Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eingl12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-09-13, 07:35

Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: eingl12 »

Cześć,

Mam T-mobile magneta L, teoretycznie nielimitowany do 200/20 4g. Operator dał mi w cenie aboanemtu Alcatel HH71VM, i dwie simki, a ja miałem także TP-Link MR-6400. Mieszkam w całkiem zurbanizowanej cześci Łodzi, te routery na swoich indykatorach "zasięgu" pokazują maksymalny zasięg. Router jest podłączony ethernetem z PC i żaden z nich nie daje nawet połowy prędkości co telefon.

Robiłem testy w tym samym pomieszczeniu, jako że mam dwie simki z tego T-mobile, to praktycznie w tym samym momencie i różnice prędkości sięgały ponad połowy w odniesieniu do router - telefon.

Speedtesty kształtowały się tak :

Telefon :
Sim t-mobile - 150 mbps DL
Sim orange - 150+ mbps DL

Alcatel HH71VM :
sim t-mobile - 70-80 mbps

TP-Link MR 6400 :
sim t-mobile - 40-50 mbps


Telefon to Poco X3 NFC, względnie nowy tani telefon.

Czy skoro telefon daje mi od dwóch różnych operatorów wyniki DL lepsze dwukrotnie, to to oznacza że telefon lepiej agreguje pasma, czy po prostu lepiej sobie radzi z dostępnym sygnałem, i kupienie lepszego routera rozwiąże problem? Przeczytałem kilka wątków na forum i wszędzie się pojawia B818 który kosztuje tyle co mój telefon :/ więc boje się wtopy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: matek451 »

Nie dali ci tylko sprzedali ten elektrozłom Alcatela, dodatkowo masz kolejny jeszcze gorszy od TP-Linka. Telefon na SNAPDRAGON 732G czyli modem 15 kat. LTE , agreguje 3 pasma LTE MIMO4X4 wiec nie ma co ich porównywać bo router Alacatela to 7 kat a MR6400 4 KAT.
Zrób testy na POCO i pokaż screeny z aplikacji NetMonster na nim i speedtest.
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: pawel_b »

Rozumiem że to forum bez kabli ale napisałeś „ Mieszkam w całkiem zurbanizowanej części Łodzi”….naprawdę nie ma w Twojej lokalizacji operatora który świadczy usługę w oparciu o stałe łącze?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: piotrzet »

pawel_b pisze:Rozumiem że to forum bez kabli ale napisałeś „ Mieszkam w całkiem zurbanizowanej części Łodzi”….naprawdę nie ma w Twojej lokalizacji operatora który świadczy usługę w oparciu o stałe łącze?
Ma w T-Mobile ofertę dla firm, a więc za free dostał kartę do internetu, bo i tak ma abonament z rozmowami SMS i MMS. Stąd pewno taka decyzja. Aczkolwiek zgadzam się że na pewno światłowdów to bardziej stabiline rozwiązanie.

Co do B818, kup w sklepie internetowym sprawdzisz prędkości jak nie wzrosną w ciągu 14 dni oddasz. Nie ma tutaj jasnowidzów jak to będzie działać.
eingl12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-09-13, 07:35

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: eingl12 »

@matek451 :
Nie chciałem routera ale Pan na infolinii powiedział że cena abonamentu pozostaje bez zmiany, natomiast zrabatować o koszta routeru mi nie chciał, więc stwierdziłem że wezmę zamiast "na start" wydawać kolejne pieniądze na router. Zakładam że nie dał mi z dobroci serca tego routera i być może nawet mi go wcisnęli, ale trudno, jakoś przeżyję. Tego TP-Linka to <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> aby na chwilę ale okazało się strasznym paździerzem więc oddałem tego samego dnia, było to zanim zagłębiłem się w lekturę forum i przejrzałem na oczy. Cóż, każdy kiedyś zaczynał.

Załączam screeny, mam włożone dwie karty sim, dane komórkowe szły z tmobile.

