Zewnętrzny router/modem LTE/5G + POE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
JayCee
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-04-21, 13:26

Zewnętrzny router/modem LTE/5G + POE

Post autor: JayCee »

Cześć,
Szukam zamiennika dla swojego routera mikrotika RBSXTR&R11e-LTE6.
Fajnie jakby wspierał DSS (potrzebne mi to?) i przyszłościowo 5G, ale nie wiem jak się mają dostępne chipy do pasm, które będą w Polsce. Najlepiej modem lub router, który można ustawić w bridge/pass-through, nie chcę kolejnego NATa w sieci.
Mam do nadajnika ok 600-700m bez żadnych przeszkód po drodze pod warunkiem, że sygnał zbieram na dachu.
Interesuje mnie T-Mobile, ewentualnie Orange. Wrzucam screen z netmonstera oraz speedtestu dla T-Mobile.
W zasadzie w grę wchodzi tylko rozwiązanie oparte o POE, z innym medium będzie już trochę rzeźby.
Na końcu jeszcze parametry z 2600 odczytywane na mikrotiku, ale nie wiem na ile one prawdziwe.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zewnętrzny router/modem LTE/5G + POE

Post autor: matek451 »

BTS NetWorks Zasadowa , agregacja LTE2600 jako pasmo podstawowe, sygnał OK i do niego jakieś inne pasma, jaki telefon, brak rozwinięcia zakladki Live i sąsiadów. prędkości nie powalaja . Stacja bez pozwolenia na 5G2100 ale to lokalizacja Orange. Najbliższa z 5G2100 pewnie na patriotów.
JayCee
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-04-21, 13:26

Re: Zewnętrzny router/modem LTE/5G + POE

Post autor: JayCee »

5G nie jest tu priorytetem, screeny są z S21. Łajza jestem zauważyłem, bo speedtest poleciał na wifi, czyli mikrotik zapięty na B7+B3 na tej stacji, więc nie jest źle biorąc pod uwagę, że to godzina 19 a stacja najsłabiej działa w godz.18-01, ale nie jest przeciążona i nie narzekam na transfery. Na S21, większość dnia to ok 90mbps. Pod tym względem jest OK. Ciągle na tej stacji nie jest źle i nie musze wybierać chyba sprzętu stricte pod nią na ten moment. Poradźcie coś proszę w jaki iść sprzęt.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zewnętrzny router/modem LTE/5G + POE

Post autor: matek451 »

A co jest powodem zmiany sprzetu? I to ma być nowa oferta T-mobile bez limitu danych dla indywidualnych?
JayCee
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-04-21, 13:26

Re: Zewnętrzny router/modem LTE/5G + POE

Post autor: JayCee »

Powodem jest probelm w nowym FW modemu, którego support Mikrotika nie umie rozwiązać, połączenie LTE się zawiesza i działa tylko Tx. Oraz to, ze wspiera to tylko LTE cat.6
Oferta jakiej będę używał, tutaj nie ma znaczenia. (karta SIM operatorska, nie objęta żadną rynkową oferta)
ODPOWIEDZ