MF 258k vs WF830 w Play - kilka pytań

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
infrat
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2021-09-02, 14:38

MF 258k vs WF830 w Play - kilka pytań

Post autor: infrat »

Cześć.

Od roku z kawałkiem, w ramach "Play - Internet za miastem" używam zestawu z WF830. Umowa mi się kończy we wrześniu i chciałem zrobić rozpoznanie w temacie tego co mogę. Ogólnie z usług Play jestem w miarę zadowolony. Ostatnio router od czasu do czasu łapie "Błąd komunikacji z modułem", ale podejrzewam, że to kwestia utleniania się padów na karcie sim - muszę się wybrać na dach i przyjrzeć tematowi z bliska.

Do rzeczy:
W Play zaproponowano mi nową ofertę:
Urządzenie ZTE MF 258K (kat 15) z pakietem 400GB za 70zł.

I teraz z mojej strony kilka pytań:
1) (sprzętowe) czy ten ZTE MF 258K to godny następca WF830? Czy jest szansa na odczucie realnej różnicy? Z tego co przeczytałem tu na forum - zdania wydają się być podzielone

2) (ofertowe) czy to sensowna oferta? Zakładam, że Szanowni Forumowicze są bardziej rozeznani w tym co aktualnie operatorzy oferują. Ja trochę wypadłem z obiegu.

3) Moja antena jest w miejscu o współrzędnych:
50.23445500007203, 19.209335673264775 (Jaworzno, śląskie)

W tej lokalizacji, na sprzęcie który posiadam maksymalnie wyciągam ~80Mb/s (poza godzinami szczytu) i 20-40Mb/s (godziny szczytu).

Czy to jest wszystko co mogę "wycisnąć", czy jest Waszym zdaniem szansa na więcej?
Aktualnie jestem ustawiony na BTS JAW0020 eNBID 8783 (Zubrzyckiego 29), na paśmie 2100MHz. Działam w trybie auto, bo wszelkie próby zabawy w trybie manualnym i wymuszania agregacji poszczególnych pasm kończyły się mizernie. Do BTSa mam około 1200m w linii prostej.

Z góry przepraszam za tyle pytań w jednym miejscu, jeśli P.T. Moderator uzna to za stosowne, to rozbiję ten wątek pomiędzy inne działy tego wspaniałego forum.

Dzięki.
ODPOWIEDZ