@pawel_b :
Jak się tu przeprowadzałem to nawet nie brałem pod uwagę że może nie być internetu. Znalazłem pierwszego lepszego ISP z okolicy i to chyba była multimedia, już zamówiłem 700/700 światłowód, Pani na infolinii powiedziała że adres jest w ich zasięgu, że monter przyjedzie dnia xx. Monter nie przyjechał, ale był w okolicy i odkrył że nie ma ich puszki.
No i tak się zaczęło, wszyscy mali i duzi ISP odsyłali mnie z kwitkiem, nie ma tutaj infrastruktury i co panie zrobisz. Ja mieszkam z domu jednorodzinnym, naprzeciw są małe bloki i no niemożliwe żeby tam nie mieli internetu kablowego, ale nie zdążyłem się dowiedzieć bo nie prowadzą żadnych grup FB a ciężko zaczepiać ludzi czy mieszkają w tych blokach :D
Vectra zrobiła mi wycene dla klienta biznesowego indywidualnego przyłączenia - 25 tysięcy zł 100/100 światłowód.
eingl12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-09-13, 07:35

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: eingl12 »

A tu speedtest z teraz z Alcatela podłączonego ethernetem. To jest jeden z najlepszych wyników jakie osiąga. Zazwyczaj DL jest koło 70~~

I tu jeszcze jedno pytanie, jako że na horyzoncie nie pojawiają mi się opcje na przyłącze kablowe na przestrzeni najbliższego roku, ma sens rozważanie ulepszenia taryfy T-Mobile, która za 25 zł więcej obiecuje 5G? Czy w tej lokalizacji z jakimś dobrym routerem 5G istnieje chociaż szansa na 200mbps+? Pracuje zdalnie z dosyć dużymi plikami i czasy oczekiwań mnie zabijają czasem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: matek451 »

Stacja na szpitalu Biegańskiego działa OK, to agregacja 4 pasm LTE z LTE2600 jako pasmo podstawowe i do niego LTE1800 i LTE2100, parametry sygnału w domu dość słabe choć bez dramatu. W sąsiadach jakieś inne PCI na tych samych pasmach z kolejnych stacji NetWorks w okolicy, parametry sygnału z nich nieco gorsze, ten rejon Bałut to bloki i osiedla domkow jednorodzinnych więc mieszkajacy w nich nie maja mozliwości dostępu po światłowodzie, nie podaleś adresu ale mozesz sprawdzić sam czy TOYA w ramach POPC do ciebie kiedyś dotrze https://toya.net.pl/popc .
Na dziś router z agregacja 3/4 pasm lub CPE LTE/5G zamiast szajsu Alcatela, warto by tez zrobić test na zewnatrz na telefonie i pokazać screeny z aplikacji i speedtest.
eingl12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-09-13, 07:35

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: eingl12 »

Wynik z drugiego okna, skierowanego na nadajnik. Mam do niego z 500-800 metrów. Mogę sobię zainstalować antenę jeżeli to realnie wpłynie na DL.

Czy zatem ten 818 to dobry wybór? Czy szukać czegoś 5G ready i upgrejdować taryfe do 5G bo pozwoli to na lepszy wynik w tej lokalizacji?

TOYA mi powiedziała że nie mają na ten rok planów a przyszłe nie są im znane. Na chwile obecną dla mojego adresu TOYA, Vectra, Multimedia, Orange, Netia nie chcą świadczyć usługi :(
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: matek451 »

Z tej strony , parametry sygnału lepsze. To w otwartym oknie ? Pokaz tez speedtest w tych warunkach.
eingl12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-09-13, 07:35

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: eingl12 »

przy otwartym oknie dało 140 mbps speedtest ookla
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: Akwinata »

Z ciekawości - mieszkasz przy szpitalu Biegańskiego, w domku jednorodzinnym z widokiem na bloki - od razu kojarzą mi się okolice Liściastej, Julianów albo Radogoszcz - jakim cudem nie ma tam jakiegoś normalnego ISP, skoro tyle osób, które tam mieszkają i znam, mają normalne łącze? Możesz powiedzieć gdzie jest taka sytuacja? Kurde, to 6 lat temu jak się wyprowadzałem ze Stoków, które są jednak dziurą w porównaniu do Twoich rejonów, Toya działała ze 3-4 lata. Masakra.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: piotrzet »

Akwinata pisze:Z ciekawości - mieszkasz przy szpitalu Biegańskiego, w domku jednorodzinnym z widokiem na bloki - od razu kojarzą mi się okolice Liściastej, Julianów albo Radogoszcz - jakim cudem nie ma tam jakiegoś normalnego ISP, skoro tyle osób, które tam mieszkają i znam, mają normalne łącze? Możesz powiedzieć gdzie jest taka sytuacja? Kurde, to 6 lat temu jak się wyprowadzałem ze Stoków, które są jednak dziurą w porównaniu do Twoich rejonów, Toya działała ze 3-4 lata. Masakra.
Wcale mu się nie dziwię. Podobna sytuacja jest w wielu miejscach w Kielcach. Osiedle domków jedno i wielorodzinnych i brak światłowodu. Tylko przestarzała miedź od Orange, a dlaczego tak jest? Bo jak pani chodziła i zbierała informacje kto jest zainteresowany to nikt tego nie podpisał. I stąd jest jak jest.
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: Akwinata »

