Internet w Warszawie. Wysokie pingi i pakiet loss

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kazmierski727
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-09-19, 17:41

Internet w Warszawie. Wysokie pingi i pakiet loss

Post autor: Kazmierski727 »

Witam. Używam obecnie internetu z telefonu z plusa i playa. Telefon to mi mix 2 i czasem w grze mam ping 2k ms i mnie całkowicie freezuje. Dlatego szukam innego operatora/routeru który pomoże zniwelować problem. Budżet 300 zł na sprzęt. Może być a nawet powinna być używka. Co szukać? A co do operatora co polecicie? Mieszkam na nasiennej w Warszawie. Jest szansa że to poprostu telefon zakłóca połączenie pobierając np snapa lub wiadomości z msg? Pozdrawiam.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Internet w Warszawie. Wysokie pingi i pakiet loss

Post autor: krychxagg »

Nie ma tam żadnego operatora światłowodowego?
A jeśli już mowa o operatorach mobilnych to w Warszawie najlepiej chodzi T-Mobile.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet w Warszawie. Wysokie pingi i pakiet loss

Post autor: pawel_b »

krychxagg pisze:Nie ma tam żadnego operatora światłowodowego?
A jeśli już mowa o operatorach mobilnych to w Warszawie najlepiej chodzi T-Mobile.
Albo kablówka, nie musi być zaraz swiatłowód żeby hulało lepiej niż LTE ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet w Warszawie. Wysokie pingi i pakiet loss

Post autor: matek451 »

A konkretnie to z którym operatorem masz problem ? Plus LTE w tym rejonie to dramat, Play ma w pobliżu 3 stacje bazowe z agregacja 4 pasm LTE. Poka jakieś screeny z aplikacji NetMonster na telefonie dla Plusa i Play i speedtesty. Test najpierw w domu a potem taki sam z telefonem na zewnatrz.
Śmiałe twierdzenie z tym T-mobile u niego, bez testów nie podzieliłbym tego zdania. Infrastruktura NetWorks nawet słabsza od Play.
_cheetah_

Re: Internet w Warszawie. Wysokie pingi i pakiet loss

Post autor: _cheetah_ »

Kazmierski727 pisze:Jest szansa że to poprostu telefon zakłóca połączenie pobierając np snapa lub wiadomości z msg?
Tak.
Przy graniu gra powinna być jedyną usługą korzystającą z netu, niezależnie czy w telefonie, czy na kompie.

Tak samo, jeśli łączysz się po wifi, to samo wifi może wprowadzać zakłócenia pingu.

Telefon jest w cat. 6 więc może być tak, że łączy się w agregacji pasm, a agregacja pasm w LTE ma to do siebie, że też potrafi wprowadzać problemy w pingach. I często je właśnie generuje. Musiałbyś sprawdzić, czy na tym telefonie jest możliwość wymuszenia pasm LTE, tak by w czasie gry korzystać tylko z jednego pasma.
Kazmierski727
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-09-19, 17:41

Re: Internet w Warszawie. Wysokie pingi i pakiet loss

Post autor: Kazmierski727 »

krychxagg pisze:Nie ma tam żadnego operatora światłowodowego?
A jeśli już mowa o operatorach mobilnych to w Warszawie najlepiej chodzi T-Mobile.
Niestety w bieżącej lokalizacji nie ma :/. T-Mobile ma jakieś fajne pakiety jak karty z Orange że 100 GB za 50 zł? Nie chce się wiązać umowa więc preferuje prepaid
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet w Warszawie. Wysokie pingi i pakiet loss

Post autor: matek451 »

A na podstawowe pytanie nie potrafisz odpowiedzieć czy testów zrobić, no i nie widzę powodu aby zachwycać się pakietem 100GB za 50 zł w Orange, bo to jest nędza i drożyzna. W Orange sa duzo lepsze i tańsze oferty na pre-paid, nie wspominając o tym ze od 15m-cy na pre-paidach Play ,VM są różne promocje ze 100GB za darmo a jedyny koszt to starter za 3 czy 5 zł. Obecnie Vikings Mobile przez 3 m-ce 250GB za 42 zł/m-c z kumulacją danych.To tak z grubsza. T-mobile i pre-paid to kiepski zart ale jak ma się 60 zł do wydania co m-c to mozna sobie pohulać na bez limicie, zainteresowani wiedzą w jaki sposób.
No a telefon to masz na X16 więc agreguje 4 pasma LTE w QAM256 a nie 6 kat.
Kazmierski727
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-09-19, 17:41

Re: Internet w Warszawie. Wysokie pingi i pakiet loss

Post autor: Kazmierski727 »

Wytłumacz jak krowie na rowie co mam zrobić i to przetestuje. Poprostu nie ogarniam wgl. A czas kupić jakiś sprzęt bo telefon nie spełnia wymagań jako router. Cały czas ktoś mi wysyla SMS lub zawraca gitarę xD
Kazmierski727
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-09-19, 17:41

Re: Internet w Warszawie. Wysokie pingi i pakiet loss

Post autor: Kazmierski727 »

Czy może lepiej dać spokój z bieda ruterem bo wyniki będę miał gorsze niż na telefonie? Mogę wyłączać druga zimno używać tylko tej od internetu. Co myślicie?
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Internet w Warszawie. Wysokie pingi i pakiet loss

Post autor: tomekwwa »

W każdym poście masz to samo. Aplikacja Netmonster, zakładka live z parametrami połączenia i Speedtest, wszystko w miejscu gdzie masz najlepszy zasięg i planujesz postawić router.
ODPOWIEDZ