Router/Modem LTE ze zdalnym dostepem (+ agregacja)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Boyae
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-05-16, 14:34

Router/Modem LTE ze zdalnym dostepem (+ agregacja)

Post autor: Boyae »

Chcialem zapytac Was o dosc konkretna kwestie - szukam modemu LTE, ktory ma agregacje pasm, ale co istotne oferuje zdalny dostep do swojej konsoli. Niestety okazuje sie ze B715 (jak i zapewne inne od Huawei) nie sa w stanie zaoferowac takiego dostepu do swojej konfiguracji - sprawdzone ze wsparciem Huawei.

Bylem ciekaw czy na forum polecane sa inne rownie dobre modemy bo glownie widze tutaj Huawei. Zakres cenowy to pewnie max 600 (+/-)
Myk6414
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2013-04-06, 17:12
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Re: Router/Modem LTE ze zdalnym dostepem (+ agregacja)

Post autor: Myk6414 »

Dlaczego nie są? Musisz mieć zewnętrzne IP, a z tego co wiem, dosyć trudno o takowe u opów.
Boyae
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-05-16, 14:34

Re: Router/Modem LTE ze zdalnym dostepem (+ agregacja)

Post autor: Boyae »

Mam zewn. IP z sieci OTVARTA ale mimo ze mam wejscie na urzadzenia CCTV w sieci wew. dzieki przekierowaniu portow to na router po glownym IP WAN nie moge wejsc a HUAWEI potwierdzil ze nie oferuja takiej mozliwosci na swoich modemach i sa one dostepne tylko bedac w sieci lokalnej
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Router/Modem LTE ze zdalnym dostepem (+ agregacja)

Post autor: wojteks »

Nie wszystkie routery pozwalają na wejście do panelu (zarządzanie routerem) od strony WAN, zwykłe kablowe nawet jak mają taka opcję to najczęściej jest domyślnie wyłączona.
Nie pomagam na PW!
Boyae
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2021-05-16, 14:34

Re: Router/Modem LTE ze zdalnym dostepem (+ agregacja)

Post autor: Boyae »

wojteks pisze:Nie wszystkie routery pozwalają na wejście do panelu (zarządzanie routerem) od strony WAN, zwykłe kablowe nawet jak mają taka opcję to najczęściej jest domyślnie wyłączona.
Zgadza sie, dlatego tez zadalem pytanie czy ktos moze szukal modemu pod tym katem i ma cos godnego polecenia
skansen
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2021-04-05, 22:55

Re: Router/Modem LTE ze zdalnym dostepem (+ agregacja)

Post autor: skansen »

Jakimi funkcjami chcesz zarządzać zdalnie? Może wystarczy któryś z polecanych urządzeń i do tego router który umożliwia zdalne zarządzanie....
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 586
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Router/Modem LTE ze zdalnym dostepem (+ agregacja)

Post autor: tomekwwa »

A nie masz w sieci jakiegoś urządzenia z którym możesz się połączyć i nim połączyć się z routerem? Najtańsza opcja to prawie jakikolwiek smartfon z TeamViewerem
pawel_b
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2020-07-04, 01:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router/Modem LTE ze zdalnym dostepem (+ agregacja)

Post autor: pawel_b »

ODPOWIEDZ