No ale Łódź jest jednak sporo większa od Kielc a okolice, o których mówię słyną z najdroższych działek budowlanych. Wydawało mi się, że już dawno wszędzie jest tam światłowód bo po prostu target jest bardzo dobry.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: matek451 »

TOYA to Radogoszcz w ramach POPC oddała z ponad 2 letnim spóźnieniem, u mnie na Bałutach gdzie sieć światłowodowa jest napowietrzna swiatłowód na słupach wisi od 20 m-cy i nic się nie dzieje,opóźnienia sa masakryczne i tak naprawdę to nie wiadomo kogo i kiedy podłączą.
W jego rejonie plany są na część Julianowa i wzdłuż Rumuńskiej, rejon ograniczony AL. Włókniarzy, Teresy, Zgierska i Pojezierską to pustynia.
eingl12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-09-13, 07:35

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: eingl12 »

Mieszkam na Kniaziewicza no i jest jak jest, przeprowadziłem się z osiedla gdzie miałem 700/700 za 39zł miesięcznie więc boli teraz 100/20 z tego lte w cenie 120 miesięcznie. Rozważałem nawet starlink bo potrzebuję internetu do pracy (łączę się przez VPN z NASem który ma dziesiątki terabajtów danych), no i <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> straszne. Wybrałem T-Mobile bo jako jedyni oferowali bez limitu transfery, nie jestem teraz pewien czy słusznie.

To Panowie, jaki router moge kupić? :D
Marek7536
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2017-12-23, 13:38

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: Marek7536 »

To bierz tego Starlinka jak ciebie stać, bo cena jest z kosmosu sprzęt 2269zł abonament 449zł wysyłka i obsługa 276zł.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: matek451 »

Pytanie dlaczego 120 zł, abonament dla 2 kart wynosi bez sprzetu 90 zł więc to 30 zł to za co? To tak na marginesie, od poczatku wiadomo ze interesuje cię router z agregacją 3/4 pasm LTE, kupuj B818 bo wkrótce moze być niedostepny. Co do 5G to na szpitalu działa BTS NetWorks na pozwoleniu Orange, jest pozwolenie na 5G2100 w ramach DSS z LTE2100 ale stawiam ze nie działa, Orange na razie nie jest zainteresowany takim 5G, zasięg 5g2100 ewentualnie z którejś ze stacji NW na pozwoleniu T-mobile czyli Srebrna 10, tego na kominie EC lub na UC z Teresy. Ale póki co nie ma co się na to napinać.
Zrobisz testy na B818 to się okaze czy potrzebna do niego antena zewnetrzna.
eingl12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-09-13, 07:35

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: eingl12 »

Nie no starlink niestety nie ma sensu, już bardziej by mi się opłacało zainwestować w indywidualne przyłączenie do światłowodu xD
eingl12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-09-13, 07:35

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: eingl12 »

No masz racje 90 zł nie 120, 120 kosztuje wyższa chyba taryfa VIP, macie z nią jakieś doświadczenia? Ona w języku marketingu jest bez ograniczeń prędkości.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: matek451 »

Jeśli nie masz szans na prędkości powyżej 200Mb/s to nie widzę potrzeby zmiany taryfy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: matek451 »

Nie mam karty T-mobile ale dzisiaj przy okazji zrobiłem test na Kniaziewicza przed szpitalem dla Orange na POCO F2 PRO i o 16.30 wyszło 140/40Mb/s czyli podobnie jak ty w T-mobile, to tak dla porównania drugiego operatora NW.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: onken »

eingl12 pisze:No masz racje 90 zł nie 120, 120 kosztuje wyższa taryfa VIP
Nie wiem czy zwrociliscie uwagę ale operujecie cenami netto

90, 120 , plus VAT 23 %

Oczywiście w przypadku firm VAT się odlicza ( o ile jest z czego ) co nie zmienia faktu że brutto wychodzi drożej.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Akwinata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 197
Rejestracja: 2015-05-08, 22:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy B818 da mi lepsze DL? T-mobile.

Post autor: Akwinata »

matek451 pisze: kupuj B818 bo wkrótce moze być niedostepny

Dlaczego miałby być niedostępny? Jakieś braki magazynowe są?
ODPOWIEDZ