Jaki router pod T-Mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ukiuki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-08-31, 13:41

Jaki router pod T-Mobile

Post autor: ukiuki »

Serwus,

mój ojciec ostatnimi czasy stał się prawdziwym fanem Netflix'a i jego 200GB w Play'u jest zjadane dość szybko...
Na dniach kończy mu się umowa i podpalił się na T-Mobile bez limitu (na firmę).

Do tej pory korzysta jak pisałem z Play, a modem/router to 'pendrive' wpięty pod jakiś router TP-Linka. Niestety w domu bywam od wielkiego dzwonu, więc nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie. Nie mniej prędkości jakie osiągał były zadowalające (ojciec nigdy nie narzekał, że się tnie do momentu włączenia lejka ;) ) W salonie T-Mobile proponowali już mu jakiegoś Alcatela (za 1zł), jednak nie ma zaufania do urządzeń polecanych przez sprzedawców. I chcę doradzić mu coś co będzie działać przez dłuższy czas bezproblemowo.

Lokalizacja: 51°56'13.9"N 19°28'18.2"E
Do nadajnika Play (Warszyce) czy TMobile/Orange (Warszyce) jest +- 2km w linii prostej.
Nadajnik z TMobile ma pasma 800+1800+2100, dlatego skłaniam się ku Huawei B535 z agregacją 1800+2100, bo potencjał B818 raczej nie będzie wykorzystany w pełni.

Co myślicie o B535 do takiej lokalizacji?

Dzięki!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jaki router pod T-Mobile

Post autor: piotrzet »

A robiłeś w ogóle testy jak działa T-Mobile w tej lokalizacji? Czy bierzesz w ciemno? Co z tego, że będzie miał nolimits jak nadajnik może być zapchany i będzie kiepsko, bo będzie się zacinać.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki router pod T-Mobile

Post autor: onken »

@ukiuki

Kup preapid i porób testy na początek

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router pod T-Mobile

Post autor: matek451 »

Korzystanie z zestawu E3372 + router z USB TP-Linka to dramat, na dodatek bez anteny zew. , tym bardziej ze stacja Play Warszyce z agregacją 4 pasm LTE i 5GR na światłowodzie, no i od dawna w Play na pre-paidzie 100GB jest za darmo a starter kosztuje 3/5 zł więc jak mu brakowało to mógł korzystać. Ale skoro zapałał miłością do T-MOBILE to niech zrobi test na pre-paidzie i telefonie z aplikacja NetMonster i pokaze screeny z niej i wieczorny speedtest. W T-mobile wybór routerów na dziś praktycznie żaden, sam złom ale Alcatel to mega szrot. W tej chwili tylko MC801a jest jedynym sensownym wyborem ale skoro stacja z 3CC CA bez LTE2600 to pewnie i DWP-812KT dałby radę choć pytałbym o MF258k. Do MC801a konieczna antena zewnetrzna, w przypadku tych CPE LTE niepotrzebna.
ODPOWIEDZ