym zielony :zawstydzony:
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Post autor: matek451 »

Masz około 1km do BTS-a NetWorks przy Dabrowskiego 22c, Orange ma tam agregację LTE2600+2100+1800, minimum to B535 z agregacja 2 pasm LTE, optimum to B818 który agreguje 3/4 pasma LTE. Konieczna bedzie antena zewnętrzna Dual LTE1800-2600MHz do tych routerów. Wewnatrz domu praktycznie brak zasiegu na LTE bo tylko szczatki sygnału z LTE800 z BTS-a na 1Maja 35, to jedyna stacja z tym pasmem zasiegowym ale to i tak bez znaczenia. Z Dabrowskiego słaby zasięg na 3G UMTS2100. Zrób taki test na zewnątrz.
Alexmercer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-28, 12:19

Re: Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Post autor: Alexmercer »

Metr przed budynkiem :D
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Post autor: krychxagg »

Wynik bardzo dobry, polecam zakupić B535 albo B818 a do tego antena zewnętrzna Cybertech i jest szansa na bardzo dobrą prędkość internetu. Byle nie ten Alcatel.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
Alexmercer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-28, 12:19

Re: Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Post autor: Alexmercer »

Dziękuje bardzo panowie! :zdrowko: Wiem co kupić :)
Jakby ktoś miał bardziej budżetowe opcje to możecie podesłać, jestem przed wypłatą :rotfl:
Pozdrawiam :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Post autor: piotrzet »

Na jakim urządzeniu testowałeś?
Alexmercer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-28, 12:19

Re: Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Post autor: Alexmercer »

Xiaomi Mi Lite 5G
Alexmercer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-28, 12:19

Re: Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Post autor: Alexmercer »

Xiaomi Mi Lite 5G
Alexmercer
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2021-08-28, 12:19

Re: Problem z zasięgiem w budynku - poszukiwanie rozwiązania (Internet mobilny Orange)

Post autor: Alexmercer »

A sorki, dokładnie :)
ODPOWIEDZ