Modem do internetu Play - MF258K operatora czy coś innego?

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomangelo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-09-05, 13:53

Modem do internetu Play - MF258K operatora czy coś innego?

Post autor: tomangelo »

Temat jako kontynuacja wątku viewtopic.php?f=10&t=61374
Jak wspomniano w temacie, Play w tym układzie daje modem ZTE MF258K za 90zł/miesiąc, przy umowie 2-letniej wychodziłoby ponad 2k PLN. Nie bardzo widać by modem był dostępny w obrocie poza-Play, chyba że używany.
Z własnych obserwacji zauważyłem, że popularny jest modem Huawei B818, do kupienia w cenie do 900zł, jednak to chyba model wewnętrzny, do którego musiałbym pewnie podłączyć jakąś antenę zewnętrzną (np. https://allegro.pl/oferta/antena-do-hua ... 9031537572).
Pierwsze pytanie: Play pozwala w ofercie Netbox podłączyć własne urządzenie zamiast ichniejszego sprzętu?
Drugie pytanie: Są może inne sensowne alternatywy dla obu urządzeń?
Trzecie pytanie: Ten modem Huaweia to w ogóle umożliwia podłączenie anten, czy muszę szukać innego modelu?
Marek7536
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2017-12-23, 13:38

Re: Modem do internetu Play - MF258K operatora czy coś innego?

Post autor: Marek7536 »

1.Tak ja mam b818 a Zte 256K leży w pudle nawet nie rozpakowane.
2.Minus tego ZTE jest karta sim w antenie,w razie resetu sim musisz ściągnąć antenę z masztu żeby sim wyciągnać.
3.Tak możesz jaką kolwiek antenę podłączyć ja mam taką https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html i jest git.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1704
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Modem do internetu Play - MF258K operatora czy coś innego?

Post autor: Mig25 »

A co to jest reset sim?
Wymiana karty to rozumiem,ale wyjmować kartę, żeby resetować? Wylaczenie zasilania nie zadziała?:)
Marek7536
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2017-12-23, 13:38

Re: Modem do internetu Play - MF258K operatora czy coś innego?

Post autor: Marek7536 »

Bo akurat przy WF 830 miałem problem taki błąd komunikacji z modułem nawet reset zasilaniem nie pomógł, wyciągnąłem sim i pomogło nie na krótką metę bo okazało się wina sim po roku czasu użytkowania.
ODPOWIEDZ